مراسم در آستان مهر در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد

صبح امروز در جوار حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) و طي مراسمي با عنوان در آستان مهر بيش از بيش پنج هزار دانشجوي استان قم سال تحصيلي جديد را به طور رسمي آغاز كردند.

در اين مراسم كه با محوريت استانداري قم، نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي استان و نيز با مشاركت دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي استان قم از جمله دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد، استاندار قم در سخناني ضمن تبريك دهه ولايت و آغاز سال تحصيلي خطاب به دانشجويان گفت: دانشجويان در راه علم و دانش اندوزي بايد به ائمه ي اطهار عليهم السلام تمسك بجويند.
حجت الاسلام والمسلمين صالحي منش اظهار داشت: ايران اسلامي امروز بيش از هر زمان ديگري بر فراز قله هاي علم و دانش ايستاده است.
 وي با اشاره به نبوغ و پشتكار جوانان ايراني در عرصه هاي مختلف علمي اضافه كرد: كسب رتبه هاي برتر المپيادهاي بين المللي از جمله رياضيات، فيزيك و علوم مرتبط با فناوري نشان از برتري و استعداد خاص ايرانيان دارد.


 استاندار قم دستيابي به فناوري صلح آميز هسته اي را بيانگر غيرت ملي و جهد دانشمندان جوان ايراني دانست و افزود: دانش هسته اي به همت متخصصين داخلي بومي شده و سبب افتخار آفريني براي رهبر معظم انقلاب و ملت شهيد پرور ايران گشته است.
 مقام عالي دولت در استان همچنين برگزاري مراسم آغاز سال تحصيلي دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي استان قم در جوار حرم حضرت معصومه (س) را اقدام معنوي و قابل تحسين عنوان و خاطرنشان كرد: دانشجويان بايد با تمسك به ائمه ي اطهار عليهم السلام در راه علم آموزي و خدمت به ميهن عزيز اسلامي تلاش دوچندان داشته باشند.
آيت اله سيدمحمد سعيدي نيز در اين مراسم طي سخناني با اشاره به حضور دانشجویان در قم و تجدید بیعت آنها با ولادت گفت: تجدید بیعت شما با مقام ولایت، بیعت با نماینده اهل بیت علیهم السلام است. دانشجویان باید برای اعتلای کلمه الله در سنگر دانشگاه تلاش  کنند تا آینده کشور را در مسیر تعالی قرار دهند.


تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، قرار داشتن در مسیر ولایت و محبت اهل بیت علیهم السلام و استقامت در این مسیر را از نعمت های بزرگ الهی دانست و گفت: ما باید از خدا بخواهیم تا هیچ گاه از این مسیری که در آن قرار گرفته ایم، فاصله نگیریم.
شايان ذكر است: در اين مراسم معنوي آيين خطبه خواني نيز با حضور مسؤلين، اساتيد، كاركنان و دانشجويان شركت كننده برگزار شد.تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد