آيين تجليل از پژوهشگران برتر دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد

بعد از ظهر امروز در مراسمي با حضور مشاور استاندار قم در امور آموزش عالي از پژوهشگران برتر دانشگاه حضرت معصومه(س) تجليل به عمل آمد.
دكتر باقري ثالث رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در اين مراسم طي سخناني با اشاره برخي فعاليت هاي صورت گرفته در حوزه پژوهش در دانشگاه، اهتمام به اين امر مهم را به رغم نوپا بودن دانشگاه مورد تأكيد قرار داد.

رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در ادامه با تبيين فعاليت هاي دانشگاه در حوزه پژوهش و فناوري اخذ مجوز فعاليت انتشارات دانشگاه حضرت معصومه(س) و انتشار چندين كتاب، اخذ مجوز چند نشريه از جمله دو فصلنامه رسالت حقوق كيفري كه منتشر گرديده، تدوين دستورالعمل هاي حمايت از فعاليت پژوهشي پژوهشگران و اعضاي هيأت علمي دانشگا، مشاركت فعال پژوهشگران دانشگاه در همايش هاي داخلي و خارجي، برگزاري همايش ها و سمينارهاي علمي از جمله همايش بين المللي فلسفه حقوق زن در اسلام، انتشار چندين مقاله ISI و علمي پژوهشي و انعقاد تفاهم نامه هاي همكاري علمي و پژوهشي با ساير مراكز را از جمله مهمترين فعاليت¬ها در اين زمينه برشمرد.
دكتر باقري ثالث در ادامه ضمن تبريك به پژوهشگران برتر يكي از ويژگي هاي دانشگاه حضرت معصومه(س) در اين زمينه پژوهش را فعاليت هاي پژوهشي و فناوري كاركنان غيرهيأت علمي دانست.
رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در پايان سخنان خود از زحمات و تلاش هاي مدير پژوهش و فناوري دانشگاه و نيز دكتر علي مراد حيدري مدير اسبق پژوهش و فناوري صميمانه تشكر كرد.


دكتر مهدي يزدان شناس مدير پژوهش و فناوري دانشگاه نيز در سخناني ضمن تبريك به پژوهشگران منتخب به تدوين اوليه طرح جامع پژوهشي دانشگاه اشاره كرد و توضيحاتي در اين خصوص ارائه نمود.
مدير پژوهش و فناوري در توضيح اين طرح اظهار داشت: در صورت تدوين نهايي طرح جامع پژوهشي دانشگاه ضمن قرار گرفتن تمامي سياست ها و اقدامات بر مبناي اين طرح دانشگاه حضرت معصومه(س) پس از دانشگاه علامه طباطبايي(ره)، دانشگاه صنعتي اصفهان و دانشگاه شيراز چهارمين دانشگاه كشور خواهد بود كه در زمينه پژوهش و فناوري صاحب طرح جامع مي باشد.
يزدان شناس از استادان، صاحبنطارن و اعضاي هيأت علمي دانشگاه خواست تا ضمن بررسي اين طرح، مديريت پژوهش و فناوري دانشگاه را تدوين نهايي طرح جامع پژوهشي و فناوري دانشگاه كمك نمايند.
مدير پژوهش و فناوري دانشگاه در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به راه اندازي سامانه جامع پژوهشي دانشگاه خاطرنشان كرد: از اين پس كليه فرآيندهاي استخراج اطلاعات پژوهشي پژوهشگران و اعضاي هيأت علمي دانشگاه از طريق اين سامانه صورت مي پذيرد.
يزدان شناس در بخش ديگري از اظهارات خود به مشاركت فعال دانشگاه در نمايشگاه هاي ملي و استاني اشاره كرد و افزود: در طول اين سال هاي دانشگاه توانسته است حضور مؤثر و موفقي در نمايشگاه هاي دستاوردهاي پژوهشي و فناوري داشته باشد و از اين طريق به معرفي آثار پژوهشگران خود در زمينه هاي گوناگون پرداخته است.


وي در پايان با اعلام اين خبر كه به دنبال انعقاد تفاهم نامه هاي همكاري هاي علمي با برخي مراكز و دانشگاه ها مي باشيم، خاطرنشان كرد: با انعقاد تفاهم نامه هاي همكاري هاي علمي مشترك بلافاصله كميته هاي اجرايي ميان طرفين تشكيل فعاليت هاي علمي مشترك به سرعت پيگيري مي گردد.
سپس در ادامه اين مراسم مشاور استاندار قم در امور آموزش عالي در سخنان كوتاهي ضمن عرض تبريك به پژوهشگران منتخب گفت: قدرشناسي و تجليل واقعي از پژوهشگران عرصه علم و فناوري خارج از توان مسؤلين است.
دكتر محمدرضايي در ادامه ضمن اشاره به فرآيندهاي تحقيق، رعايت اصول اخلاقي را يكي از ضرورت هاي تحقيقات دانست و از پژوهشگران خواست تا نسبت به رعايت اين اصول اهتمام داشته باشند.
مشاور استاندار در امور آموزش عالي در بخش ديگري از سخنان خود توجه به امر آموزش و پژوهش در استان را از جمله رويكردهاي مسؤلين استان در دوره جديد خواند و افزود: يكي از اهداف اينجانب از حضور در چنين محفلي ابلاغ سلام و عرض تقدير دست اندركاران استان از پژوهشگران اين دانشگاه است.
وي همچنين به تقارن اين مراسم با سالروز آغاز امامت حضرت ولي عصر(عج) اشاره داشت و اين تقارن را به فال نيك گرفت.
در پايان اين مراسم از سه نفر از كاركنان هيأت علمي دانشگاه كه حائز بيشترين امتياز پژوهشي در طي سال هاي 92 و 93 بوده اند به نام هاي دكتر علي مراد حيدري، دكتر مهدي يزدان شناس و دكتر مونا جامي پور تقدير شد.
همچنين ضمن قدرداني از فعاليت هاي علمي بنت الهدي خبازان، زينب آل بويه، سيده فاطمه حسيني و روح اله ابوطالبي در بين كاركنان غير هيأت علمي از فاطمه آقاعلي به عنوان پژوهشگر برتر تجليل به عمل آمد.
پايان خبر
93/10/11
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد