كرسي آزاد انديشي با عنوان نقد برنامه هاي صدا و سيما و معضلات ماهواره برگزار شد.

نخستين كرسي آزاد انديشي در سال جديد با موضوع نقد برنامه هاي صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران و معضلات شبكه هاي ماهواره اي پيش از ظهر امروز در سالن همايش هاي امام علي(ع) دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد.

در اين كرسي ابتدا دو تن از موافقان و مخالفان برنامه هاي صدا و سيما به طرح ديدگاه هاي خود پرداختند سپس حجت الاسلام حجت الاسلام عبدالهی، کار‌شناس رسانه به ايراد به بحث و بررسي در اين خصوص پرداخت.
 عبدالهي در این مراسم گفت: افزایش سواد رسانه‌ای اولویت اول در مقابله با تهديدات شبكه هاي ماهواره اي است.
وي تأكيد كرد: اساتید و دانشجویان باید دارای سواد رسانه‌ای باشند تا بتواتتد پیام‌های مخفی و معاني كه در برنامه‌ها وجود دارد را دریافت کنند.
اين كارشناس حوزه رسانه در ادامه افزود: از اثرات منفی برنامه‌های شبکه‌های ماهواره اي تغییر ذائقه ایرانی در سبک زندگی است و اين امر سبب  از بین رفتن اعتقادات و ارزش‌های درونی افراد جامعه ايراني است.
عبدالهي با انتقاد از برخي برنامه هاي رسانه ملي اظهار داشت: متأسفانه بعضي اوقات در برنامه هايي از طريق صداو سيما پخش مي شود به معاني و پيام هاي آن چندان توجه نمي شود و همين امر موجب مخاطرات فرهنگي در جامعه مي گردد. 
اين كارشناس حوزه رسانه  خاطرنشان کرد: بهترین شیوه مقابله با تهديدات رسانه اي دشمن مهندسی معکوس است و ما باید در مقابله با هجمه‌های دشمن هدف آن‌ها را بشناسیم و به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم که دشمن نتواند به اهدافش برسد.
حجت الاسلام عبدالهی بیان داشت: راهکارهای مقابله با تهديدات دشمن در عرصه رسانه را شامل آموزش مهارت های زندگی، آموزش سواد رسانه‌ای، هویت یابی، مطالعه تاریخ، تعریف صحیح از سبک زندگی ، تعمیق باورهای دینی، آگاه سازی خانواده‌ها از تأثیرات مخرب ماهواره‌ها و زنده کردن خرده فرهنگ‌های اصیل دانست.
پايان خبر
94/01/24تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد