پنجمين جشن دانش آموختگان دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد

مراسم پنجمين جشن دانش آموختگان دانشگاه حضرت معصومه(س) صبح امروز با حضور رياست دانشگاه حضرت معصومه(س) و تني چند از مديران و استادان دانشگاه در مجموعه تشريفاتي اميران قم برگزار شد.

در اين مراسم دكتر علي رضا باقري ثالث در سخناني ضمن تبريك موفقيت دانش آموختگان در اخذ درجه كارشناسي، اين موفقيت را ثمره زحمات خانواده هاي دانش آموختگان دانست و افزود: والدين دانش آموختگان امروز بيش از خود آنان خوشحالند و حق هم همين است چرا كه حاصل زحماتشان را مشاهده مي كنند.
دكتر باقري ثالث ادامه داد: امروز كه روز شكوهمندي است، در حقيقت كل خانواده دانشگاه حضرت معصومه(س) اعم از دست اندركاران، مديران، استادان و كاركنان مسرور از اين موفقيت هستند.
رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: عزيزاني كه امروز موفق به دانش آموختگي شده اند، هرگز از خانواده اين دانشگاه جدا نخواهند شد و همواره اينان به افتخارات دانشگاه افتخار مي كنند و دانشگاه نيز به موفقيت هاي آنان فخر و مباهات مي كند.
دكتر باقري ثالث افزود: خوشبختانه امروز دانشگاه حضرت معصومه(س) در زمينه علمي زبانزد است و آمار قبولي دانش آموختگان در آزمون كارشناسي ارشد مؤيد اين است كه به طور متوسط بيش از 70 درصد آنان در دانشگاه هاي معتبر كشور پذيرفته شده اند.
رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش ديگري از سخنان خود جنبه هاي فرهنگي و مذهبي شهر مقدس قم و تحصيل در اين دانشگاه پرداخت و اظهار اميدواري كرد: تمامي دانش آموختگان از مواهب فرهنگي و مذهبي دانشگاه و شهر قم بهره مند شده باشند.
دكتر باقري در ادامه با ذكر روايتي از امام حسين (ع) كه مي فرمود: ميزان ارزش هر كس به اندازه سودمندي اوست از دانش آموختگان خواست همواره در جهت طي پله هاي ترقي و پيشرفت و سودمندي براي كشور تلاش كنند همچنان كه تا كنون نيز همين طور بوده و موفقيت هاي دانش آموختگان دانشگاه چه در حوزه علمي و ادامه تحصيل و چه در ورود به فضاي كسب و كار به لطف خدا در حد مطلوبي بوده است.
رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به سايت در حال احداث دانشگاه گفت: متأسفانه به رغم جديت دانشگاه در پيشبرد پروژه هاي عمراني، امكان برگزاري اين جشن در سايت اصلي دانشگاه فراهم نگرديد. وي در عين حال اظهار اميدواري كرد: در آينده اي نه چندان دور بتوان در فضاي اصلي دانشگاه در خدمت اين عزيزان باشيم.
وي در پايان از زحمات بي دريغ استادان و كاركنان دانشگاه در جهت ايجاد بسترهاي لازم جهت موفقيت اين دانش آموختگان صميمانه قدرداني كرد.


در ادامه حجت اسلام و المسلمين آخوندزاده نيز در سخناني ضمن تبريك اين جشن با شكوه به دانش آموختگان و خانواده هاي آنان و نيز تبريك ولادت با سعادت حضرت زينب كبري(س) از دست اندركاران اين جشن شكوهمند تقدير كرد.
حجت الاسلام آخوندزاده در بخش ديگري از سخنان خود خطاب به دانش آموختگان گفت:  تحصيل در شهر مقدس قم و توفيق هم جواري با كريمه اهل بيت(ع) توفيقي است كه در طي اين سال ها كسب نموده ايد و من اميدوارم حداكثر بهره را از اين نعمت برده باشيد.
مسؤل نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه در بخش ديگر اظهارات خود با ذكر آيه شريفه فَإِذَا فَرَغْتَ فَانصَبْ توضيح داد: معناي اين آيه شريفه آن است كه پروردگار از پيامبر اكرم مي خواهد كه اي پيامبر هنگامي كه از از كاري فارغ شدي مانند شما كه دوران تحصيل در اين دوره را سپري نموديد، به فعاليت ديگري مشغول شويد.
آخوندزاده ادامه داد: بر مبناي اين آيه شريفه فراغت از تحصيل معنايي ندارد و همه بايد در طي مدارج بالاتر و در ديگر عرصه هاي زندگي خود چه امور زندگي و چه شغلي تلاش نمايند.
در بخش ديگري از مراسم دانش آموخته هانيه رضازاده به نمايندگي از دانش آموختگان سوگند نامه دانش آموختگي را قرائت نمود.
همچنين تجليل از دانش آموختگان ممتاز علمي و نيز فعالين فرهنگي بخش ديگري از اين مراسم با شكوه بود كه توسط رييس و مديران دانشگاه صورت گرفت.
پايان خبر
93/12/07تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد