همزمان با هفته دفاع مقدس رييس و تني چند از مسؤلين دانشگاه با خاانواده شهدا ديدار كردند

به مناسبت فرارسيدن هفته دفاع مقدس و طبق روال سال هاي گذشته دكتر علي رضا باقري ثالث و تني چند از مسؤلين و كاركنان دانشگاه به همراه رييس و تني چند از مسؤلين بنياد شهيد و امور ايثارگران منطقه 2 قم  صبح امروز با خانواده سه تن از شهداي دانشجوي دفاع مقدس ديدار كردند.

در اين ديدار كه در فضايي كاملاً صميمي و معنوي برگزار شد، دكتر باقري ثالث هدف از اين ديدارها را به ياد آوردن رشادت هاي جوانان عزيز كشور در آن دوران عنوان نموده و خاطر نشان كرد: نسل جوان امروز كشور به ويژه دانشجويان مي بايست با اين آرمان هاي بلند آشنا شده و در آن مسير گام بردارند.
وي پس از آگاهي وضعيت تحصيلي شهدا در هنگام شهادت كه توسط خانواده هاي آنان بازگو مي شد اظهار داشت: شهداي گرانقدري كه با زحمت فراوان در آن زمان توانسته بودند به دانشگاه راه پيدا كنند، براي دستيابي به آرمان هاي بزرگ تر و ارزشمند تر خود و كشور از اين فرصت مانند همه تعلقات دنيوي ديگر به راحتي گذشتند و با خون پاك خود درخت عزت و سرفرازي را در اين كشور آبياري نمودند.
رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش ديگري از سخنان خود بر ضرورت برگزاري اين قبيل ديدارها توسط مسؤلين تأكيد كرده و خاطرنشان كرد: مشكلات و سختي ها نبايستي مسؤلين را ياد خانواده معظم شهيدان و ديدار با آنان غافل نمايد، چرا كه اين عزيزان حق بزرگي بر گردن همه ما دارند.
وي در پايان ضمن ابراز خرسندي از برگزاري اين ديدارها از هماهنگي به عمل آمده توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قم تقدير و تشكر نمود.


تقي پور رييس بنياد شهيد و امور ايثار گران منطقه 2 قم نيز در اين ديدار ضمن ابراز شعف از ديدار با خانواده هاي شهدا گفت: اين ديدار موجب انرژي و انگيزه مضاعف جهت خدمت بيشترمي گردد.
وي با ذكر خاطراتي از ديدارهاي قبلي با خانواده معظم شهدا اظهار داشت: اين خانواده ها از آنچنان روحيه و مناعت طبع وسيعي برخوردارند كه هيچ كس قادر به بيان آن نيست.
تقي پور افزود: اين عزيزان با خدا معامله كردند و هيچ چيز نمي تواند در معامله آنان خلل و خدشه وارد نمايد.
وي در عين حال خاطرنشان كرد: بنياد شهيد و امور ايثارگران وظيفه دارد نسبت به وضعيت خانواده هاي معظم شهيدان پيگيري و در موقع بروز مشكل از آنان حمايت نمايد اگر چه بسياري از اين خانواده ها هيچ انتظاري از مجموعه بنياد شهيد نداشته و ندارند.
وي در بخش ديگري از اظهارات خود صبر و استقامت مادران اين شهدا را ستود و صبر آنان را به عنوان نمونه اي از صبوري حضرت زينب كبري(س) در واقعه كربلا دانست كه با الگوگيري از مكتب عميق عاشورا صورت مي پذيرد.
وي در پايان از اهتمام رييس و دست اندركاران دانشگاه حضرت معصومه(س) نسبت به برگزاري اين ديدارها قدرداني كرد.
گفتني است: خانواده شهيدان دانشجو جواد جعفري دستجردي، ناصر كريمي و محسن فتوحي اردكاني در اين ديدارها ضمن ابراز خرسندي از برگزاري اين ديدارها خاطراتي از زندگي شهداي خود و نيز نحوه شهادت آنان را بيان نمودند.

پايان خبر
93/07/08تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد