ورود به سیستم
نام کاربری
رمز عبور
عضویت در خبرنامه
عضویت در خبرنامه
بخش اخبار

مسابقه پيامکي هماي رحمت(مسابقه روز هفتم)

نامه 47-وصيت به امام حسن(ع) و امام حسين(ع)


پندهاى جاودانه شما را به ترس از خدا سفارش مى كنم به دنيا روى نياوريد، گرچه به سراغ شما آيد، و بر آنچه از دنيا از دست مى دهيد اندوهناك مباشيد، حق را بگوييد، و براى پاداش الهى عمل كنيد. دشمن ستمگر و ياور ستمديده باشيد. شما را، و تمام فرزندان و خاندانم را، و كسانى را كه اين وصيت به آنها مى رسد، به ترس از خدا، و نظم در امور زندگى، و ايجاد صلح و آشتى در ميانتان سفارش مى كنم، زيرا من از جد شما پيامبر (ص) شنيدم كه مى گفت: (اصلاح دادن بين مردم از نماز و روزه يكسال برتر است.) خدا را! خدا را! درباره يتيمان، نكند آنان گاهى سير و گاه گرسنه بمانند، و حقوقشان ضايع گردد. خدا را! خدا را! درباره همسايگان، حقوقشان را رعايت كنيد كه وصيت پيامبر (ص) شماست، همواره به خوش رفتارى با همسايگان سفارش مى كرد تا آنجا كه گمان برديم براى آنان ارثى معين خواهد كرد . خدا را! خدا را! درباره قرآن، مبادا ديگران در عمل كردن به دستوراتش از شما پيشى گيرند. خدا را! خدا را! درباره نماز همانا كه ستون دين شماست . خدا را! خدا را! درباره خانه خدا، تا هستيد آن را خالى مگذاريد، زيرا اگر كعبه خالى شود مهلت داده نمى شويد. خدا را! خدا را! درباره جهاد با اموال و جانها و زبانهاى خويش در راه خدا. بر شما باد به پيوستن با يكديگر، و بخشش همديگر، مبادا از هم روى گردانيد، و پيوند دوستى را از بين ببريد، امر به معروف و نهى از منكر را ترك كنيد كه بدان شما را بر شما مسلط مى گرداند، آنگاه هر چه خدا را بخوانيد جواب ندهد. (سپس فرمود)

سفارش به رعايت مقررات عدالت در قصاص اى فرزندان عبدالمطلب: مبادا پس از من دست به خون مسلمين فرو بريد و بگوييد: امير مومنان كشته شد، بدانيد جز كشنده من كسى ديگر نبايد كشته شود. درست بنگريد! اگر من از ضربت او مردم، او را تنها يك ضربت بزنيد، و دست و پا و ديگر اعضاى او را مبريد، من از رسول خدا (ص) شنيدم كه فرمود: (بپرهيزيد از بريدن اعضاى مرده، هر چند سگ ديوانه باشد) .

حدیث هفته
الكذب يودي الي النفاق
دروغگوئي منتهي به دوروئي مي شود.
(غرر الحكم 310/1)
معرفی شهید
جنگی که در شهریور 1359ه ش توسط دیکتاتور معدوم عراق ،صدام حسین به مردم ایران تحمیل شد؛ظهور اسطوره هایی رادر پی داشت که غیر از تاریخ صدر اسلام،در هیچ برهه ای از تاریخ بشرنشانی از آنها نیست. ومهدی زین الدین یکی از این اسطوره هاست؛اسطوره ی زنده.
اوقات شرعی
مدیریت مالی پایگاه
1)در خواست وام قرض السحنه جهت اعضا
2)کمک به بیماران سرطانی
3)کمک به تامین جهیزیه افراد بی بضاعت
تلفن: 02533209030     رايانامه: basij@hmu.ac.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) قم © 2017 است.