نشست مشترك رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) با كاركنان برگزار شد

بعد از ظهر امروز نخستين نشست مشترك رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) با كاركنان اين دانشگاه در سال جاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه حضرت معصومه(س)  دكتر علي رضا باقري ثالث در اين نشست ضمن قدرداني از تلاش هاي كاركنان دانشگاه در طي سال گذشته اظهار داشت: با تلاش شما همكاران گرامي توانستيم سال 1394 را كه يك سال بسيار مهم و استراتژيك براي دانشگاه به شمار مي رفت را به رغم همه محدوديت هاي بودجه اي با موفقيت هر چه تمام تر  به پايان برسانيم و امروز شاهد دانشگاهي با هويت و بزرگ به نام با بركت حضرت معصومه(س) باشيم.
دکتر باقری ثالث ادامه داد: بازتاب هایی که از مجموعه بازدیدهای مسؤلین وزارت علوم، تحقیقات وفناوری صورت گرفته نشان می دهد که آنان به طور کامل با ظرفیت های ایجاد شده در دانشگاه آشنا و از عملکرد دانشگاه رضایت دارند.
رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) در ادامه مهم ترین چالش دانشگاه در حال حاضر را کمبود اعتبارات دانست و افزود: تلاش های بسیار زیادی در زمینه تأمین اعتبارات مورد نیاز در سال گذشته و سال جاری صورت گرفته و خوشبختانه رقم مناسبی در قانون بودجه سال 1395 به تصویب رسیده و در صورت تخصیص اعتبارات مصوب بخش عمده ای از چالش های دانشگاه در این زمینه مرتفع خواهد شد.
وی خدمت در دانشگاه منتسب به کریمه اهل بیت (ع) را موجب افتخار و توفیق برای کارکنان آن دانست و افزود: این دانشگاه که با دغدغه رفع مشکلات اخلاقی در فضای آموزشی کشور و نیز بسط و گسترش فرهنگ عفاف در محیط های دانشگاهی ایجاد شده و باید به نحو مطلوبی اداره شود تا مبادا این فرهنگ با عملکرد ما در شهر قم شهید شود.
دکتر باقری ثالث یاد آوری کرد: همه ما که افتخار خدمت در چنین دانشگاهی را داریم باید با نیت های خالص و نیز همدلی بتوانیم در مسیر اعتلای دانشگاه مثمر ثمر باشیم.
رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) در ادامه سخنان خود با اشاره به تدارک برنامه های متنوع فرهنگی، ورزشی و رفاهی برای کارکنان دانشگاه به منظور ایجاد نشاط بیشتر، از آنان خواست تا مشارکت بیشتری در این برنامه ها داشته باشند.
وی در ادامه همچنین از ایجاد چندین فضای رفاهی جدید برای دانشجویان در سال جاری خبر داد و اظهار امیدواری کرد: با تخصیص اعتبارات مصوب به زودی شاهد اجرای این پروژه ها باشیم.
دکتر باقری ثالث در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت راه اندازی خوابگاه ملکی دانشگاه از مهرماه سال جاری، از دست اندرکاران امور دانشجویی خواست تا زمینه تجهیز و آماده سازی این خوابگاه برای دانشجویان فراهم نمایند.
وی همچنین ضمن تأکید بر گسترش رشته ای دانشگاه اظهار امیدواری کرد: با نگاه مثبتی که در جریان بازدید معاونت آموزشی وزارت علوم از دانشگاه ایجاد گردید، به زودی شاهد صدور مجوز ایجاد رشته های مورد تقاضا در دانشگاه باشیم.
تلاش در جهت دریافت مجوز استخدام پیمانی و تبدیل وضعیت کارکنان غیرهیأت علمی نکته دیگری بود که رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) در سخنان خود بدان پرداخت و افزود: از اواخر دولت قبل پیگیری های گسترده ای به منظور دریافت مجوز استخدام پیمانی کارکنان صورت گرفت و در دولت فعلی نیز به رغم رویکرد بسیار سختگیرانه این دولت در زمینه استخدام در دستگاه های دولتی پیگیری زیادی انجام شد ولی متأسفانه تا کنون به نتیجه نرسیده است ولی در عین حال همچنان در این خصوص پیگیر هستیم و امیدواریم با رفع مشکلات اقتصادی دولت گشایشی در این موضوع صورت گرفته و شاهد تبدیل وضع همکارانمان باشیم.
دکتر باقری ثالث در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به تغییر در تقویم آموزشی و تعجیل در برگزاری امتحانات اظهار داشت: به دلیل عدم تأمین امکانات سرمایشی در دانشکده و برخی ملاحظات دیگر، شورای آموزشی دانشگاه تصمیم به برگزاری زودتر از موعد امتحانات این نیمسال تحصیلی گرفت. لذا از من از همکاران می خواهم با توجه به فشردگی زمان حداکثر همکاری و هماهنگی را با مدیریت آموزش و دانشجویان به عمل آورید تا ان شاء الله این روزهای پایانی سال تحصیلی را نیز بدون هیچ چالشی به پایان رسانیم.
پایان خبر
95/02/13تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد