پيام رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت روز دانشجو

به مناسبت فرار سيدن 16 آذر روز دانشجو دكتر علي رضا باقري ثالث در پيامي ضمن گرامي داشت اين روز حركت در مسير آرمان خواهي را از جمله ويژگي هاي روز دانشجو دانست و از دانشجويان خواست تا اين حركت را تداوم بخشند. متن كامل اين پيام بدين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم
فرارسيدن 16 آذر روز دانشجو كه نمادي است از حركت دانشجويان كشور در مسير حق طلبي و عدالت محوري گرامي مي دارم.
16 آذر امسال ميان ايام اربعين سرور و سالار شهيدان، حضرت اباعبدلله الحسين(ع) و ايام رحلت جانسوز رسول مكرم اسلام(ص) وشهادت مظلومانه سبط اكبرش امام حسن مجتبي(ع) و شهادت حضرت امام علي ابن موسي الرضا(ع) قرار گرفته است كه اين ايام را نيز به محضر يكايك شيعيان و محبان اهل بيت عصمت و طهارت(ع) تسليت عرض مي نماييم.
حقيقتاً عناويني همچون حق طلبي، عزت طلبي، استكبار ستيزي و. عناويني است كه با نام بردن از دانشجو به ذهن متبادر مي گردد. چرا كه حركت عظيم دانشجويي كشور از همان ابتدا در اين مسير بوده است و تا كنون نيز اين حركت در اين راه را به انجام رسانيده است.
تقديم سه آذر اهورايي در روز 16 آذر و ده ها و بلكه صدها سپهر فروزان ديگر در جريان مبارزات انقلابي، دوران دفاع مقدس و نيز در عرصه جهاد علمي كه مأموريت خطير عرصه كنوني است، گواه اين مدعاست كه كه دانشگاه و دانشجو همواره در صف مقدم دفاع از مردم و كشور بوده و إن شاء الله خواهدبود. اميد آن مي رود كه اين حركت سترگ همچنان ادامه داشته باشد.
نكته مهم ديگري كه در روز دانشجو بر خود لازم مي دانم تا بدان بپردازم آن است كه استكبار جهاني همواره در صدد اين نيرنگ است تا نسل دانشجوي كشور را نسبت به ماهيت اصلي خود يعني استكبار ستيزي كه همواره عجين جنبش دانشجوييست كم اهميت و يا خدايي نكرده بي اهميت نمايد از اين رو همواره تأكيد مي نماييم و در اين روز نيز به طور ويژه تأكيد مي كنيم بر هويت اصلي دانشجويان كه همان استكبار ستيزي است و بر اين اساس مخالفت خود را با ابعاد گوناگون اين پديده شوم بشري اعلام مي نماييم.
در پايان ضمن اداي احترام به ساحت شهداي گرانقدر جنبش دانشجويي كشور به ويژه شهداي والامقام « قندچي»، «شريعت رضوي» و «بزرگ نيا» روز دانشجو را گرامي داشته و از درگاه خداوند متعال عزت سربلندي يكايك شما گراميان را مسألت مي نمايم.
علي رضا باقري ثالث
رييس دانشگاه حضرت معصومه(س)
پايان خبر
94/09/19تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد