دومين نشست شوراي هم انديشي اساتيد دانشگاه برگزار شد

پيش از ظهر امروز در جلسه اي كه به مناسبت هفته معلم در مجتمع گردشگري زيتون و در فضايي كاملاً صميمي منعقد گرديد، دومين نشست هم انديشي اساتيد در سال جاري برگزار شد.

در اين نشست كه با عنوان تعليم و تربيت از ديدگاه قرآن كريم برگزار شد، آيت اله سيد كاظم مصطفوي نيا در ادامه مباحث گذشته خود با قرائت آيه اي از آيات شريفه قرآن كريم اظهار داشت: بر طبق اين آيه شريفه اوصافي كه خداوند براي اعتلاي شخصيت انسان تعيين كرده است عبارتند از علم و ايمان.
وي علم و ايمان را از منظر دين امري تفكيك ناپذير خواند و افزود: پرداختن صرف به علم موجب ايجاد گرايشاتي مانند لائيك و سكولار مي شود و ايمان به تنهايي منجر به تحجر و جمود فكري مي گردد.
ابن عضو هيأت علمي دانشگاه در ادامه سخنان خود وظيفه و كاركرد اصلي دانشگاه را گسترش رشد انساني دانست.
آيت اله مصطفوي نيا هدف همه پيامبران و ائمه معصومين(ع) را رشد و تكامل جامعه دانست و در تبيين مفهوم رشد آن را جان مايه تكامل علمي دانست و خاطرنشان كرد: اساساً رشد لازمه يك جامعه سلامت است.


وي در پايان  از اساتيدي كه مي خواهند در ميدان اصلاح و استرشاد باشند خواست تا خود را مسلح به سلاح علم كنند و خود رشد كنند تا بتوانند بر دانشجويان اثر بخش بوده تا آنان به رشد و تكامل دست پيدا كنند.
پس از سخنان حضرت آيت اله مصطفوي نيا استادان حاضر به بازديد از فضاي گلخانه و ديگر فضاهاي اين مجموعه پرداخته و سپس نماز جماعت ظهر و عصر را اقامه نمودند.

پايان خبر
94/0/16تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد