نشست رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) با كاركنان

دكتر علي رضا باقري ثالث رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) صبح امروز با حضور در جمع كاركنان اين دانشگاه با آنان ديدار و گفت و گو كرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه حضرت معصومه(س) دكتر باقري ثالث در اين نشست ضمن قدرداني از تلاش هاي صادقانه كاركنان دانشگاه در جريان انتقال به مجموعه جديد الاحداث، اين موفقيت را نتيجه تلاش، احساس مسؤليت و همدلي كاركنان دانشگاه دانست و اظهار داشت: ثمره اين تلاش ها و زحماتي كه كاركنان دانشگاه در بخش هاي مختلف متحمل شدند اين بود كه اين نيم سال كه يكي از برهه هاي حساس دانشگاه بود به خوبي و در آرامش سپري شد.
وي در عين حال تأكيد كرد: براي نيم سال جديد بايد به گونه اي تدبير و برنامه ريزي نماييم تا مشكلات دانشجويان به حداقل ممكن برسد. چرا كه تداوم مشكلات و كمبودها براي نيم سال آينده به هيچ عنوان توجيه پذير نيست.
دكتر باقري ثالث در ادامه با اشاره به برخي فعاليت هاي عمراني دانشگاه در طي ماه هاي اخير اين تلاش ها را از جمله تلاش هايي دانست كه با دقت و جديت بسيار صورت گرفته و اين تلاش ها براي آينده دانشگاه ماندگار است.
وي كمبود اعتبارات به ويژه اعتبارات عمراني را مهم ترين چالش دانشگاه در حال حاضر عنوان نموده و اظهار اميدواري كرد: به زودي با اجراي برجام و گشايش در فعاليت هاي اقتصادي كشور مشكلات مالي دانشگاه نيز بر طرف گردد.
دكتر باقري ثالث در ادامه با اشاره به طرح دولت به منظور ساماندهي دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي اظهار داشت: شاخص هايي براي اين طرح وجود دارد كه خوشبختانه ما بسياري از اين شاخص ها را رعايت كرده ايم البته در زمينه هايي از جمله تعداد دانشجويان و كاركنان هيأت علمي كمبودهايي داريم كه ان شاء الله به زودي رفع خواهيم نمود و اگر چه اين دانشگاه مخالفاني چه در سطح استان و چه در سطح وزارت علوم، تحقيقات و فناوري دارد ولي دست ياري كريمه اهل بيت(ع) در اين موضوع  نيز همچون گذشته ياريگر دانشگاه خواهد بود.
وي ادامه داد: در بسياري از سختي ها و تنگناها و در مشكلات و تخريب ها همواره كريمه اهل بيت(ع) حافظ و مدد رسان اين دانشگاه بوده و هر زمان كه كار  به بن بست مي رسيد به يكباره امداد هاي حضرت مي رسيد.
رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در پايان با اشاره به ضرورت همدلي بيشتر براي غلبه بر مشكلات و تخريب ها اظهار داشت: شرايط خاص دانشگاه در برهه كنوني مي طلبد تا همه عناصر دانشگاه همدل و همراه با يكديگر به از سر گذراندن مشكلات بيانديشيم و از تخريب يكديگر پرهيز نماييم.
حجت الاسلام و المسلمين آخوندزاده مسؤل نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه نيز در سخناني ضمن تقدير از تلاش هاي رييس و مديران و كاركنان دانشگاه به جهت فراهم آوردن فضاي مناسب كنوني اظهار داشت: تلاش و جديت رياست دانشگاه و همكارانش به ويژه در ايام سخت منتهي به آغاز سال تحصيلي بسيار ستودني و در خور تحسين است.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ضرورت همدلي و مهرباني ميان همكاران اظهار داشت: همه ما عضو يك خانواده هستيم و همه براي اعتلاي دانشگاه تلاش مي كنيم بنابراين هرگز نبايد اختلاف نظرها تبديل به كدورت و يا تخريب گردد.
مسؤل نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به موضوع انتخابات پنجمين دوره مجلس خبرگان رهبري و دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي حضور در اين انتخابات را بسيار ضروري دانست و افزود: هم چنان كه مقام معظم رهبري در ديدار اخير با مردم ولايتمدار قم فرمودند هر كسي كه دل در گرو ايران اسلامي دارد ولو اينكه ايشان و يا حتي نظام را قبول نداشته باشد مي بايست در اين انتخابات حساس و سرنوشت ساز شركت نمايد.
وي ادامه داد: اين فرمايش ولي امر مسلمين عمق حساسيت انتخابات هفتم اسفندماه را نشان مي دهد چرا كه دشمنان اين كشور همواره در صدد دسيسه هاي گوناگون عليه اين ملت هستند و ان شاء الله همه ما با حضور فعالانه در عرصه انتخابات و نيز در انتخاب افرادي اصلح براي اين دو جايگاه مهم نظام و كشور اين توطئه ها و دسيسه ها را نا كام خواهيم كرد.
گفتني است: پيش از برگزاري اين جلسه جمع كاركنان و مسؤلان دانشگاه با حضور در اماكن و پروژه هاي در دست احداث دانشگاه، از نزديك در جريان پيشرفت امور در حوزه عمراني قرار گرفتند.
پايان خبر
94/10/22تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد