دهمين نشست مديران دانشجويي دانشگاه هاي منطقه 4 به ميزباني دانشگاه برگزار شد

از صبح روز پنج شنبه اول اسفند ماه سال جاري، دهمين نشست مديرارن دانشجويي دانشگاه هاي منطقه 4 كشور در هتل استقلال قم و به ميزباني دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد.

 در اين نشست موضوعاتي از قبيل نحوه محاسبه قيمت تمام شده غذا در دانشگاه هاي منطقه، نحوه مديريت خوابگاه هاي خصوصي و نيز بررسي عملكرد شركت هاي بيمه اي  طرف قرار داد با دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي در سطح منطقه اي به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

دكتر باقري ثالث، رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) در اين نشست طي سخناني ضمن خيرمقدم به حاضران و شركت كنندگان در اين نشست خواستار تداوم اين قبيل نشست ها به منظور تبادل نظر و هم فكري در جهت افزايش سطح خدمات دانشجويي در دانشگاه هاي منطقه شد.

وي ادامه داد: همه ما بايد تلاش كنيم تا خدماتي در خور شأن دانشجويان عزيز كشورمان ارائه نماييم.

رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) حضور پررنگ بسياري از دانشگاه هاي بزرگ در اين منطقه را يك فرصت تلقي كرد و اظهار اميدواري كرد: اين جلسات موجب تصميمات مؤثر و اجرايي در زمينه دانشجويي شود. دكتر باقري ثالث، در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به برخي تكاليف بالادستي نظير واگذاري امور مربوط به خوابگاه هاي دانشجويي به بخش خصوصي خواستار تدوين ساز و كارهاي عملياتي و رفع برخي نواقص قانوني احتمالي شد.

وي واگذاري امور به بخش خصوصي در چارچوب سياست هاي اصل 44 قانون اساسي را جزء سياست هاي كلان نظام برشمرد و افزود: بايد راهكارهاي لازم در اجراي اين سياست در سطح دانشگاه ها اتخاذ و اجرا شود. هم چنين در اين نشست يكي از مسؤولين و يكي از كارشناسان صندوق رفاه دانشجويان كشور حضور داشته و به تبيين سياست ها و رويكردهاي صندوق پرداختند.
شايان ذكر است: مؤمنيان مديرعامل بيمه كارآفرين استان قم نيز به عنوان يكي از شركت هاي بيمه گر در اين نشست به تبيين خدمات بيمه اي اين شركت به دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي پرداخت.
همچنين لازم به ذكر است: زيارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)، زيارت مسجد مقدس جمكران و بازديد از بزرگترين كتابخانه جهان اسلام(كتابخانه حضرت آيت الله العظمي مرعشي نجفي) از برنامه هاي جنبي اين نشست بود.
پايان خبر
92/12/01تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد