ديدار نوروزي اعضاي هيأت علمي با رييس دانشگاه

با اتمام تعطيلات نوروزي و آغاز به كار مجدد دانشگاه، ظهر امروز جمعي از اعضاي هيأت علمي با دكتر علي رضا باقري ثالث، رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) ديدار و گفت و گو كردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه حضرت معصومه(س) در اين ديدار كه به بهانه آغاز سال جديد برگزار شد، دكتر باقري ثالث طي سخناني به بيان برخي دستاوردهاي دانشگاه در سال 1394 پرداخت.

وي با بيان اينكه در سال گذشته توانستيم به ياري خداوند دانشگاه را به مجموعه اصلي خود منتقل نماييم افزود: در اين مسير تلاش هاي بسياري به صورت شبانه روزي صورت پذيرفت كه مي بايست قدردان اين زحمات و تلاش ها بود.

وي در عين حال اظهار اميدواري كرد: با تخصيص اعتبارات مورد نياز در سال جاري پروژه هاي نيمه تمام هر چه سريع تر تكميل و به بهره برداري برسد.

دكتر باقري ثالث در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره مسائل آموزشي و پژوهشي دانشگاه اظهار داشت: ارتقاي سطح علمي از مهم ترين اولويت هاي دانشگاه در سال جديد خواهد بود.

وي با تأكيد بر ضرورت توسعه رشته اي در دانشگاه خاطر نشان كرد: با توجه به ايجاد ظرفيت هاي مورد نياز در اين مجموعه جديد الاحداث، توسعه رشته هاي داير در دانشگاه شتاب خواهد گرفت.

رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در ادامه با اشاره به مسائل مربوط به ارتقا و تبديل وضعيت استخدامي اعضاي هيأت علمي اظهار داشت: خوشبختانه با جلساتي كه برگزار شد و هماهنگي و پيگيري هايي كه صورت پذيرفت، روند مربوط به ارتقاء و تبديل وضعيت و نيز ساير مسائل مربوط به جذب و استخدام اعضاي هيأت علمي سرعت گرفته است.

دكتر باقري ثالث در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به سياست هاي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در خصوص ضرورت توجه به كارآفريني مراكز دانشگاهي گفت: همان طور در گذشته گفته ايم و اكنون نيز بر آن تأكيد مي كنيم، توسعه ارتباط بين دانشگاه و صنعت يك ضرورت است و بايد هر چه سريع تر و به بهترين وجه اين ارتباط شكل گرفته و تداوم يابد. در اين زمينه اعضاي هيأت علمي دانشگاه بايد هر چه زودتر دست به كار شوند.

ضرورت بين المللي شدن دانشگاه، محور بخش پاياني سخنان دكتر باقري ثالث بود. وي با اشاره بر ضرورت ايجاد زيرساخت ها و ظرفيت هاي لازم تأكيد كرد و افزود: با بسترهاي لازم به منظور جذب دانشجوي غير ايراني را در دانشگاه فراهم نماييم.

در ادامه اين نشست صميمي هريك از حاضرين به طرح ديدگاه هاي خود در زمينه مسائل مختلف دانشگاه پرداخته و با يكديگر به بحث و تبادل نظر نشستند.

پايان خبر 

94/01/18تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد