English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
همزمان با هفته دفاع مقدس رييس و تني چند از مسؤلين دانشگاه با خاانواده شهدا ديدار كردند

به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس و طبق روال سال های گذشته دكتر علی رضا باقری ثالث و تنی چند از مسؤلین و كاركنان دانشگاه به همراه رییس و تنی چند از مسؤلین بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه 2 قم  صبح امروز با خانواده سه تن از شهدای دانشجوی دفاع مقدس دیدار كردند.

در این دیدار كه در فضایی كاملاً صمیمی و معنوی برگزار شد، دكتر باقری ثالث هدف از این دیدارها را به یاد آوردن رشادت های جوانان عزیز كشور در آن دوران عنوان نموده و خاطر نشان كرد: نسل جوان امروز كشور به ویژه دانشجویان می بایست با این آرمان های بلند آشنا شده و در آن مسیر گام بردارند.
وی پس از آگاهی وضعیت تحصیلی شهدا در هنگام شهادت كه توسط خانواده های آنان بازگو می شد اظهار داشت: شهدای گرانقدری كه با زحمت فراوان در آن زمان توانسته بودند به دانشگاه راه پیدا كنند، برای دستیابی به آرمان های بزرگ تر و ارزشمند تر خود و كشور از این فرصت مانند همه تعلقات دنیوی دیگر به راحتی گذشتند و با خون پاك خود درخت عزت و سرفرازی را در این كشور آبیاری نمودند.
رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت برگزاری این قبیل دیدارها توسط مسؤلین تأكید كرده و خاطرنشان كرد: مشكلات و سختی ها نبایستی مسؤلین را یاد خانواده معظم شهیدان و دیدار با آنان غافل نماید، چرا كه این عزیزان حق بزرگی بر گردن همه ما دارند.
وی در پایان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دیدارها از هماهنگی به عمل آمده توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم تقدیر و تشكر نمود.


تقی پور رییس بنیاد شهید و امور ایثار گران منطقه 2 قم نیز در این دیدار ضمن ابراز شعف از دیدار با خانواده های شهدا گفت: این دیدار موجب انرژی و انگیزه مضاعف جهت خدمت بیشترمی گردد.
وی با ذكر خاطراتی از دیدارهای قبلی با خانواده معظم شهدا اظهار داشت: این خانواده ها از آنچنان روحیه و مناعت طبع وسیعی برخوردارند كه هیچ كس قادر به بیان آن نیست.
تقی پور افزود: این عزیزان با خدا معامله كردند و هیچ چیز نمی تواند در معامله آنان خلل و خدشه وارد نماید.
وی در عین حال خاطرنشان كرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران وظیفه دارد نسبت به وضعیت خانواده های معظم شهیدان پیگیری و در موقع بروز مشكل از آنان حمایت نماید اگر چه بسیاری از این خانواده ها هیچ انتظاری از مجموعه بنیاد شهید نداشته و ندارند.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود صبر و استقامت مادران این شهدا را ستود و صبر آنان را به عنوان نمونه ای از صبوری حضرت زینب كبری(س) در واقعه كربلا دانست كه با الگوگیری از مكتب عمیق عاشورا صورت می پذیرد.
وی در پایان از اهتمام رییس و دست اندركاران دانشگاه حضرت معصومه(س) نسبت به برگزاری این دیدارها قدردانی كرد.
گفتنی است: خانواده شهیدان دانشجو جواد جعفری دستجردی، ناصر كریمی و محسن فتوحی اردكانی در این دیدارها ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دیدارها خاطراتی از زندگی شهدای خود و نیز نحوه شهادت آنان را بیان نمودند.

پایان خبر
93/07/08


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - - همزمان با هفته دفاع مقدس رييس و تني چند از مسؤلين دانشگاه با خاانواده شهدا ديدار كردند