مراسم سوگواري سالار شهيدان در بنياد خيرين برگزار شد

به مناسبت ايام شهادت سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدلله الحسين(ع) مراسم سوگواري در بنياد خيرين حامي دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد.

به گزراش روابط عمومي دانشگاه حضرت معصومه(س) در اين مراسم كه جمع زيادي از خيرين و معتمدين استان قم حضور داشتند حضرات آيات استادي و محمودي به ايراد سخنراني پرداختند.
حضرت آيت الله استادي در اين مراسم ضمن تمجيد از برگزاري مجالس عزاداري حسيني توسط مردم آن را مايه پويايي و سرزندگي جامعه دانست.
ايشان ضمن دعوت آحاد مردم به انجام كارهاي خير در جهت حل مشكلات و كمبودهاي جامعه، مشاركت در امور مربوط به توسعه فضاهاي آموزشي را نمونه بسيار با اهميتي دانست كه ورود خيرين و آحاد مردم مي تواند گره گشاي مشكلات كشور در اين زمينه باشد.
استاد حوزه علميه قم ادامه همان طور كه كمك بر پايي مجالس حسيني امري پسنديده و مطلوب است، كمك به مراكزي كه وظيفه تعليم و تربيت جوانان كشور به ويژه بانوان را دارد از اهميت فراواني برخوردار است.
حضرت آيت الله محمودي از وعاظ برجسته شهر قم نيز در سخناني به تشريح اهداف قيام حضرت اباعبدلله الحسين(ع) و شرايط جامعه در زمان ايشان پرداخت.


ايشان انحطاط فكري مردم در آن زمان و انحراف به وجود آمده از دين پيامبر اكرم(ص) را از دلايل عمده بروز حادثه كربلا برشمرد.
شايان ذكر است در اين مراسم علاوه بر خيرين و معتمدين استان قم بسياري از علما، شخصيت هاي برجسته حوزوي و دانشگاهي، نمايندگان بيوت مراجع عاليقدر تقليد و مسؤلين استان قم حضور داشتند.
گفتني است: اين مراسم از شام يازدهم محرم الحرام به مدت سه شب منعقد گرديد. 
پايان خبر
94/08/05تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد