پيام تبريك رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت فرارسيد عيد سعيد فطر

به مناسبت فرارسيدن عيد سعيد فطر دكتر علي رضا باقري ثالث، رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) طي پيامي اين عيد فرخنده را به تمامي مسلمين به ويژه جامعه دانشگاهي كشور تبريك گفت.

متن اين پيام بدين شرح است:
بسم اله الرحمن الرحيم
حلول ماه شوال و فرارسيدن عيد سعيد فطر را به يكايك مسلمانان جهان به ويژه جامعه معظم دانشگاهي كشور عزيزمان تبريك و تهنينت عرض مي نمايم.
عيد سعيد فطر، عيد عبوديت و بندگي انسان به درگاه حق تعالي و رهايي بشر از چنگال هواي نفس است. مؤمناني كه در طي ماه پر برك رمضان بر سر سفره پروردگار بوده و از نعمت ها و مواهب ارزشمند اين ماه عزيز بهره برده اند در اين روز بزرگ توفيق بندگي خويش را جشن گرفته و به شكرانه آن نماز مي گذارند.
عيد سعيد فطر، عيد همدلي و وحدت امت بزرگ اسلام پس از يك ماه مبارزه خستگي ناپذير با شيطان و مظاهر آن است.
مؤمنان روزه دار پس از اين ماه با قلوبي نرم و مهربان، در حالي كه انوار رحمت الهي بر آنان تابيده است، شروعي دوباره مي كنند و دوشادوش يكديگر براي اعتلاي هر چه بيشتر دين رسول خدا(ص) تلاش و همت مي كنند.
اما آنچه در اين روز بزرگ و اين فراز شيرين موجب اندوه و تأثر بشريت و به ويژه مسلمين جهان مي گردد، مسائلي است كه در چندين نقطه از بلاد مسلمين ايجاد گرديده است.
مسأله فلسطين و به ويژه غزه، امروز موجب تلخي كام امت اسلام است. مظلوماني كه چه در ايام ماه مبارك رمضان و چه در آستانه عيدسعيد فطر قرباني شرارت وحشي ترين قوم تاريخ اسرائيل جنايتكار و طرفداران آن شده اند كه از خداي متعال مي خواهيم به بركت اين عيد بزرگ و حرمت نام نبي مكرم اسلام(ص) هر چه سريع تر موجبات رهايي اين ملت مظلوم فراهم گردد.
همچنين از ساحت پروردگار مسألت مي نماييم تا دل هاي مسلمين جهان به يكديگر نزديك تر و صفوف اين امت بزرگ مستحكم تر گردد تا ريشه فتنه گراني همچون گروهك تروريستي داعش و نظاير آن در عراق و سوريه و ساير بلاد مسلمين كنده شود.
در انتها بار ديگر  ضمن تبريك مجدد اين عيد بزرگ به محضر حضرت ولي عصر(عج) و تمامي مؤمنين جهان، عزت و سربلندي اسلام و مسلمين را از درگاه خداوند منان مسألت مي نمايم.
علي رضا باقري ثالث
سرپرست دانشگاه حضرت معصومه(س)
06 مرداد ماه 1393  تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد