بيانيه دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت گرامي داشت روز شهيد

به مناسبت فرا رسيدن 22 اسفند ماه، روز شهيد روابط عمومي دانشگاه حضرت معصومه(س) با صدور بيانيه اي اين روز را گرامي داشت. متن كامل اين بيانيه بدين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم
مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا
در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.  (آیه 23 سوره احزاب)
يكي از رموز بقاء و اقتدار يك ملت در عرصه جهاني، زنده نگاه داشتن ياد و خاطره قهرمانان و اساطير آن ملت است. شهداي گرانقدر انقلاب اسلامي و دفاع مقدس به حق در زمره قهرمانان و اساطير اين كشور با عظمت هستند. آنان كه در پيروي از مقتدايشان جان بر كف نمودند و براي دفاع از جان، مال، ناموس و كيان اين كشور خود را فدا كردند تا امروز نعمت امنيت و آرامش كشور را مرهون خون اين عزيزان باشيم.
شهداي عزيز ميهن سرافرازمان عاشقانه اين پيام سالار شهيدان را شنيدند و به آن لبيك گفتند كه حضرت مي فرمود:
«مرگ را جز سعادت نمي¬بينم و زندگي با ستمكاران را جز خواري نمي دانم»
از اين رو فرارسيدن 22 اسفند ماه روز گرامي داشت شهيد را گرامي داشته و به روان پاك همه شهداي والا مقام كشور در همه اعصار و دوره ها درود مي فرستيم.
در پايان از عموم هموطنان عزيز به ويژه جامعه دانشگاهي دعوت مي نماييم تا در اين روز با كرامت ضمن حضور در گلزار مطهر شهدا با آنان تجديد ميثاق نمايند و اين موضوع را به يكديگر يادآور شويم كه:«. جهاد همچنان باقي است.»
«والسلام و عليكم و رحمت الله و بركاته»
94/12/21



تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد