آيين آغاز سال تحصيلي 94-1393 دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد

صبح امروز در مراسمي با حضور معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري قم سال تحصيلي جديد در دانشگاه حضرت معصومه(س) به طور رسمي آغاز و پس از اين مراسم دانشجويان روانه كلاس هاي درس شدند.

در ابتداي اين مراسم دكتر علي رضا باقري ثالث رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در سخناني ضمن گرامي داشت فرارسيدن سال تحصيلي جديد به دانشجويان، اساتيد و كاركنان و به ويژه دانشجويان ورودي جديد موفقيت اين دانشجويان در آزمون سراسري را نيز تبريك گفت.
رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در سخنان خود با اشاره به پيشينيه دانشگاه حضرت معصومه(س) از بدو تأسيس تا كنون خاطرنشان كرد: بالا بودن سطح آموزش در اين دانشگاه همواره مورد تأكيد دست اندركاران اين مركز علمي بوده است
دكتر باقري با اشاره به قبولي دانش آموختگان دانشگاه در مقاطع بالاتر اظهار داشت: به لطف خدا امسال در يكي از رشته هاي دانشگاه شاهد قبولي صد در صدي داوطلبان در آزمون كارشناسي ارشد بوده ايم.
وي با اشاره به اقبال دانش آموختگان دانشگاه در ورود به فضاي كسب و كار نيز افزود: دانش آموختگان دانشگاه در بسياري از آزمون ها و نيز در فرآيند گزينش و جذب دستگاه هاي دولتي و خصوصي بسيار موفق بوده اند.
رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به حمايت هاي بي شائبه مراجع معظم تقليد، علما و بزرگان كشور به ويژه حمايت مجموعه دولت از اين دانشگاه، از اين حمايت ها قدرداني نموده و مايه دلگرمي دست اندر كاران دانشگاه دانست.
دكتر باقري در ادامه سخنان خود با اشاره به فضاي خوابگاهي در اختيار دانشگاه نيز اظهار داشت: خوشبختانه در طول چند سال گذشته با در اختيار گرفتن بخشي از مجموعه خوابگاهي مفيد توانسته ايم شرايط نسبتاً مطلوبي را در اين خوابگاه فراهم نماييم.
وي در عين حال خاطرنشان كرد: مجموعه خوابگاهي در اختيار به صورت خودگردان بوده و دانشجويان مي بايست بابت استفاده از آن شهريه پرداخت نمايند ولي به منظور رفاه آنان حدود نيمي از هزينه ها در قالب يارانه و با حمايت دانشگاه پرداخت مي شود.
رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش ديگري از اظهارات خود به ساير خدمات رفاهي دانشجويان به نظير تأمين غذاي با كيفيت و به نرخ مصوب، سرويس اياب و ذهاب، بيمه و تسهيلات، امكانات ورزشي و برنامه هاي فوق برنامه و مفرح براي دانشجويان اشاره نموده و تأكيد كرد: تمام تلاش مسؤلين دانشگاه در جهت ارتقاي كيفي خدمات رساني بوده است.

در بخش ديگري از اين مراسم علي اكبر مرتضايي قهرودي معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري قم در سخناني ضمن تبريك فرارسيدن سال تحصيلي جديد، حضور در دانشگاه حضرت معصومه(س) و آشنايي با سطح كيفي اين دانشگاه را مايه خرسندي دانست و اظهار داشت بايد از كادر مديريتي اين دانشگاه كه با تلاش بسيار سعي در فراهم آوردن شرايط بهتر جهت تحصيل دانشجويان اين دانشگاه را دارند قدرداني نمود.
وي در بخش ديگري از سخنان خود ضمن ابلاغ سلام و درود استاندار قم حضرت حجت الاسلام و المسلمين صالحي منش به دانشجويان اين دانشگاه از آنان خواست تا از فرصت دانشجويي بهترين بهره ها را ببرند.
مرتضايي قهرودي ادامه داد: آنچه موجب رونق و شهرت يك مركز علمي مي شود، دانشجويان، اساتيد و فعاليت هاي علمي است كه در آن نهاد علمي صورت مي پذيرد.
معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار قم در ادامه سخنان خود با اشاره به اهتمام استانداري قم به عنوان نماينده دولت در استان به منظور حمايت از دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي استان وعده داد: حداكثر حمايت از توسعه اين دانشگاه به خصوص از فضاي در حال احداث آن صورت پذيرد.
مرتضايي قهرودي در پايان اظهار اميدواري كرد: روند رو به رشد دانشگاه حضرت معصومه(س) همچنان پايدار و استوار ادامه پيدا كرده و آينده نزديك در زمره برترين دانشگاه هاي كشور قرار گيرد كما اينكه اكنون نيز تا رسيدن به اين سطح راه چنداني باقي نمانده است.
سپس در ادامه اين مراسم حجت الاسلام و المسلمين آخوندزاده مسؤل نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه حضرت معصومه(س) نيز در سخناني با اشاره به فضاي معنوي شهر مقدس قم از دانشجويان خواست از اين فضاي معنوي حداكثر استفاده را ببرند.
آخوندزاده حرم مطهر كريمه اهل بيت(س) را در شهر قم به عنوان يك مزيت ممتاز دانسته و بر ارتباط بيشتر دانشجويان با اين حرم شريف تأكيد كرد.
دكتر سيد حسام الدين لساني مدير آموزش و تحصيلات تكميلي دانشگاه نيز در سخناني به طرح برخي سؤالات و ابهامات موجود براي دانشجويان ورودي سال 1393 پيرامون مسائل آموزشي پرداخت و در خلال سخنان خود به آنان پاسخ داد.
پس از اين مراسم دانشجويان ورودي سال 1393 دانشگاه حضرت معصومه(س) با حضور در كلاس هاي درس ضمن آشنايي با مديران گروه هاي آموزشي خود و شنيدن توضيحات آنان سال تحصيلي جديد كه مقارن با شروع مرحله تازه اي از زندگي آنان است را شروع كردند.


پايان خبر
93/06/30

 تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد