حضور شماري از دانشجويان دانشگاه در مراسم معنوي اعتكاف

جمعي از دانشجويان داوطلب شركت در مراسم معنوي اعتكاف دانشگاهيان استان قم به قيد قرعه انتخاب و در اين مراسم شركت نمودند.

به گزارش روابط دانشگاه حضرت معصومه(س) در اين مراسم معنوي كه در مسجد دانشگاه قم و به صورت متمركز ويژه بانوان برگزار شد دانشجويان شركت كننده به راز و نياز و نجوا با پروردگار خويش پرداختند و از او خواستند تا در پيمودن مسير دشوارا زندگي بيش از پيش راهنمايشان باشد.
حجت الاسلام محمد مهدی کرمی  رييس دفاتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي استان قم در جمع دانشجویان با اشاره به برگزاری اعتکاف دانشجویی توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ابراز داشت: در برنامه های این اعتکاف تلاش میکنیم اهداف فرهنگی متناسب با نیازهای امروز جامعه و به ویژه دانشجویان را پیگیری کنیم.
وی با اشاره به اهمیت تذکر لسانی در دستورات دینی ادامه داد: در قرآن به موضوع امر به معروف و نهی از منکر بسیار اشاره شده و مسلمانان به انجام آن امر شده اند.
مسئول نمایندگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هاي استان قم تصریح کرد: این واجب امروز در جامعه رو به فراموشی است اما روزهای اعتکاف فرصت بسیار خوبی است برای تمرین این موضوع.
وی از دانشجویان خواست از همین محیط دانشگاه این حرکت را آغاز کرده و تذکر لسانی را به عنوان راهی برای پاکیزگی جامعه از پلیدی ها احیا کنند.


موضوع دیگری که حجت الاسلام کرمی به آن اشاره کرد، مسئله شبکه های اجتماعی و آسیب هایی که ممکن است از این ابزار به جوانان برسد، بود.
وی با اشاره به اهمیت تحلیل این موضوع در نشست های معرفتی اعتکاف دانشجویی خاطرنشان کرد: این شبکه ها همانطور که میتوانند تهدید باشند، فرصت ساز و ظرفیت ساز هم هستند و با استفاده از آنان میشود حقایق دینی را در میان جوانان ترویج کرد.
 اهمیت انس با خدا در ایام اعتکاف و قدر دانستن لحظه های آن مسئله دیگری بود که مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های قم به آن اشاره کرد.
وی افزود: اعتکاف برای طلب حاجت از خدا نیست بلکه برای انس گرفتن با او و تلاش برای خالی کردن ذهن و دل از هر چیزی غیر از خداست.
کرمی همچنین از دانشجویان خواست با انتقال نقاط قوت و ضعف اعتکاف امسال به مسئولان به هر چه بهتر انجام شده این مراسم در سال های آتی کمک کنند.
همچنين در اين مراسم يكي از شهداي مدافع حرم اهل بيت(ع) توسط دانشجويان شركت كننده تشييع شد.
شب گذشته نيز در حاشيه اين  مراسم، مجلس  سوگواري سالروز وفات عقيله بني هاشم و حضرت زينب (س) با سخنراني حجت الاسلام و المسلمين ميردامادي و با مرثيه سرايي سيدعلي حسيني نژاد در ميان معتكفان برگزار شد.
شايان ذكر است: مراسم معنوي اعتكاف همه ساله در ايام 13 الي 15 رجب المرجب برگزار مي شود.
پايان خبر
95/02/03تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد