استاندار قم در بازدید از دانشگاه حضرت معصومه (س): تأسیس پربرکت این مکان مقدس با دیگران بود، حالا توسعه و تکمیل آن به عهده ی ماست

صبح دومین روز تابستان سال جاری، دانشگاه حضرت معصومه (س) میزبان استاندار قم و هیأت همراه بود.

در این دیدار که با حضور حجت الاسلام و المسلمين  دكتر  علي بنایی معاون سیاسی امنیتی و مهندس علي اكبر مرتضايی قهرودي، معاون مديريت و توسعه منابع انساني، دكتر حاجي مظفري مديركل اجتماعي فرهنگي و دكتر دلاوري سرپرست مركز علمي كاربردي استانداري قم ، و تني چند از مسؤلين دانشگاه برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمين صالحی منش پس از بازدید از فضای آموزشی و اداری این دانشگاه اظهار نمود: دانشگاه مکان مقدسی است لذا مجموعه استانداری باید با کاهش فشار های موجود، در حد توان برای پیشرفت این دانشگاه کمک رسانی کند.
استاندار قم با اشاره به تصمیم به جا و مورد نیاز تأسیس این دانشگاه گفت شروع این کار پربرکت با دیگران بوده و حالا توسعه و تکمیل آن به عهده ی ماست. لذا همگی باید تلاش کنیم تا این دانشگاه حداکثر تا یک سال دیگر به مکان اصلی منتقل شود.
صالحي منش در ادامه با اشاره به ضرورت تأمين زيرساخت هاي لازم در شهرك حوزوي- دانشگاهي قم اظهار اميدواري كرد: با توافقات صورت گرفته ظرف دو ماه آينده مسأله تأمين گاز و برق اين منطقه مرتفع گردد.
وي همچنين در خصوص تصويب نهايي اعتبارات در نظر گرفته شده جهت سفر رياست محترم جمهور نيز به مسؤلين دانشگاه قول مساعد داد تا اعتبار مورد نياز پيگيري و در نهايت تصويب گردد.
حجت¬الاسلام و المسلمين محمدصادق صالحي منش در بخش ديگري از سخنان خود در پاسخ به درخواست رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) جهت پيگيري درخواست¬ هاي سفر وزير محترم علوم، تحقيقات و فناوري به قم مبني بر  صدور مجوز رشته هاي دانشگاه در دوره كارشناسي ارشد وعده داد: اين موضوع را با توجه محدوديت هاي زماني به سرعت پيگيري نمايد.

دکتر باقری ثالث نیز پيش از سخنان استاندار قم در اظهاراتي ضمن عرض خیرمقدم به استاندار و همراهان و ارائه توضیحات مختصری از وضعیت کنونی دانشگاه، مهمترین موضوع در حال پیگیری مدیران مربوط را ایجاد بسترهای مناسب برای انتقال این دانشگاه عنوان نموده و گفت: پیشرفت دانشگاه دخترانه حضرت معصومه (س) و تبدیل آن به دانشگاهی بین المللی در حوزه زنان فقط با همراهی مسؤولین کشوری ممکن خواهد بود.
رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) با اشاره به ثبت نام از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در آینده ی نزدیک، فضای آموزشی موجود را بسیار اندک توصیف نموده و از استاندار قم رفع این مشکل را خواستار شد.
لازم به ذکر است دانشگاه حضرت معصومه (س) در شهر مقدس قم با ایجاد فضای دانشگاهی به مساحت یکصد هکتار خود را برای پذیرش ده هزار دانشجوی دختر آماده می کند.تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد