اولين نشست هيأت مديره بنياد خيرين حامي دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد

عصر امروز نخستين نشست هيأت مديريه بنياد خيرين حامي دانشگاه حضرت معصومه(س) در دفتر حضرت آيت اله نظري منفرد برگزار شد.

در ابتداي اين نشست حجت الاسلام و المسلمين آشتياني عراقي نماينده مردم شريف قم در مجلس شوراي اسلامي و رييس هيأت امناي بنياد در سخناني با اشاره به ضرورت تأسيس اين بنياد اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش و پيگيري مسؤلين دانشگاه و با حمايت خيرين استان مقدمات كار تأسيس اين بنياد انجام شد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ويژگي دانشگاه حضرت معصومه(س) افزود: اين دانشگاه در طول اين سال ها قدم هاي مثبتي برداشته و توانسته تا حد زيادي موفق عمل كند.
نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي پرهيز از اختلاط دختر و پسر در دانشگاه را يك ضرورت دانست و افزود: همين تعداد اندك پرونده هاي انضباطي و اخلاقي كه در دانشگاه در طي اين سال ها بوده خود مؤيد توفيق اين دانشگاه در ايجاد فضاي امن و اخلاقي بوده و مناسب است اين فضا به ساير استان ها نيز تسري پيدا كند.
دكتر علي رضا باقري ثالث رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) نيز در سخناني به ارائه گزارشي از روند توسعه و پيشرفت دانشگاه در مجموعه يك صد هكتاري پرداخت.
وي در ادامه با اشاره به تلاش شبانه روزي دست اندركاران دانشگاه براي ايجاد بسترهاي لازم جهت انتقال به سايت اصلي خود در سال جاري ابراز اميدواري كرد: با عنايت كريمه اهل بيت(ع) و حمايت خيرين استان بتوان فضاي قابل قبولي را در آن مجموعه ايجاد كرد.


دكتر باقري ثالث در ادامه سخنان خود با اشاره به انتظار خانواده هاي دانشجويان از استان قم مبني بر تأمين فضاي مناسب جهت تحصيل فرزندانشان اظهار داشت: اين انتظار كاملاً به جايي است كه خانواده ها خواهان تحصيل فرزندانشان در فضايي مناسب باشند لكن اين امر جز با ورود خيرين امكان پذير نخواهد بود.
وي احداث مسجد، كتابخانه، سالن ورزشي و خوابگاه دانشجويي از عمده ترين نيازهاي دانشگاه برشمرد و افزود: براي اين فضاي علمي ايجاد چنين امكانات و زيرساخت هايي ضرورت دارد.
مهدي اسكندري مدير عامل بنياد نيز در سخنان كوتاهي به ارائه گزارشي از روند شكل گيري و اهداف بنياد پرداخته و بر ضرورت ايجاد چنين فضايي در ساير استان ها تأكيد نمود.
حضرت آيت اله نظري منفرد نيز در سخناني ضمن تمجيد از اين اقدام پسنديده در راه اندازي بنياد خيرين، اين كار را مصداق كار خير دانست.
استاد حوزه علميه قم با اشاره به فعاليت هايي كه خيرين در نوسازي مدارس داشتند اظهار داشت: اين فعاليت ها در دانشگاه ها نيز ادامه پيدا كند.
وي با اشاره كاهش چشمگير پرونده هاي انضباطي و اخلاقي در اين دانشگاه دخترانه اين آمار را بسيار مطلوب دانستند و خاطرنشان كردند: تأسيس چنين دانشگاه هايي بايد ادامه پيدا كرده و دولت نيز مي بايست از آن حمايت كند.
آيت اله نظري منفرد در پايان ضمن پذيرش درخواست اعضا جهت عضويت در هيأت مديره افزوند: علي رغم مشغلات بسيار از آنجا كه اين اقدام را بسيار پسنديده مي دانم، در حد توان كمك خواهم نمود.
در ادامه اين نشست مقرر گرديد: مديرعامل بنياد اقدام به افتتاح حساب نموده و هداياي جمع آوري شده در نشست مجمع عمومي به آن واريز گردد.
همچنين مقرر شد از همين محل كلنگ احداث مسجد دانشگاه حضرت معصومه(س) با حضور استاندار قم، نيز نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي و تني چند از مسؤلين استان طي ماه جاري به زمين بخورد.
پايان خبر
94/05/10تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد