بيانيه دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت سالروز ارتحال امام امت و قيام 15 خرداد

به مناسبت فرارسيدن ايام 14 و 15 خرداد ماه سالروز رحلت جانگداز حضرت امام خميني(ره) و قيام خونين 15 خرداد مردم قم روابط عمومي دانشگاه حضرت معصومه(س) بيانيه اي صادر كرد. متن كامل اين بيانيه بدين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم
بار ديگر گذر ايام سال، فرارسيدن روزي را خبر داد كه اين روز جزو تلخ ترين و ناگوارترين روزهاي اين كشور در دوران معاصر به شمار مي رود.
آري؛ 14 خرداد ماه سالروز عروج آسماني ابر مردي از تبار پيامبر عظيم الشأن اسلام حضرت محمدمصطفي(ص) و رهبري سترگ، كه به پشتوانه ملتي غيور، بزرگ ترين رويداد قرن 20 را رقم زد و عارفي وارسته كه سلوك و نجواهاي عارفانه با پروردگارش همواره زبانزد نزديكان و ياران ايشان بوده و است و نيز پيشوايي دلسوز و مهربان براي مظلومان و ستم ديدگان جهان بود.
ملت بزرگ ايران هرگز اين رخ داد تلخ را از خاطر بيرون نخواهد برد و براي اين ملت داغدار، مرهمي جز فرج مولا و مقتدايش حضرت ولي عصر(عج) التيام بخش نخواهد بود.
لكن اين ملت، پيماني استوار با امام عزيز خويش بسته است و آن حفظ نظام است كه به فرموده حضرتش از اوجب واجبات و پشتيباني از ولايت فقيه، تا اينكه آسيبي به مملكت وارد نشود.
ملت غيور و بزرگ ايران همواره در عرصه هاي مختلف به جهانيان اثبات نموده اند كه ذره اي براي حفظ و حراست از اين نظام الهي كوتاهي ننموده و به رغم همه دشمني ها و دد منشي هاي دشمنانش همچون كوه ايستاده است.
همچنين در دفاع و پشتيباني از اصل ولايت فقيه و مصداق شايسته آن همواره آماده بوده اند.
از خداوند متعال سپاسگزاريم كه پس از تحمل داغ سنگين فراغ از امام امت، رهبري حكيم، آگاه، شجاع و هوشيار همچون حضرت آيت الله العظمي خامنه اي(مدظله العالي) نصيب اين ملت گرديد تا اين انقلاب را به سر منزل مقصود برساند.
دانشگاهيان دانشگاه حضرت معصومه(س) همراه و همگام با ساير آحاد ملت در روز 14 خرداد ماه با حضور در مراسم سالروز ارتحال امام راحل عظيم الشأن (قدس سره)بار ديگر با آرمان هاي خميني كبير(ره) تجديد ميثاق خواهند نمود.
اما رخداد ديگر اين روزها سالروز قيام خونين مردم شجاع و و لايت مدار شهر مقدس قم در 15 خرداد 1342 است كه بنا به فرموده حضرت امام روح الله(ره) تا ابد عزاي عمومي است.
بدون ترديد قيام 15 خرداد مردم شريف قم و به خاك و خون كشيده شدن تعدادي از مردم شريف قم سرآغاز نهضتي بود كه در سال هاي بعد در قامت انقلاب اسلامي خود را نشان داد.
ضمن تسليت اين عزاي عمومي و با اداي احترام به ساحت بلند شهداي گرانقدر اين روز بزرگ و به ياد ماندني، اعلام مي نماييم كه همراه با قشرهاي مختلف مردم در مراسم گرامي داشت اين روز شركت خواهيم نمود.
والسلام عليكم و رحمته الله و بركاته
پايان خبر
95/03/13تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد