هفتمين يادواره شهداي دانش(... تا وصال) برگزار شد.

صبح امروز هفتمين يادواره شهداي دانش با حضور خانواده هاي معظم شهيدا حسن تهراني مقدم و محمد معماريان در سالن همايش هاي امام علي(ع) دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد.

در اين مراسم با شكوه كه با استقبال پرشور دانشجويان برگزار شد، دكتر باقري ثالث در سخناني ضمن گرامي داشت ياد و خاطره شهيد تهراني مقدم و شهيد معماريان به تلاش هاي گسترده شهيد تهراني مقدم اشاره كرد و اظهار داشت: شهيد تهراني مقدم از جمله بزرگاني بود كه علم و دانش را با عمل همراه كرد و براي عزت و سرفرازي كشور عزيزمان اهتمام ورزيد.
دكتر باقري ثالث در ادامه با بيان اينكه دشمن گمان مي كند كه با به خاك و خون كشيدن عزيزان ما مي تواند مانع حركت ملت ايران در مسير پيشرفت علمي و فناوري شود خاطرنشان كرد: يكي از ويژگي هاي شهيد تهراني مقدم اين بود كه افراد خوبي را براي جانشيني خود تربيت كرد و به لطف خدا امروز ثمره تلاش ها و مجاهدت هاي شهيد تهراني مقدم و همكاران وي به بار نشسته و شاهد آن مي باشيم.
رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش ديگري از سخنان خود ضمن گرامي داشت روز دانشجو افزود: دانشجويان عزيز ما بايد ادامه دهنده و رهرو واقعي اين شهيد بزرگوار و ساير شهداي بزرگوار باشند.
دكتر باقري در بخش پاياني سخنان خود ضمن يادآوري يادواره هاي گذشته افزود: در طول چند سال گذشته اين دانشگاه مفتخر بوده تا ميزبان خانواده هاي معظم عرصه جهاد علمي كشور باشد و و محضر خانواده هاي اين عزيزان كسب فيض نمايد.
ان شاءاله در ادامه نيز بتوان از رهنمودهاي ارزشمند شهداي گرانقدر انقلاب اسلامي، دفاع مقدس، جهاد علمي بهره مندشد.


در ادامه اين مراسم مادر شهيد معماريان نيز در سخناني ضمن بيان خاطراتي از اين شهيد والامقام به بيان اثرات اعجاب آوري كه بر اثر دعا و توسل در حق وي روي مي¬دهد، پرداخت. وي همچنين به دانشجويان يادآور شد تا از ياد شهدا غافل نگشته و در هنگام گررفتاري و مشكلات روزمره از آنان مدد جويند تا به بركت آبروي اين عزيزان مشكلاتشان مرتفع گردد.
سپس مرثيه خواني و مداحي براي شهدا عنوان ديگر برنامه اين يادواره بود كه توسط يكي از مداحان اهل بيت(ع) اجرا شد.
در بخش ديگري از اين مراسم معنوي حجت الاسلام و المسلمين ذاكري مشاور استاندار و مديركل سياسي و انتخابات استانداري قم در سخنان كوتاهي هدف از برگزاري چنين مراسم هايي را تذكر و يادآوري دانست و ضمن بيان خاطره اي از شهيد معماريان اظهار اميدواري كرد: همه در مسير اين شهداي والامقام حركت نمايند و با عمل خود موجبات خشنودي حضرت ولي عصر(عج) را فراهم آورند.
وي در پايان از دانشجويان حاضر خواست تا در مسير سربازي حضرت ولي عصر(عج) گام برداشته و بتوانند تربيت كننده سرباز براي امام زمان(عج) باشند.
پس از سخنان مشاور استاندار و مديركل سياسي و انتخابات استانداري قم نوبت به اجراي برنامه روايتگري توسط استاد نقيبي شد و وي با اجراي برنامه اي تحت عنوان عطر عاشقي فضاي مراسم را به شدت تحت تأثير قرار داد.


پس از اجراي برنامه روايتگري، تجليل از مادر شهيد معماريان، همسر شهيد تهراني مقدم و دختر شهيد تهراني مقدم توسط رياست دانشگاه و مشاور استاندار صورت پذيرفت.
بخش پاياني اين يادواره نيز اختصاص به بيان خاطرات و سخنان صبيه سردارشهيد حسن تهراني مقدم داشت.
پايان خبر
93/09/17تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد