دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) با مسؤل دفتر مقام معظم رهبری در قم دیدار کرد

رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) طی دیداری، با مسؤل دفتر مقام معظم رهبری در استان قم پیرامون مهمترین مسائل دانشگاه گفتگو کرد.

وی به سخنان مقام معظم رهبری درباره تحصیلات بانوان اشاره نمود ه و ادامه داد: بسیار لازم و ضروری است که در استان قم با این تراکم جمعیتی، بستری مهیا شود که ادامه تحصیل دختران دانشجوی قمی در همین استان صورت پذیرد و خانواده ها مجبور نباشند دخترانشان را برای تحصیلات عالیه به شهر های دوردست بفرستند.
وی پس از توصیف فضای ویژه اجتماعی شهر قم گفت: رشته های ارئه شده در این دانشگاه باید اولا متناسب با نیاز های استان باشد تا از مهاجرت شهروندان به خارج استان جلوگیری کند و ثانیا متناسب با روحیات دختران باشد تا لطافت لازم برای ادره عاطفی خانواده را از آنان سلب نکند.


وی همچنین از مکان فعلی تحصیل دانشجویان انتقاد نموده و اضافه نمود: مدیریت فضای دانشگاهی در موقعیت فیزیکی کوچک و نامناسب  بسیار مشکل است  که بحمدالله تا کنون به خوبی انجام شده اما باید عملیات تکمیل ساختمان ها و  انتقال دانشجویان و کارکنان به مکان اصلی تسریع یابد.
دکتر علیرضا باقری ثالث رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) نیز فضای یکصد هکتاری در حال تکمیل این دانشگاه را فرصتی مناسب جهت ایجاد فضای جامع آموزشی در استان عنوان نموده و گفت: به لطف خداوند در سال های آتی شاهد رشد چشمگیر این دانشگاه در ارائه خدمات علمی و فرهنگی خواهیم بود.
پایان خبر
94/04/08تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - - رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) با مسؤل دفتر مقام معظم رهبری در قم دیدار کرد