دومين نشست مجمع عمومي بنياد خيرين حامي دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد

شامگاه گذشته دومين نشست مجمع عمومي بنياد خيرين حامي دانشگاه حضرت معصومه(س) در محل اين دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه حضرت معصومه(س) در اين نشست كه با ضيافت افطاري همراه بود، دكتر علي رضا باقري ثالث طي سخناني نفس حضور خيرين در دانشگاه را مايه بركت دانست و افزود: دعوت از خيرين جهت حضور در دانشگاه  صرفاً به دليل نيازهاي مادي دانشگاه نيست گر چه دانشگاه كمبودهاي بسياري دارد ولي صرف حضور اين عزيزان داراي اثرات وضعي بسيار خوبي است.
وي تجربه يك سال همكاري با مجموعه خيرين و معتمدين را براي دانشگاه بسيار مفيد و مؤثر دانست و اظهار داشت: در طول يك سال گذشته از كمك هاي فكري و حمايت هاي مادي و معنوي مجموعه خيرين استان بهره زيادي برده ايم و با توكل به خداوند متعال اين حمايت ها و همكاري ها ادامه خواهد داشت.
رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش ديگري از سخنان خود تأسيس دانشگاه حضرت معصومه(س) را الگويي برگرفته از يك فرهنگ مقدس دانست كه آن فرهنگ، ترويج فرهنگ عفاف و حجاب و جلوگيري از اختلاط نا بجاي دختر و پسر در محيط هاي دانشگاهي دانست.


وي ادامه داد: از اين منظر دانشگاه حضرت معصومه(س) داراي ويژگي متفاوتي نسبت به ساير دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي كشور است.
دكتر باقري ثالث در ادامه افزود: كيفيت آموزشي در اين دانشگاه بسيار مطلوب است و برنامه ريزي درسي دانشجويان اين دانشگاه به گونه اي است كه آنان در هفت نيم سال تحصيلي امكان دانش آموختگي دارند و بسياري از دانش آموختگان دانشگاه در بهترين دانشگاه هاي كشور براي تحصيل در مقاطع بالاتر مورد پذيرش قرار مي گيرند.
رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) افزود: به لحاظ اخلاقي و تربيتي نيز دانشگاه وضعيت بسيار مطلوبي دارد به طوري كه در طي 9 سال گذشته تنها يك پرونده در كميته انضباطي منجر به صدور حكم شده است.
دكتر باقري با اشاره به تأكيد مقام معظم رهبري(مدظله العالي) مبني بر ايجاد يك دانشگاه تك جنسيتي در هر استان افزود: وقتي به آمارهاي اين دانشگاه دقت مي كنيم متوجه مي شويم كه علت تأكيد مقام معظم رهبري در اين خصوص چه بوده است.
وي در پايان سخنان خود از خيرين، معتمدين و مسؤلين استان كه تأسيس اين دانشگاه به همت آنان بوده است، خواست تا با حمايت از اين دانشگاه نوپا و در عين حال موفق مانع از تكرار جريان دانشگاه فاطميه قم و شكست اين طرح شوند.


پس از سخنان رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) مهندس سيد حسن رضوي، رييس هيأت مديره بنياد نيز در سخناني با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري(مدظله العالي) در خصوص ضرورت واگذاري امور به مردم اظهار داشت: تجربه حضور مردم و مشاركت آنان در امور مختلف از جمله در امر مدرسه سازي، در حوزه سلامت و غيره تجربه بسيار موفقي براي دولت ها بوده و توانسته است در مقاطع حساس گره گشاي كشور در آن زمينه باشد.
مهندس رضوي ادامه داد: در همين راستا و با بهره گيري از تجارب ارزشمندي كه در زمينه مشاركت خيرين در حوزه مختلف وجود داشت، اقدام به تشكيل اين بنياد شد و از همان ابتدا با توجه به حضور خيرين استان و مشاركت فعال آنان در اين مجموعه شرايط به گونه اي رقم خورد كه شايد چنين ساختاري در خيلي از دانشگاه ها كه داراي شرايط متفاوتي از اين دانشگاه نيز هستند و بعضاً دانشگاه هاي مادر به شمار مي روند وجود نداشته باشد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: بنده به سهم خود  لازم مي دانم از تلاش هاي مدير عامل بنياد، رياست دانشگاه و خيريني كه اين مجموعه را مورد لطف خود قرار داده به ويژه حضرت حجت الاسلام و المسلمين شهرستاني كه پروژه سالن تربيت بدني دانشگاه را تقبل نموده و خير لرستاني جناب آقاي صديق كه امشب پروژه خوابگاه دانشجويي را تقبل نموده و خيرين ديگري همچون حاج حسن مصبح، حاج حسين چاوشي، حاج احمد رجبيان كه نقش مؤثري در بنياد داشته اند تشكر نموده و براي همه اين بزرگواران آرزوي توفيق نمايم.


رييس هیأت مديره بنياد خيرين حامي دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش ديگري سخنان خود از مسؤلين استانداري به ويژه معاون سياسي امنيتي استاندار خواست تا با حمايت از اين بنياد در انجام برخي امور اداري و نيز امور مربوط به ثبت آن، زمينه معرفي اين بنياد به عنوان يك الگو براي كشور را فراهم نمايند.
مدير عامل بنياد خيرين حامي دانشگاه حضرت معصومه(س) نيز در سخناني ضمن بيان گزارشي از فعاليت هاي بنياد در طي يك سال گذشته اظهار داشت: به حسب اتفاق راه اندازي بنياد خيرين حامي دانشگاه در سال گذشته مقارن شده بود با ضرورت انتقال دانشگاه از سايت قديم خود به مجموعه فعلي كه اين انتقال موجب شد سال گذشته سالي بسيار حساس، خطير و فوق العاده براي دانشگاه باشد ولي به رغم همه مشكلات و تنگناهاي ناشي از اين انتقال در سال گذشته پس از چندين نشست مقدماتي اولين مجمع عمومي بنياد برگزار شد.
وي ادامه داد: پس از تشكيل بنياد و تعيين اعضاي هيأت امناء به فاصله چندين روز هيأت امناي بنياد تشكيل و اعضاي هيإت مديره انتخاب شدند.
وي برگزاري دو نشست هيأت امناء و 9 نشست هيأت مديره بنياد را از جمله فعاليت هاي بنياد در طي سال گذشته عنوان نمود.
مديرعامل بنياد خيرين حامي دانشگاه در ادامه سخنان خود به برگزاري چندين جلسه ديدار هيأت مديره به مراجع عظام تقليد اشاره و تأكيد كرد: در اين جلسات از رهنمودهاي مراجع معظم تقليد بهره برده شد.
مهدي اسكندري در ادامه به محل استقرار دفتر بنياد نيز اشاره كرد و افزود: با توجه به اينكه در دانشگاه شرايط لازم به منظور استقرار دفتر بنياد وجود نداشت، استقرار دفتر در محلي خارج از دانشگاه و در خيابان صفائيه به صورت رايگان صورت گرفت و احداث ساختمان بنياد در سايت فعلي دانشگاه در برنامه هاي اين مجموعه قرار دارد.
مدير عامل بنياد خيرين حامي دانشگاه حضرت معصومه(س) در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت ثبت بنياد و نيز اصلاح اساسنامه گفت: در اين خصوص جلسات متعددي برگزار و دست به اصلاحاتي در اساسنامه زده شد. همچنين در خصوص ثبت بنياد نيز با ارسال مدارك مورد نياز در انتظار پاسخ استانداري به درخواست خود هستيم.
مهدي اسكندري برگزاري جلسات جداگانه با خيرين و فراهم آوردن زمينه هاي بازديد از مجموعه دانشگاه را از ديگر فعاليت هاي بنياد بر شمرده و افزودند: ما حصل جلسات برگزار شده احداث سالن تربيت بدني با حمايت حضرت حجت الاسلام و المسلمين شهرستاني، بازديد ميداني، نقشه كشي و امور بستر سازي جهت احداث مسجد با حمايت حاج حسن مصبح، ارائه تسهيلات به دانشجويان نيازمند در قالب وام شرافتي به مسؤليت حاج احمد رجبيان و با حمايت اوليه جناب آقاي سعيد پور از خيرين ملاير و در نهايت احداث خوابگاه دانشجويي با حمايت جناب آقاي صديق كه همين امشب توسط ايشان مورد پذيرش واقع شد، بوده است.
وي در بخش ديگري از سخنان خود وجود دانشگاه هاي تك جنسيتي در كنار ساير دانشگاه ها را حق دانشجويان و خانواده هاي آنان  دانست و افزود: وجود اين قبيل دانشگاه ها در كنار سايرين نه تنها مانع آزادي نيست و بلكه كنار زدن اين مراكز باعث سلب آزادي است.
اسكندري ادامه داد: اخيراً مقام معظم رهبري(مدظله العالي) طي فرمايشاتي ضمن ابراز نگراني از وضعيت فرهنگي كشور از وضعيت فعلي تعبير به ولنگاري فرهنگي نمودند كه به اعتقاد بنده بخش قابل توجهي  از اين موضوع متوجه دانشگاه ها و همين موضوع اختلاط دختر و پسر است.
مديرعامل بنياد خيرين حامي دانشگاه در پايان خاطرنشان كرد: يكي از راه حل هاي پايان دادن به دغدغه هاي مقام معظم رهبري حمايت از دانشگاه هايي همچون دانشگاه حضرت معصومه(س) در كنار دانشگاه هاي ديگر و پرهيز از اختلاط دختر و پسر در محيط هاي دانشگاهي است.
پس از سخنان مديرعامل بنياد خيرين، احمد استادجعفري يكي از بازرسين بنياد به بيان گزارشي از گردش مالي بنياد در طول يك سال گذشته پرداخت.
گفتني است: در اين نشست مهندس احمد اميرآبادي نماينده مردم قم و عضو هيأت رييسه مجلس شوراي اسلامي،  مهندس احد جمالي معاون سياسي امنيتي استانداري قم، مهندس سيدحسن رضوي رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان قم و نيز مهندس ولي الله بياتي رييس شوراي اسلامي شهر قم حضور داشتند.
پايان خبر
95/03/30تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد