مراسم گرامي داشت روز دانشجو برگزار شد

بعد از ظهر امروز مراسم گرامي داشت روز دانشجو با حضور مهندس احمد اميرآبادي فراهاني نماينده مردم قم و عضو هيأت رييسه مجلس شوراي اسلامي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه حضرت معصومه(س) دكتر علي رضا باقري ثالث در اين مراسم طي سخناني ضمن تبريك روز دانشجو ياد و خاطره شهداي دانشجو از ابتداي نهضت اسلامي  تا كنون را گرامي داشت و نسبت به آنان اداي احترام كرد.
رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در ادامه سخنان خود 16 آذر را روز استكبار ستيزي دانست و اظهار داشت: دانشجويان بصير كشور در همه ادوار نسبت به نفوذ استكبار حساس بوده و هرجا كه نياز و اقتضاي كشور بوده در دفاع از كيان نظام در صحنه بوده اند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به بدعهدي آمريكايي ها در موضوع برجام و تمديد 10 ساله تحريم موسوم به داماتو اظهار داشت: استكبار جهاني با اين بد عهدي آشكار خود بار ديگر چهره كريه خود را به همه جهانيان نشان داد و بار ديگر به همگان اثبات كرد كه آمريكايي ها به هيچ عنوان قابل اعتماد نيستند.
دكتر باقري ثالث در بخش پاياني سخنان خود با اشاره به شرايط دانشگاه اظهار داشت: خوشبختانه دانشجويان دانشگاه دانشجوياني فهيمي هستند كه با رتبه هاي بسيار خوب در آزمون سراسري اين دانشگاه را انتخاب كرده اند و قبولي 75 درصد دانش آموختگان در پذيرش مقطع بالاتر مؤيد توفيق آنان است.


پس از سخنان رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) مهندس احمد اميرآبادي فراهاني نماينده مردم قم و عضو هيأت رييسه مجلس شوراي اسلامي به ايراد سخنراني پرداخت.
وي ابتدا با گرامي داشت ياد و خاطره شهداي كشور و از جمله شهداي دانشجو گفت: آرامش امروز كشور بدون شك مرهون ايثار و از خود گذشتگي شهداست و ما بايد قدردان شهدا باشيم.
اميرآبادي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به 16 آذر اين روز را روز بيداري، حق طلبي و ماهيت استكبار ستيزي جنبش دانشجويي دانست و افزود: در همه زمان ها جنبش دانشجويي كشور پيشتاز حركت هاي حق طلبانه و آزادي خواهانه بوده است.
عضو هيأت رييسه مجلس شوراي اسلامي در بخشي از سخنان خود به موضوع برجام نيز اشاره كرد و اظهار داشت: موضوع برجام خواست نظام بوده است و تيم مذاكره كننده كشور نيز مورد تأييد بوده اند لكن انتقادي كه به برجام وارد مي دانيم روش مذاكره است كه نبايد به آمريكايي ها اعتماد داشت.
اين نماينده مجلس شوراي اسلامي افزود: در طول مذاكرات آمريكايي ها و كلاً طرف مقابل تا توانست وقت كشي كرد تا بتواند به خواسته هاي خود در محدود كردن كشور پيش بگيرد.
نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تك جنسيتي بودن دانشگاه حضرت معصومه(س) و آرامش خانواده ها به واسطه تحصيل فرزندانشان درچنين محيط هايي گفت: اقبال دانشجويان با رتبه هاي بالا و نيز آرامش و احساس امنيت خانواده ها براي همه ما بايستي مهم باشد و روز به روز به جهت اعتلاي آن تلاش كنيم.
عضو هيأت رييسه مجلس شوراي اسلامي در ادامه با اشاره به تلاش عده اي در وزارت علوم به منظور تضعيف جايگاه دانشگاه حضرت معصومه(س) اظهار داشت: بنده و همكارانم در مجلس شوراي اسلامي ضمن حمايت همه جانبه از جايگاه و موقعيت دانشگاه حضرت معصومه(س) و اهتمام نسبت به حل مشكلات آن با جديت و قاطعيت تمام با عواملي كه قصد تضعيف اين دانشگاه را در هر رده اي داشته باشند برخورد خواهيم كرد.
اميرآبادي فراهاني در ادامه سخنان خود با اشاره به تصميم كميسيون تلفيق مجلس در خصوص حمايت از دانشگاه هاي تك جنسيتي و يا تفكيك جنسيتي اظهار داشت: بر اساس اين حكم به ميزان 20 درصد به بودجه نهايي اين دانشگاه در سال آينده افزوده خواهد شد كه اميدواريم بتوان بخشي از مشكلات اين مجموعه را مرتفع كرد.
موضوع عمليات گازرساني و راه اندازي خطوط حمل و نقل شهري وعده ديگري بود كه نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي به دانشجويان داد.
پيگيري روند احداث و تكميل سالن غذاخوري، مسجد، سالن تربيت بدني و محوطه سازي دانشگاه نيز از ديگر مسائلي بود كه نماينده مردم قم بدان اشاره داشت و گفت: پيگيري رفع اين مشكلات از اولويت اصلي بنده و ديگر همكارانم در مجمع نمايندگان استان قم خواهدبود. 


وي در پايان با اشاره به وضعيت اقتصادي كشور گفت: متأسفانه ما در وضعيت اقتصادي مناسبي نيستيم و به شدت با عدم نقدينگي مواجه هستيم اما تلاش ما نمايندگان اين است كه به طرق مختلف منابعي را براي دولت ايجاد نماييم تا بلكه شاهد گشايش در برخي امور كشور باشيم.
پس از سخنان نماينده مردم قم در محجلس شوراي اسلامي نوبت به سخنراني حجت الاسلام و المسلمين آخوندزاده نماينده مقام معظم رهبري در دانشگاه رسيد.
وي با اشاره به برخي حوادث تاريخي پيروزي ملت ايران را در عرصه هاي مختلف معجزه و ثمره ايمان مردم خواند.
نماينده مقام معظم رهبري در دانشگاه با اشاره به موقعيت تاريخي وقع حادثه 16 آذر آن را زماني خواند كه كشور در وضعيت خفقان مطلق قرار داشت و هنوز جرقه هاي انقلاب حضرت امام(ره) نخورده بود و اين حادثه از اين حيث اهميت ويژه اي را داراست.
آخوندزاده در پايان اظهار اميدواري كرد: دانشجويان نسل امروز بتوانند ادامه دهنده راه اين شهيدان باشند و بتوانند حق تاريخي اين ملت را از استكبار جهاني بگيرند.
پس از سخنان نماينده مقام معظم رهبري مراسم تجليل از 16 دانشجوي ممتاز دانشگاه برگزار شد.
پايان خبر
95/09/15تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد