بيانيه دانشگاه حضرت معصومه(س) در محكوميت اهانت به ساحت پيامبر اكرم(ص)

در واكنش به اهانت روزنامه فرانسوي «شارلي ابدو» به ساحت پيامبر عظيم الشأن اسلام(ص) دانشگاهيان دانشگاه حضرت معصومه(س) با صدور بيانيه اين اقدام بي شرمانه را به شدت محكوم كرد.

متن كامل اين بيانيه بدين شرح است:
بسم الله الرحمن الرحيم
در راستاي سياست خبيث اسلام ستيزي، دشمنان اسلام بار ديگر با اهانت به ساحت پر مهر پيامبر نور و رحمت حضرت ختمي مرتبت محمدبن عبدلله(ص) نقاب از چهره كريه خود برداشته و قلب مسلمانان و آزادي خواهان جهان را به درد آوردند.
هر چند اقدام وقيحانه نشريه فرانسوي شارلي ابدو در اهانت به برترين خلق خدا و عصاره تمام آفرينش هرگز نمي تواند حتي به قدر اندكي محبت صدها ميليون انسان آزاده جهان را نسبت به ايشان تقليل دهد، لكن مسأله  آنجاست كه اين اقدام در كشوري صورت مي پذيرد كه سال هاست فرياد دموكراسي و دفاع از حقوق بشرش گوش فلك را كر كرده اما در مقابل اين اقدام يعني اهانت به مقدسات پر طرفداراترين آيين الهي كه جزء بديهي ترين حقوق بشري است به بهانه دفاع از آزادي بيان مهر سكوت بر لب كوبيده است.
به راستي چه كسي مي تواند اين همه نيرنگ و رفتار دوگانه را باور كند. ترديدي وجود ندارد كه هر گونه اقدام تروريستي از جانب هر گرايش و سليقه اي محكوم است، اما اهانت اين نشريه پس از آن اقدامات تروريستي و به بهانه آن به هيچ عنوان قابل توجيه و پذيرش نبوده و نخواهد بود.
اكثريت قريب به اتفاق مسلمانان جهان،از آنچه كه امروزه برخي گروه هاي تروريستي نظير القاعده و داعش و. انجام مي دهند، نه تنها ناراضيند بلكه به ستوه آمده اند اما هم چنان كه بارها و بارها گفته شده است، جنايات اين قبيل گروه هاي افراطي هرگز به مسلمانان مربوط نبوده و ربط پيدا نخواهد كرد.
البته همگان بر اين امر واقفند كه اين اهانت پس از آني صورت گرفت كه برخي سران حامي اين جريانات تندرو و افراطي از جمله نخست وزير غاصب رژيم صهيونيستي كه خود منشاء و نماد تروريسم در همه ابعاد آن است، چندي پيش در محكوميت تروريسم در قامتي متظاهرانه راهپيمايي نمودند  و اين خود گواه يك برنامه از پيش تعيين شده و هماهنگ شده توسط جبهه كفر است.
از اين رو دانشگاهيان دانشگاه حضرت معصومه(س) همگام و همنوا با ساير اقشار مسلمين و آزادگان جهان اين جنايت و اين اهانت را به شدت محكوم نموده و در خصوص تكرار چنين اعمال وقيحانه اي به همه آمران و عاملان آن هشدار مي دهد، كاري نكنيد تا كاسه صبر مسلمين و آزادگان جهان لبريز گردد.
از كليه سازمان ها و نهادهاي بين المللي انتظار است ضمن برخورد با چنين اعمال زشت و ناپسندي جلوي بروز هر گونه اختلاف ديني و مذهبي ايستاده و از تقابل ميان آيين ها و اعتقادات جلوگيري نمايند.
از مسؤلين محترم كشور تقاضا داريم تا نسبت به اين موضوع واكنشي شايسته و به هنگام نشان دهند، همچنان كه مواضع آنان تا كنون نيز همين طور بوده است و اين امر جاي تقدير و تشكر دارد.
همچنين انتظار دارد تا با اتخاذ تدابير حقوقي در چارچوب ضوابط بين المللي تلاش شود، جلوي تكرار اين اقدامات گرفته شود.
در خاتمه ضمن تعظيم و اداي احترام به ساحت پيامبر عظيم الشأن(ص) از همه مسلمانان و آزادگان جهان مي خواهيم تا با وحدت حول محور ساحت گرانقدر پيامبر اعظم(ص) اجازه نفوذ و رسوخ دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمين به صفوف آهنين امت بزرگ اسلام را ندهند.
والسلام
پايان خبر
93/11/05تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد