هشتمين يادواره شهداي دانش (...تا وصال) برگزار شد

بعدازظهر امروز هشتمين يادواره شهداي دانش(... تا وصال)  گرامي داشت شهيد دكتر مجيد شهرياري با حضور خانواده اين شهيد گرانقدر در دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه حضرت معصومه(س) در اين مراسم كه جمع زيادي از اساتيد، دانشجويان و مسؤلين بسيج اساتيد، بسيج كاركنان و بسيج دانشجويي استان قم حضور داشتند، سيد مهدي محدث مشاور امور ايثارگران دانشگاه در سخناني ضمن عرض خير مقدم به حاضرين طي سخناني اظهار داشت: خداي متعال را شاكريم كه براي هشتمين بار توفيق برگزاري يادواره شهداي دانش(. تا وصال) را به بنده و ساير دست اندركاران اين مراسم پرشور و معنوي عنايت فرمود وي با اشاره به اينكه اين مراسم از جمله اولين مراسم هايي است در محل جديد الاحداث دانشگاه برگزار مي گردد، اظهار اميدواري كرد: برگزاري مراسمي به منظور گرامي داشت ياد و خاطره شهدا در اين آغازين روزهاي فعاليت مكان جديد موجب نزول خيرات و بركات براي دانشگاه حضرت معصومه(س) و دانشجويان و كاركنان و اساتيد اين دانشگاه باشد.
سپس دكتر بهجت قاسمي همسر شهيد دكتر مجيد شهرياري در سخناني ابتدا  ضمن ابراز خرسندي از برگزاري چنين مراسم¬هايي به ويژه شهر مقدس قم به بيان خاطرات مربوط به آشنايي و ازدواج با شهيد پرداخت.
وي در ادامه با اشاره به زندگي ساده و سراسر محبت دكتر شهرياري اين امر را ثمره ايمان و اعتقاد اين شهيد والا مقام دانست.


همسر شهيد دكتر مجيد شهرياري با اشاره به سخت كوشي اين بزرگوار اظهار داشت: ايشان همواره تمام وقت خود را صرف مأموريت خود مي كردند و ايشان همواره تا پاسي از شب مشغول مطالعه و فعاليت علمي بود.
قاسمي در عين حال افزود: شهيد شهرياري علاوه بر تلاش و مجاهدت علمي هرگز از راز و نياز و عبادت الهي غافل نمي گشت و شب ها به مناجات و نجوا با پروردگار خويش مي پرداخت.
همسر شهيد شهرياري در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به بنيه علمي اين شهيد افزود: شهيد شهرياري از همان دوران دانشجويي از دانشجويان نخبه بودند و مسائل مهم و پيچيده علمي را حل مي كردند.
دكتر قاسمي در بخش پاياني سخنان خود با بيان خاطره شهادت شهرياري افزود: در آخرين نوروز كه با شهيد بوديم ياد سختي هاي همسر شهيد علي محمدي افتاده و به ايشان گفتم من نمي توانم مانند همسر شهيد علي محمدي صبر و طاقت داشته باشم ولي در موقع شهادت شهيد شهرياري به دست عوامل موساد با يادآوري  سختي ها و مشقت هايي كه حضرت زينب(س) در روز عاشورا كشيدند افتادم. همچنين صحنه هايي از شهادت امام حسين(ع)، حضرت علي اكبر(ع)، حبيب ابن مظاهر و. از خاطرم عبور مي كرد. لذا با يادآوري اين صحنه ها توانستم بر خود مسلط شوم. روايتگري استاد نقيبي با عنوان برنامه عطر عاشقي و مرثيه سرايي توسط مداح اهل بيت(ع) محمدجواد احمدي از ديگر بخش هاي يادواره امسال بود.
پايان خبر
 94/9/2تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد