نشست افطاري با مديران مطبوعات و اصحاب رسانه استان قم برگزار شد.

شب گذشته نشست افطاري مديران مطبوعات و اصحاب رسانه استان قم با حضور سرپرست استانداري قم، معاونين، فرماندار قم و تني چند از مديران كل استان در تالار اميران برگزار شد.

در اين نشست دكتر باقري ثالث در سخناني ضمن قدرداني از تلاش هاي اصحاب رسانه استان به ويژه در پوشش رويدادهاي مربوط به دانشگاه حضرت معصومه(س) خواستار تداوم و ارتقاي همكاري رسانه و دانشگاه شد.
وي با اشاره به ضرورت تبيين خدمات ارزنده نظام در حوزه علم و فناوري توسط اصحاب رسانه خاطر نشان كرد: سرعت و شتاب رشد علمي كشور در زمينه هاي مختلف براي هيچ كس قابل انكار نيست و رسانه ها بايد تلاش هاي صورت گرفته براي رسيدن به رشد را به عموم مردم منعكس نمايند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به بندهايي از سند نقشه جامع علمي كشور به دومين راهبرد كلان اين نقشه اشاره داشت و افزود: بر طبق اين راهبرد بايد همه تلاش كنيم تا علم و فناوري به گفتمان غالب در جامعه در عرصه هاي مختلف تبديل شود.
رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در ادامه افزود: در ذيل همين راهبرد در سند نقشه جامع علمي كشور صراحتاً اين مأموريت به رسانه ها واگذار شده است.
دكتر باقري ثالث در بخش ديگري از سخنان خود دانشگاه حضرت معصومه(س) را ظرفيتي براي تحصيل بانوان استان خواند و از رسانه ها خواست تا ظرفيت هاي اين دانشگاه را به درستي به مردم معرفي كنند.
وي در ادامه سخنان خود به يكي ديگر از مأموريت هاي سند نقشه جامع علمي كشور پرداخت و اظهار داشت: يكي ديگر از موارد مطرح شده در سند نقشه جامع علمي كشور ضرورت پرداختن به امور وقف و خيريه در حوزه علم و فناوري است.
رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) ادامه داد: در اين خصوص تلاش هايي در دانشگاه حضرت معصومه(س) صورت گرفته و بنيادي نيز به همين منظور تأسيس شده است ولي رسانه ها در خصوص فرهنگ سازي اين موضوع و جلب و جذب نظرات خيرين جهت ورود به حوزه علم و فناوري مي توانند نقش آفريني كنند.


در ادامه اين نشست مديران استاني خبرگزاري فارس، قمنا، گويه و 19 دي به بيان ديدگاه هاي خود پرداختند.
سرپرست استانداري قم نيز كه سخنران ديگر اين نشست بود در سخناني با بيان اينكه توسعه ي رسانه از شاخص هاي مهم توسعه ي جامعه است اظهار كرد: از نقد منصفانه مطبوعات استقبال مي كنيم.
 فریدون همتی در ادامه با اشاره به حضور باشكوه مردم و مراجع عظام در راهپیمایی روز قدس اظهار كرد: از همه اين عزيزان به دلیل خلق حماسه اي ماندگار سپاسگزاريم.
 وی با اشاره به سابقه کاري خود در رسانه‌، از رسانه به عنوان چشم بینای جامعه و مسئولان نام برد و گفت: لازم است رسانه‌ها همه مسائل را بررسی و رصد کرده و نسبت به انعکاس آن اهتمام داشته باشند.
 همتي با بیان اینکه طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب باید نقد منصفانه و توام با ارائه راهکار باشد، پرهيز از قضاوت فردي را ضروري دانست و تصريح كرد:‌ خبرنگاران باید کار حرفه‌ای توام با انصاف را دنبال کنند.
همتي رعايت ادب و اخلاق در نقدهای رسانه‌ها را به عنوان يك مساله ي مهم مورد توجه قرار داد و افزود: خبرنگاران بايد دقت كنند كه مطالباتشان واقعيت داشته باشد.
سرپرست استانداري قم همچنين پایین‌بودن آستانه تحمل مدیران را مورد توجه قرار داد و تصريح كرد: قلم به دستان نيز بايد در استفاده ي صحيح از موقعيت خود در راستاي توسعه ي استان تلاش كنند. نماينده عالي دولت در استان خاطرنشان كرد: یکی از شاخص‌های توسعه هر جامعه‌ای را توسعه رسانه‌ها می‌دانم و افرادی که در حوزه رسانه کار می‌کنند باید افرادی حرفه‌ای باشند. همتي با اشاره به اینکه رسانه‌ها به عنوان رکن چهارم در دموکراسی مورد توجه قرار گرفته‌اند تصریح کرد: باید مدیران و رسانه‌ها تلاش کنند این جایگاه را در استان قم بیش از پیش ارتقاء دهند.
وی با اشاره به فعالیت سه روزنامه، سایت‌های خبری و دفاتر خبرگزاری‌ها در استان قم تصریح کرد: مدیران باید رسانه‌ها را به عنوان بازوان خود بدانند و شما نیز باید خود را در بیان حقایق و واقعیت‌ها مسئول بدانید و اگر این دو نگاه به یکدیگر نزدیک شود شاهد شکل‌گیری فضای شاداب و پرطراوت برای نقش‌آفرینی رسانه‌ها خواهیم بود.
پايان خبر
94/04/20تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد