ديدار نوروزي رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد

پيش از ظهر امروز ديدار نوروزي دكتر علي رضا باقري ثالث، رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در فضايي گرم و صميمي با حضور جمعي از استادان، كاركنان و دانشجويان برگزار شد.

در اين مراسم دكتر باقري ثالث در سخناني با اشاره به فراز و نشيب هاي سال 1393گفت: با توجه به رويدادهايي كه در سال گذشته صورت گرفت، اين سال، سال مظلوميت اسلام است.
وي ادامه داد: متأسفانه گروه هاي تندروي تكفيري چهره اي خشن و بدي از اسلام به نمايش گذاشتند و با حملات خود به مردم مسلمان  بر رنج اسلام افزوند.
وي ابراز اميدواري كرد: در سال جديد كه مزين به نام با بركت صديقه طاهره(س) است گشايشي در امور مسلمين ايجاد گرديده و از شر خشونت و ترور و جنگ رهايي پيدا كنند.
دكتر باقري ثالث در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به وضعيت كشور اظهار داشت: خوشبختانه دولت با همه توان سعي در حل مشكلات كشور در حوزه هاي مختلف داشته و دارد.
وي ضمن گرامي داشت روز ملي فناوري هسته اي به تلاش هاي دولت براي حل و فصل پرونده هسته اي كشور كرد و ابراز اميدواري كرد: اين تلاش ها به نتيجه رسيده و ضمن حفظ عزت ملت بزرگ ايران در امور كشور از جمله امور اقتصادي گشايش بيشتري صورت پذيرد و وضعيت معيشت مردم بهتر گردد.
دكتر باقري ثالث در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به وضعيت دانشگاه در سال گذشته گفت: خوشبختانه با فعاليت همكاران سال گذشته سال خوبي براي دانشگاه حضرت معصومه(س) بود.
وي افزود: اگر اينجانب بخواهم به عنوان يك ناظر بيروني ارزيابي خود را از فعاليت هاي جاري در دانشگاه و نيز از روند اداره امور بيان نمايم، بايد وضعيت را مطلوب ارزيابي كنم.
رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در ادامه با اشاره به فعاليت هاي عمراني دانشگاه نيز اظهار داشت: طي سال گذشته دو پروژه رستوران دانشجويي و سازمان مركزي دانشگاه به رغم همه محدوديت موجود در زمينه تخصيص اعتبار آغاز شد و همچنين احداث پروژه دانشكده علوم انساني نيز با جديت دنبال گرديد.
وي ادامه داد: علاوه بر پروژه هاي عمراني اقداماتي در خصوص زيرساخت ها و فضاها به ويژه فضاي سبز در سال گذشته صورت گرفت و اين اقدامات در سال جاري با جديت بيشتر دنبال گرديده و خواهد گرديد.
دكتر باقري ثالث در پايان اظهار اميدواري كرد: در صورت تخصيص اعتبارات مورد نياز تا پايان سال جاري شاهد پيشرفت چشم گيري در مجموعه صد هكتاري دانشگاه حضرت معصومه(س) باشيم.
در ادامه اين مراسم حجت الاسلام و المسلمين آخوندزاده مسؤل نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه نيز در سخناني ضمن گرامي داشت ايام ولادت حضرت صديقه طاهره(س) اظهار داشت: در خصوص حضرت زهرا(س) روايتي قدسي وجود دارد كه خداوند مي فرمايد:آنچه در جهان خلق شده است از وجود پيامبر اكرم(ص) است و اگر امير المؤمنين(ع) نبود خداوند وجود نازنين پيامبر عظيم الشأن را خلق نمي كرد و اگر حضرت زهراي مرضيه(س) نبود خداوند مولاي متقيان حضرت علي(ع) را خلق نمي نمود.
وي ادامه داد: اين روايت در تمامي كتب معتبر شيعه و سني ذكر شده است ولي متأسفانه جريان وهابيت تلاش مي كند تا اين موضوع را محو نمايد.
آخوندزاده در بخش ديگري از سخنان خود ضمن تشكر از زحمات رياست دانشگاه اظهار داشت: بسياري از فعاليت هايي كه در دانشگاه صورت مي پذيرد و از جمله در نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه شكل مي گيرد به پشتوانه حمايت ايشان است.
پايان خبر
94/01/19
  تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد