پيام رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت روز خبرنگار

به مناسبت فرارسيدن 17 مرداد ماه، روز خبرنگار دكتر علي رضا باقري ثالث رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در پيامي اين روز را به تمامي اهالي قلم و رسانه تبريك گفته و از تلاش هاي اصحاب رسانه تقدير كرد. متن كامل اين پيام بدين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم
 ن و القلم و مایسطرون
17 مرداد ماه سالروز شهادت مظلومانه خبرنگار متعهد، شهيد محمود صارمي به نام روز خبرنگار نامگذاري گرديده كه فرصت مغتنمي باشد تا زحمات و تلاش هاي ايثار گونه اصحاب رسانه در انعكاس واقعيات جامعه به مردم و رشد آگاهي آنان را ارج نهاد.
روز خبرنگار روز پاسداشت قلم است. قلمي كه خداي تعالي بدو سوگند ياد كرد. روز خبرنگار روز پاسداشت حق گويي و حق طلبي است. چرا كه خبرنگاران جز به حق و حقوق مردم نمي نگارند. روز خبرنگار روز پاسداشت ايثار و از خودگذشتگي است. چرا كه اين قشر سخت كوش همه سختي ها و مشقت ها و خطرها را صرفاً براي آگاهي بخشي مردم به جان مي خرد. هم چنان كه تا كنون شهداي گرانقدري را تقديم كشور نموده است.
 جا دارد در اين مجال ياد و خاطره همه اين عزيزان را گرامي داشته و نسبت به مقام شامخ آنان اداي احترام نمايم.
در دنياي امروز كه عصر ارتباطات نامگذاري شده و به قولي جهان همچون دهكده جهاني است، متأسفانه رسانه هاي گروهي به جاي آنكه واقعيات را منعكس نمايند گرفتار آپارتايد رسانه اي شده و شهروندان را از دانستن واقعياتي كه سبب بروز جنگ ها و تجاوز گري ها و كشتار مردان و زنان و كودكان در گوشه گوشه دنيا و به ويژه در منطقه ما گرديده، محروم مي سازند. به گونه اي كه دنياي پيشرفته مدافع حقوق بشر، چشم بر اين فجايع ضد انساني بسته است.
رسانه هاي گروهي دنياي امروز به جاي پرداختن به مسائل مهم فراروي جهان، دل در گرو استعمار و استثمار كشورهاي امپرياليستي داشته و آن چنان كه آنان مي خواهند اخبار و رويدادهاي جهان را آب و تاب مي دهند.
لكن در ايران اسلامي و به بركت خون شهداي گرانقدر عرصه اطلاع رساني، رسانه هاي گروهي هريك بخشي از افكار عمومي را نمايندگي مي كنند و به طرق مختلف مردم را متوجه واقعيات رويدادها  مي كنند.
در پايان بر خود لازم مي دانم بار ديگر اين روز سترگ را به محضر يكايك اصحاب رسانه كشور كه صادقانه و خالصانه در پي انجام رسالت حرفه اي خود هستند تبريك عرض نموده و از زحمات دلسوزانه همه اين عزيزان به ويژه خبرنگاران، روزنامه نگاران و اربابان جرايد استان قم كه مجدانه سعي در پوشش رسانه اي رويدادهاي دانشگاه حضرت معصومه(س) داشتند، صميمانه سپاسگزاري مي نمايم و دست همه آنان را براي تداوم همكاري به گرمي مي فشارم.
دكتر علي رضا باقري ثالث- رييس دانشگاه حضرت معصومه(س)
17 مرداد ماه 1395تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد