English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
ایجاد مقدمات تحصیل دانشجو در کنار خانواده کار فرهنگی است: دکتر علیرضا باقری ثالث، رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه قم بود.

وی با اشاره به رشد علمی 11 برابری جمهوری اسلامی ایران نسبت به رشد علمی جهانی، کیفیت آموزش عالی در کشور را خوب ارزیابی نموده و رشد کمی آن را نیز اجتناب ناپذیر دانسته و گفت: ظرفیت آموزش عالی نسبت به 20 سال گذشته 7 برابر شده است که در صورت رعایت کیفیت، این رشد کمیت می تواند به رشد علمی در کشور منتهی شود.

رئیس دانشگاه دخترانه حضرت معصومه (س) ادامه داد: یکی از مولفه های کیفی در افزایش کمیت وجود ظرفیت آموزشی برای دانشحویان بومی است، لذا اگر در استانی تعداد قبول شدگان در کنکور افزایش یابد باید در همان استان به ظرفیت های آموزشی نیز افزوده شود اما در استان قم هنوز برای 30 درصد از قبول شدگان در کنکور سراسری ظرفیت آموزشی ایجاد نشده است.
عضو هیات علمی دانشگاه قم، تأسیس و توسعه دانشگاه هایی همچون حضرت معصومه (س) و صنعتی قم را از اقدامات خوب مسؤولان در این زمینه دانست و گفت: دوری دانشجویان از خانواده ها برای ادامه تحصیل، می تواند مقدمه ای برای پیدایش معضلات اخلاقی و اجتماعی در جوانان باشد لذا امکان تحصیل دانشجویان در شهر محل سکونت می تواند به عنوان یک کار فرهنگی مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
وی آمار 70 درصدی قبول شدگان دانشجویان دانشگاه حضرت معصومه (س) در آزمون کارشناسی ارشد را نشانه کیفیت آموزشی در محیط امن این دانشگاه دخترانه و دیگر دانشگاه های استان عنوان و خانواده ها را به ترغیب فرزندانشان برای انتخاب این مراکز علمی و پژوهشی دعوت نمود.

دکتر علیرضا باقری ثالث با اشاره به همت مسؤولین برای توسعه دانشگاه دخترانه حضرت معصومه (س) در زمینی به مساحت 100 هکتار واقع در شهرک حوزوی-دانشگاهی قم،تکمیل این دانشگاه را از بهترین حوزه های سرمایه گذاری معنوی برای خیرین معرفی نموده و گفت: توسعه دانشگاه ها باید مانند مدرسه سازی مورد توجه قرار گیرد چرا که ادامه راه دانش آموزان مدارس استان باید در دانشگاه های همین استان باشد.
پایان خبر
93/5/24


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - - ایجاد مقدمات تحصیل دانشجو در کنار خانواده کار فرهنگی است: دکتر علیرضا باقری ثالث، رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه قم بود.