انعقاد تفاهم نامه همكاري هاي علمي مشترك ميان دانشگاه حضرت معصومه(س) و المعهد الاسلامي العالي

صبح امروز در پي سفر دكتر عبدالرسول الغفاري رييس المعهد الاسلامي العالي كربلاء عراق به ايران و ديدار و گفت و گو با دكتر علي رضا باقري ثالث رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) تفاهم نامه همكاري هاي علمي ميان آنان منعقد و به امضاء طرفين رسيد.

در اين تفاهم نامه بر انجام رويدادهاي علمي مشترك، انجام رساله ها و طرح هاي پژوهشي مشترك، برگزاري مجالس مباحثه علمي در موضوعات مورد توافق نظير فقه، علوم قرآني و ادبيات عرب و. ميان استادان و صاحبنظران دو طرف، همكاري زمينه چاپ و تأليف كتب و مجلات علمي، برگزاري دوره هاي آموزشي مشترك تأكيد شده است.
در مراسم امضاء تفاهم نامه مشترك، دكتر عبدالرسول الغفاري در سخناني با اشاره به زمينه هاي موجود در  كشور عراق به منظور گسترش بهره برداري علمي از ظرفيت هاي بسيار بالاي جمهوري اسلامي ايران تأكيد كرد: معهد الاسلامي العالي آمادگي كامل خود را جهت ميزباني از استادان دانشگاه حضرت معصومه(س) اعلام مي نمايد.
وي همچنين در خصوص تأليف كتب و آثار مشترك ميان دانشگاه حضرت مضرت معصومه(س) و مؤسسه متبوعش تأكيد نمود.
دكتر عبدالرسول الغفاري در بخش ديگري از اظهارات خود در خصوص معهد الاسلامي العالي اظهار داشت: در اين مؤسسه دانشجوياني از عراق و شش كشور جهان در حال حاضر در دو بخش خواهران و برادران مشغول تحصيل مي باشند.
دكتر الغفاري ادامه داد: عمده فعاليت مؤسسه معطوف به علوم اسلامي است و هدف از تأسيس اين مؤسسه ايجاد زمينه هاي تربيت مبلغ ديني است.
وي در عين حال خاطرنشان كرد: در اين مؤسسه علاوه بر آموزش علوم ديني و فقهي به صورت تخصصي، دانشجويان را با علوم و دانسته هاي روز از جمله زبان انگليسي، علوم كامپيوتر، جامعه شناسي و. آشنا مي كنيم.
آيت اله سيدكاظم مصطفوي نيا، عضو هيأت علمي دانشگاه نيز كه به نمايندگي از رييس دانشگاه تفاهم نامه را مبادله نمود در سخناني با اشاره سياست جمهوري اسلامي ايران مبني بر حمايت از مردم مسلمان عراق در همه زمينه ها اظهار داشت: دانشگاه حضرت معصومه(س) نيز در تبعيت از سياست نظام آمادگي كامل به منظور همكاري با آن مؤسسه آموزش عالي دارد و قطعاً در حد توان همكاري خواهد نمود.
دكتر مصطفوي نيا در ادامه سخنان خود با اشاره به لزوم ورود مؤسسه به مباحث علم اخلاق اشاره داشت.
عضو هيأت علمي دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: به رشد و توسعه كشور عراق بسيار علاقمنديم چرا كه اين كشور را مانند كشور ايران مي دانيم و اميدواريم به زودي از شر تروريست هاي خشن داعش رها گردد.  
وي در پايان امروز را روزي خوب و به ياد ماندني براي هم دانشگاه و مؤسسه دانست و ابراز اميدواري كرد: شاهد گسترش روابط و تعاملات در آينده نزديك باشيم.
پايان خبر
94/1/29تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد