حضور رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در برنامه تلويزيوني پلاك 16

شامگاه گذشته دكتر علي رضا باقري ثالث به همراه رؤساي دانشگاه هاي قم و صنعتي قم در ويژه برنامه زنده پلاك 16 كه به مناسبت هفته دولت از شبكه نور پخش شد، حضور يافت و با شهروندان قمي سخن گفت.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه حضرت معصومه(س) دكتر باقري ثالث در بخش اول سخنان خود ضمن تمجيد از مقام شامخ پدر و مادر نسبت به آنان اداي احترام كرد و ضمن تبريك هفته دولت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر را گرامي داشت.
وي در ادامه با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري(مد ظله العالي) در خصوص ايجاد حداقل يك مركز آموزش عالي ويژه خواهران در هر استان اظهار داشت: بر اين اساس استان قم كه همواره خط شكن در مسائل انقلابي و آموزه هاي ديني بوده است، براي اين كار داوطلب شد و خوشبختانه بعد  از گذشت بيش از 9 سال از آغاز به كار اين دانشگاه توانسته است، پيشرفت هاي بسياري را در عرصه هاي مختلف داشته باشد.
وي در بيان ويژگي هاي دانشگاه حضرت معصومه(س) اظهار داشت: تحصيل دانشجويان در محيطي همگون، تمركز بيشتر بر روي مباحث درسي، به حداقل رسيدن دغدغه هاي اخلاقي و مسائل انضباطي، كاهش طول مدت تحصيل و افزايش شانس قبولي دانش آموختگان اين دانشگاه براي ورود به مقاطع بالاتر در بهترين دانشگاه هاي كشور، جزء ويژگي هاي اين دانشگاه به شمار مي رود.
دكتر باقري ثالث در بخش دوم سخنان خود دغدغه مسؤلان آموزش عالي در استان را بهره مندي هر چه بيشتر دانشجويان از از فضاي معنوي اين استان دانست و اظهار داشت: همه ما تلاش مي كنيم تا ورودي دانشجويان به شهر قم با خروجي آنان متفاوت باشد به اين معنا كه ، دانشجويان مفتخر به حضور در شهرمقدس  قم و فضاي معنوي حرم كريمه اهل بيت(ع)، بيوت مراجع عظام تقليد و نيز درياي علم و معرفت و معنويتي كه در اين جا وجود دارد را دارند مي بايست از دانشجوياني كه در ساير دانشگاه ها در استان هاي ديگر مشغول تحصيل هستند متفاوت باشند و اين ها توانسته باشند بهره حداكثري به لحاظ معنوي و اعتقادي را برده باشند. 
بخش سوم سخنان رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در اين برنامه زنده تلويزيوني به پيشرفت هاي علمي كشور در طول سال هاي پس از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي اختصاص داشت.
دكتر باقري ثالث هفته دولت را فرصت مناسبي به منظور بيان خدمات نظام در حوزه آموزش عالي كشور دانست و اظهار داشت: سرعت پيشرفت علمي كشور از همان سال هاي پس از پيروزي انقلاب تا كنون بسيار خيره كننده بوده است.
وي تعداد مقالات ISI در كشور طي سال 1357 را تنها 499 مقاله عنوان كرد و اين در حالي است كه هم اكنون 31 هزار عنوان مقاله ISI در كشور نمايه شده است.
رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) ادامه در پايگاه اسكوپوس نيز 41 هزار عنوان مقاله از جمهوري اسلامي ايران نمايه شده است.
دكتر باقري ثالث در ادامه به فرمايش مقام معظم رهبري(مدظله العالي) اشاره داشت كه ايشان فرمودند يكي از آفت هاي دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي ايجاد فضاي يأس و نا اميدي است. در اين راستا برخي از افراد معاند تلاش مي كنند تا اين رشد علمي و شتاب توسعه علمي كشور را صرفاً كمي و غير كيفي بدانند. اين در حالي است كه تعداد استنادات به مقالات ايراني در دنيا رشد چشم گيري داشته است.
وي سرعت توليد علم در كشور را به گونه اي دانست كه در سال 2015 توانسته ايم رتبه سوم جهان در رشته مهندسي شيمي، رتبه هفتم در نانوفناوري، رتبه سيزدهم در سلول هاي بنيادين و رتبه چهاردهم در فيزيك هسته اي را كسب نماييم كه اين آمار از افتخارات آموزش عالي در كشور است كه به بركت تلاش هاي مسؤلان در گذشته كسب شده و ما كه ميراث دار آن هستيم مي بايست در جهت حفظ و ارتقاي آن تلاش كنيم.
پايان خبر
95/06/08تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد