بيانيه دانشگاه حضرت معصومه(س) در خصوص سفر كاروان تدبير و اميد به قم

در پي سفر رييس جمهور و كاروان تدبير و اميد به قم دانشگاه حضرت معصومه(س) بيانيه اي صادر كرد.

متن كامل اين بيانيه بدين شرح است:
بسم اله الرحمن الرحيم
مردم شريف و انقلابي شهر مقدس قم به مانند گذشته حماسه عظيم ديگري در استقبال از رياست محترم جمهوري اسلامي ايران و كاروان تدبير و اميد خلق نمودند.
حمايت مردم هميشه در صحنه و بصير قم در استقبال گرم از رييس جمهور خدوم خود از آن جهت حائز اهميت است كه بدخواهان خارجي و داخلي همواره در صدد ايجاد شكاف ميان مردم و خدمتگزاران صديق خود در دولت هستند.
در شرايطي كه كشور عزيزمان و دولت خدمتگزار براي پيشبرد اهداف خود چه در حوزه دشوار اقتصادي و چه در عرصه بسيار مهم و پيچيده ديپلماسي و چه در ساير حوزه ها نياز به حمايت مردمي كه از ديرباز وفاداري خود را آرمان هاي اسلام و انقلاب و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران اثبات كرده و هميشه پيشتاز و الگوي مردم ساير شهرهاي كشور بوده، داشت اين مردم شريف و نجيب قم بودند كه بار ديگر به صحنه آمدند و حمايت قاطع خود را از برنامه هاي دولت محترم اعلام نمودند.
به راستي كه اين همه شور و شعور مردم بصير قم شايسته ستايش است. دانشگاه حضرت معصومه(س) به عنوان جزئي از مجموعه آموزش عالي استان به سهم خود ضمن قدرداني از مردم متدين و انقلابي قم نكاتي چند را پيرامون اين سفر مهم يادآور مي گردد:
1-    شهر مقدس قم اگر چه همواره در شمار شهرهاي مهم و اثرگذار كشور به شمار مي رود لكن اين شهر دچار محروميت هاي تاريخي است كه مي طلبد مسؤلين دولت تدبير و اميد چه در داخل استان و چه در بعد ملي، عمران و آبادي اين شهر را با جديت مضاعف پيگيري نمايند.
2-    حمايت قاطع علماي اعلام بالاخص مراجع عظيم¬الشأن تقليد و تقدير آنان از عملكرد دولت يازدهم سرمايه اي بس عظيم براي دولتمردان خواهد بود كه جا دارد مسؤلان قدردان اين سرمايه سترگ باشند.
3-    نگاه ويژه رييس جمهور محترم به قم كه در جريان سخنراني هاي ايشان در اين شهر توسط جناب ايشان تبيين گرديد، برخاسته از بينش عميق نسبت به اين شهر است كه مي بايست در ساير مسؤلين محترم نيز وجود داشته باشد و با اين نگاه حل مسائل و مشكلات اين شهر مي بايست تسريع گردد. همچنان كه بحمداله  تا كنون بوده است.
4-    يكي از معضلات اساسي جامعه در حال حاضر مسأله مهم اخلاق است. همچنان كه رييس جمهور محترم نيز در سخنان خود در جمع برگزيدگان استان بيان نمودند، قم بايد پيشتاز احياي اخلاق در جامعه باشد. لذا مي طلبد مسؤلان محترم استان قم و نخبگان قم در مراكز حوزوي و دانشگاه برنامه ريزي جامع و منسجمي در جهت احياي اخلاق و ارزش هاي اخلاقي داشته باشند چراكه اگر اين مسأله در قم برنامه ريزي و صورت نپذيرد، انجام اين مهم كه به حق يكي از نيازهاي جامعه امروز ما به شمار مي رود، دشوار به نظر مي رسد.
5- در اين سفر وعده انجام چندين و چند پروژه مهم عمراني توسط رييس جمهور محترم و مسؤلان دولت به مردم داده شد. لذا مي طلبد مسؤلان محترم استاني نيز حداكثر تلاش خود را در جهت تحقق وعده هاي رييس جمهور محترم به كار بندند.
در خاتمه بار ديگر بر خود لازم مي دانيم از حضور چشمگير مردم شريف قم و نيز از تلاش هاي مسؤلان اجرايي استان در جريان اين سفر به ويژه استاندار محترم استان حضرت حجت الاسلام و المسلمين صالحي منش، نهادهاي امنيتي و انتظامي ، مراكز امدادي و نيز ساير مراكز پشتيباني كه با همدلي و هماهنگي زمينه برگزاري اين سفر مهم و پرخير و بركت را ايجاد نمودند صميمانه سپاسگزاري نماييم.
پايان خبر
93/12/08
 تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد