مراسم جشن دهه ولايت و امامت در دانشگاه برگزار شد

صبح روز دوشنبه 14 مهرماه سال جاري به مناسبت فرارسيدن ايام دهه ولايت و امامت مراسم جشني به همت مديريت امور فرهنگي دانشگاه در سالن همايش هاي امام علي(ع) برگزار شد.

در اين مراسم حجت الاسلام و المسلمين آخوندزاده مسؤل نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه طي سخناني ضمن تبريك دهه ولايت و امات با قرائت آيه شريفه انما وليكم الله و الذين آمنوا يقيمون الصلوه و يؤتون الزكاته و هم راكعون به تبيين فضائل امير مؤمنان حضرت علي(ع) پرداخت.
آخوندزاده در ادامه با بيان اينكه بايد به شيعه بودن خود افتخار نماييم اظهار داشت: در قرآن كريم آيات بسياري پيرامون اميرمؤمنان آمده است كه آيه فوق يكي از اين آيات است.
وي افزود: علاوه بر آيات كتاب خدا روايات بسياري در بيان فضليت هاي حضرت علي(ع) وجود دارد آن چنان كه در شهر مدينه و مكه جايي نيست كه در آن قدم گذاري و نام اميرالمؤنين(ع) را به بزرگي ياد نكرده باشند.
آخوندزاده در بخش پاياني سخنان خود با اشاره به رشادت ها و دليري هاي حضرت علي(ع) در همراهي ايشان با پيامبر اكرم(ص)  و جنگ عليه كفار به ويژه در جنگ احد و خندق افزود: اين همراهي به قدري ارزشمند بود كه رسول خدا(ص) در بيان اهميت آن مي فرمود: ضربه علي يوم الخندق افضل من عباده الثقلين و يا دربياني ديگر رسول مكرم اسلام(ص) فرمود: لافتي الا علي لا سيف الا ذوالفقار.
در بخش ديگري از اين مراسم تئاتري شاد و مهيج توسط يكي از گروه هاي تئاتر شهر قم برگزار شد.
در پايان نيز مهدي حيدرزداده يكي از مداحان اهل بيت عصمت و طهارت(ع) نيز به مولودي خواني و مداحي در شأن مولا امير المؤمنين(ع) پرداخت.
پايان خبر
93/07/14تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد