نشست شوراي استاني نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي استان قم به ميزباني دانشگاه برگزار شد

نشست شوراي استاني نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي استان قم به ميزباني دانشگاه حضرت معصومه(س) عصر امروز همراه با ضيافت افطاري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه حضرت معصومه(س) در اين نشست دكتر باقري ثالث طي سخناني ضمن تبريك حلول ماه مبارك رمضان اين ماه را ماه نزول رحمت الهي بر مؤمنين دانست و اظهار اميدواري كرد: همه بتوانند حداكثر بهره معنوي از اين ماه را ببرند.
دكتر باقري ثالث سپس با ابراز خرسندي از ايجاد فرصت ميزباني توسط اين دانشگاه، دانشگاه حضرت معصومه(س) را يكي از دانشگاه هاي تك جنسيتي كشور معرفي كرد كه بنا به خواست علماء و مراجع تقليد و در پاسخ به مطالبه متدينين ايجاد شده است.
وي در ادامه سخنان خود با تأكيد بر ضرورت ايجاد دانشگاه هاي تك جنسسيتي در كشور اين دانشگاه ها را به عنوان يك حق براي دانشجويان دانست و افزود: در اسناد بالادستي كشور به ويژه سند دانشگاه اسلامي بر ضرورت ايجاد چنين مراكزي تأكيد شده است.
رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در ادامه با بيان اينكه بسياري از دانش آموختگان اين دانشگاه به راحتي در بهترين رشته ها و بهترين دانشگاه هاي كشور در مقاطع بالاتر راه پيدا مي كنند، اين توفيقات را نشانه كيفيت مطلوب امر آموزش در دانشگاه دانست.
وي همچنين كاهش دغدغه هاي اخلاقي و نيز مسائل انضباطي را از ديگر ويژگي هاي اين دانشگاه بر شمرد و خاطر نشان كرد: در طول 9 سال گذشته تنها يك مورد پرونده انضباطي منجر به صدور حكم در دانشگاه داشته ايم و اين آمار در مقايسه با آمارهاي ساير دانشگاه هاي استان و كشور بسيار مطلوب است.
دكتر باقري ثالث همچنين به آمار ازدواج در ميان دانشجويان اين دانشگاه در مقايسه با ساير دانشگاه ها اشاره كرد و افزود: بر خلاف برخي ديدگاه هاي از اساس نادرست كه اين طور القاء مي كردند كه دانشگاه هاي اين چنيني فرصت ازدواج را از دانشجويان مي گيرند، خوشبختانه نورم ازدواج در دانشگاه حضرت معصومه(س) بسيار بيشتر از نورم ازدواج در ساير دانشگاه ها است و اين نشانه اعتماد خانواده ها به چنين محيط هايي است.


رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در پايان سخنان خود از شركت كنندگان خواست: با استفاده از  نفوذ كلام خود در محيط هاي مختلف علمي و اجرايي، ضمن حمايت از اين قبيل دانشگاه ها، در ترويج اين فرهنگ و اين تفكر كه معتقد به پرهيز از اختلاط در محيط هاي علمي است و اين مسأله  ريشه در آموزه هاي اعتقادي و انقلابي ما دارد تلاش نمايند.
پيش از سخنان رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) حجت الاسلام و المسلمين دكتر كرمي نيز در سخناني ضمن قدرداني از ميزباني مجموعه دانشگاه، برگزاري اين نشست ها در ماه مبارك رمضان را موجب بركت دانست و افزود: در خصوص اين قبيل دور همي ها در ماه مبارك رمضان روايات و توصيه هاي متعددي از سوي حضرات معصومين(ع) موجود است.
وي در ادامه دانشگاه حضرت معصومه(س) را دانشگاهي دانست كه به عنوان يك دانشگاه تك جنسيتي در استان قم طي سال هاي اخير تلاش هاي بسياري براي آن صورت گرفته است. وي ابراز اميدواري كرد: اين تلاش ها و خدمات مثمر ثمر باشد.
دكتر كرمي در بخش ديگري از سخنان خود به موضوع نشست پرداخت و افزود: چند سالي كه طرح ضيافت انديشه در فضاي دانشجويي و در ميان اساتيد برگزار شده و خوشبختانه با اقبال خوبي هم در ميان اساتيد و هم در ميان دانشجويان مواجه گرديده است.
دكتر كرمي در ادامه با تشريح تجارب برگزاري طرح ضيافت انديشه در ادوار گذشته اظهار داشت: برگزاري مشترك طرح در سطح استان، نوع مخاطبين، جنسيت مخاطبين، موضوع طرح، فضاي برگزاري طرح از جمله مواردي است كه در اين جلسه مورد هم انديشي قرار خواهد گرفت.
رييس دفاتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي استان قم در بيان نظرات خود بر برگزاري مشترك طرح طي ماه هاي باقي مانده در فصل تابستان و در يك فضاي معنوي تأكيد نموده و افزود: مخاطبان طرح بايد از ميان دانشجوياني باشند كه در ميان سايرين منشاء اثر هستند.
حجت الاسلام و المسلمين دكتر كرمي در بخش ديگري از سخنان خود از برگزاري جلسه اي با حضور رؤساي دانشگاه ها، مسؤلين نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري و نيز معاونين فرهنگي خبر داد و از حاضرين خواست: چنانچه نقطه نظري در خصوص موصوعات مختلف دانشگاهي داريد كه امكان طرح آن در اين جلسه وجود دارد، اعلام نمايند.
رييس دفاتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي استان در ادامه سخنان خود خواستار فعاليت هر چه بيشتر تشكل هاي دانشجويي در استان شد و افزود: بايد زمينه فعاليت هاي بيشتر اين تشكل ها در دانشگاه ها فراهم شود.
حجت الاسلام و المسلمين دكتر كرمي در بخش پاياني سخنان خود بر ضرورت آشنايي هر چه بيشتر دانشجويان با انديشه هاي امام راحل(ره) تأكيد كرد و اظهار داشت: به زودي كانون فرهنگي خط امام(ره) با هدف تبيين انديشه هاي حضرت امام خميني(ره) در دانشگاه هاي استان ايجاد خواهد شد.
شايان ذكر است: پس از اظهارات دكتر كرمي حاضرين به طرح ديدگاه هاي خود در خصوص طرح ضيافت انديشه پرداختند.
پايان خبر
95/03/19 تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد