حضور رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در برنامه تلويزيوني سر چراغ

دكتر علي رضا باقري ثالث، رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) دوشنبه شب مهمان برنامه زنده تلويزيوني سرچراغ بود.

رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در اين برنامه كه از سيماي استاني نور پخش گرديد، در ابتدا ضمن تبريك دهه كرامت و هفتمين سالروز تأسيس اين دانشگاه به معرفي دانشگاه حضرت معصومه(س) پرداخت و اين دانشگاه را مولود انقلاب دانست و از كيفيت بالاي آموزشي و خدمات اين دانشگاه خبر داد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به رشد علمي كشور در طي ساليان اخير، اين رشد شتابان را محصول تلاش و همت جامعه علمي كشور دانست و افزود: در سال 2000 ميلادي جمهوري اسلامي ايران به لحاظ رشد علمي در رده 47 جهان بود ولي اكنون با همت و تلاش جامعه علمي كشور رشد علمي كشور جمهوري اسلامي ايران به رده 17 جهان صعود نمود.

وي رشد كمي و كيفي مقالات منتشر شده در پايگاه¬هاي معتبر علمي جهان و گسترش، توسعه و ايجاد مراكز آموزش عالي در كشور را از جمله علل اين رشد خيره كننده در طي سال هاي اخير برشمرد و افزود: در سال هاي گذشته ميزان اقبال آزمون سراسري نسبت به انتخاب رشته و قبولي در دانشگاه ها يك به ده بود ولي امروز بنا به گفته رييس سازمان سنجش آموزش كشور همه داوطلبين امكان انتخاب رشته داشته و 70 درصد امكان قبولي در دانشگاه دارند.

وي ادامه داد: مي بايست از مسؤلين و متوليان اين امر بسيار قدرداني نموده و به آنان بابت اين كار بزرگ خسته نباشيد گفت.

دكتر باقري ثالث در ادامه سخنان خود با اشاره به وضعيت آموزش عالي در استان قم اظهار داشت: در سال هاي گذشته كمبود شديدي در مراكز آموزش عالي در قم وجود داشت اما با تأسيس مراكزي از جمله دانشگاه حضرت معصومه(س) و دانشگاه صنعتي قم اين كمبود تا حدي مرتفع شد.

رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ميزان داوطلبين استان قم جهت ورود به دانشگاه و نسبت آن با ظرفيت دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي استان اظهار داشت: توسعه آموزش عالي در استان در طي سال هاي گذشته موجب گرديده است تا حدود 60 درصد داوطلبين قمي بتوانند در استان قم ادامه تحصيل دهند كه اين ميزان از طريق توسعه و تنوع رشته اي مراكز موجود قابل افزايش است.

دكتر باقري ثالث افزود: تحصيل دانشجويان در استان محل سكونت خود خواسته و دغدغه به حق دانشجويان و خانواده هاي آنان است و در صورت تحقق آن بسياري از معضلات و مشكلات مرتفع مي گردد.

وي در پايان از همه دست اندركاران و مردم خواست تا در جهت توسعه مراكز آموزش عالي استان تلاش كنند، كما اينكه تاكنون نيز از هيچ كوششي فروگذار نكرده اند.

پايان خبر

93/06/11

 تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد