بازديد رييس و كاركنان دانشگاه حضرت معصومه(س) از موزه فقه و زندگي

دكتر علي رضا باقري ثالث رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) به همراه حجت الاسلام و المسلمين آخوندزاده مسؤل نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري و تني چند از مديران و كاركنان دانشگاه حضرت معصومه (س) از موزه فقه و زندگي قم بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه حضرت معصومه(س) دكتر باقري ثالث در جريان اين بازديد ضمن ابراز خرسندي از گشايش اين موزه، موزه ها را ابزاري مناسب به منظور انتقال فرهنگ دانست و افزود: براي شهر مقدس قم به عنوان پايگاه فقه و فقاهت تأسيس چنين موزه اي اقدامي بسيار پسنديده است.

وي در عين حال تأكيد كرد: مي بايست فضاي فيزيكي اين موزه بسيار بيش از اين باشد و در مسؤلان مي بايست از چنين اقداماتي به طور ويژه حمايت نمايند.

حجت الاسلام و المسلمين آخوندزاده نيز در جريان بازديد ايجاد اين موزه را فرصت براي تبليغ مسائل و احكام شرعي به عموم مردم دانست.

وي ادامه داد: اينكه به صورت كاملاً ملموس همه بتوانند با احكام شرعي مورد نياز آشنا شوند بسيار امر مطلوبي است.

وي در عين حال ابراز اميدواري كرد: اين موزه بتواند در آينده اي نزديك با قرار گرفتن در فضا و بستري مناسب تر به يكي از مراكز مهم ديدني استان قم تبديل شود.

معاون ارتباطات موزه نيز در اين ديدار با اشاره به حمايت هاي بسيار گسترده مردم از چنين موزه اي، تهيه بسياري از اين اشياء قيمتي را از محل هداياي مردم دانست و افزود: خوشبختانه گشايش اين موزه در قم با استقبال بسياري مواجه گرديده است چرا كه علاوه بر اعطاي اشياء قيمتي موجود در موزه توسط مردم، در ايام ماه مبارك رمضان روزانه بيش از هزار نفر از اين موزه بازديد مي كردند.

صادق كاردان در ادامه گشايش اين موزه را بخشي از فعاليت هاي مركز موضوع شناسي احكام فقهي دانست كه اين اقدام در كنار ساير اقدامات آموزشي و پژوهشي مؤسسه به شمار مي رود.

معاون ارتباطات موزه فقه و زندگي در بخش ديگري از توضيحات خود با اشاره به اينكه موضوع فقه همه شئون زندگي مردم را در بر مي گيرد، از اين رو اين موزه قابليت گسترش و توسعه بسياري دارد.

وي افزود: بر اساس طرح توسعه اين موزه فضايي به مساحت 50 هكتار مورد نياز بوده كه اين امر هم اكنون در حال پيگيري است.

گفتني است: گنجینه فقها، آشنایی با پرندگان حلال گوشت، آشنایی با پرندگان حرام گوشت، آشنایی با برخی حیوانات حرام و حلال گوشت، آشنایی با آلات موسیقی و وسایل تفریحی حرام و نوشیدنی های حرام، مناسك و اعمال حج  و غرفه کودک و نوجوان از بخش های مختلف این موزه به شمار می روند.

پايان خبر

94/10/22تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد