نشست پرسش و پاسخ دانشجویی با حضور دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دانشگاه برگزار شد

بعد از ظهر امروز نشست پرسش و پاسخ با حضور حجت الاسلام و المسلمین آشتیانی و مهندس امیرآبادی فراهانی نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی به میزبانی بسیج دانشجویی در سالن همایش های دانشکده علوم انسانی دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه حضرت معصومه(س) در این نشست ابتدا حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا آشتیانی عراقی در سخنانی ضمن تسلیت سالروز شهادت صدیقه طاهره(س) آن حضرت را مجمع خیر کثیر برای همه بشریت دانست.

وی با بیان اینکه همه علم علما و دانشمندان از مصدر اهل بیت عصمت و طهارت نشأت گرفته است افزود: از این جهت بشر تا ابد مدیون حضرت صدیقه طاهره(س) به عنوان مادر ائمه معصومین(ع) است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در روز جمعه 7 اسفند ماه برگزار خواهد شد این دو انتخابات را بسیار مهم و سرنوشت ساز دانست و افزود: بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی حضور پرشور قشرهای مختلف مردم در این انتخابات کشور را از توطئه ها و دسیسه های دشمنان مصون خواهد کرد.

وی وظیفه نمایندگان مجلس شورای اسلامی را در وهله نخست امر تقنین در کشور دانست و افزود: کشور برای پیشبرد امور نیاز به قانون گذاری دارد که مجلس شورای اسلامی این مهم را بر عهده دارد .

آشتیانی ادامه داد: در وهله دوم وظیفه نمایندگان نظارت بر اجرای قانون دانست که این امر نیز از طریق تصویب بودجه سالیانه و برنامه های توسعه و نظارت بر اجرای صحیح قانون بودجه و هزینه ها محقق می شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود ویژگی مجلس را محدود کردن قدرت  دانست و افزود: اگر مجلس در کشور نباشد قهراً کشور با استبداد مواجه خواهد شد.

نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ادامه از دانشجویان خواست تا با دقت، توجه و نيز با توكل به خدا و با وضو پاي صندوق هاي رأي حاضر شوند.

حجت الاسلام و المسلمين آشتياني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به دانشگاه حضرت معصومه(س) اظهار داشت: مدت ها بود كه آرزو داشتيم دانشگاهي تك جنسيتي ويژه خواهران در قم و نيز در ساير استان ها تأسيس شود تا اينكه اين اتفاق در زمان تصدي مهندس محتاج در استان قم افتاد و اين دانشگاه راه اندازي شد.

آشتياني ادامه داد: به لطف خدا و همت دست اندركاران دانشگاه، با اختصاص زميني مناسب ساخت و ساز در اين دانشگاه آغاز و تا كنون با توجه به مدت زماني كه از تأسيس اين دانشگاه مي گذرد، به نتايج خوبي رسيده است.

رييس هيأت امناي بنياد خيرين حامي دانشگاه حضرت معصومه(س) در ادامه  تشكيل بنياد خيرين حامي دانشگاه به همت رييس دانشگاه و همكارانش را اقدامي بسيار ارزنده در جهت تقويت اين دانشگاه برشمرد و اظهار اميدواري كرد: با توجه بيشتر دولت به اين دانشگاه و حمايت خيرين استان قم شاهد پيشرفت و بهبود امور اين دانشگاه و دانشجويان آن باشيم.

در ادامه اين نشست مهندس احمد اميرآبادي فراهاني ديگر نماينده مردم قم و نامزد دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي طي سخناني ضمن تجليل از مقام شهداي مدافع حرم، از اين همه ايثار و از جان گذشتگي اين شهدا تمجيد كرد و اقدام آنان در حراست كشور در فاصله هزاران كيلومتري مرزهاي مملكت را ستود.

وي در ادامه، پيشرفت هاي دانشگاه حضرت معصومه(س) در سال هاي اخير به ويژه در اين مجموعه جديد الاحداث را پيشرفت هاي مطلوبي دانست و افزود: واقعاً اداره دانشگاه در محيط گذشته و در كانكس اصلاً در شأن اين دانشگاه و دانشجويان آن نبود و خوشحاليم كه در اثر تلاش هاي خوبي كه صورت گرفته است شاهد فضاي بهتري براي دانشجويان اين دانشگاه هستيم.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: آنچه كه دغدغه و نگراني ماست وضعيت رفت و آمد شما دانشجويان و نيز محوطه دانشگاه كه اميدواريم با با پيگيري هايي از طريق مسؤلان شهرداري قم و ساير نهادهاي مرتبط انجام خواهيم داد، اين مشكلات به زودي مرتفع گردد.

اميرآبادي فراهاني در ادامه سخنان خود تأسيس و استمرار فعاليت دانشگاه حضرت معصومه(س) را خواسته مراجع و علماي معظم و نيز همه ملت ايران دانست و اظهار داشت: به همين منظور در سال 1393 مبلغ 7/1 ميليارد تومان از محل بودجه در اختيار نمايندگان به اين دانشگاه اختصاص و در سال 1394، 70 درصد بودجه اين دانشگاه افزايش پيدا كرد كه اين ميزان افزايش در نوع خود بسيار چشم گير است.

وي در ادامه با بيان اينكه مسؤلان مي بايست به دانشگاه تك جنسيتي كه نيازهاي خاص دارد، نگاه ويژه داشته باشند، اظهار داشت: در سال گذشته پيشنهاد كردم تا يك رديف ويژه به منظور حمايت از پروژه ها و رفع نيازهاي اين دانشگاه تصويب شود كه اين امر متأسفانه به دليل كمبود اعتبارات بسيار شديدي كه به جهت تحريم ظالمانه طي اين سال ها دولت با آن دست به گريبان بود، اجرايي نشد.

نامزد دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ضرورت نگاه خاص مسؤلان به شهر قم اين شهر را يك شهر ويژه خواند و افزود: بايد به اين شهر ويژه و با شأن بالا، نگاه ويژه اي هم شود.

وي در پايان وعده داد: در صورت انتخاب مجدد توسط ملت قم نيازهاي مردم قم و نيز نيازهاي اين دانشگاه را به شكل ويژه پيگيري و به نمايندگي از موكلان خود، آن ها را مطالبه نمايد.

پايان خبر 

94/12/3تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد