English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
مراسم گرامی داشت روز دانشجو برگزار شد

مدیركل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تسهیل مقررات كرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها خبر داد.

دكتر حسین میرزایی صبح امروز در مراسم گرامی داشت روز دانشجو در دانشگاه حضرت معصومه(س) قم با اعلام این خبر اظهار داشت: از آنجا كه مقررات و دستورالعمل های گذشته دارای پیچیدگی های فراوانی بود توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد بازنگری و اصلاح قرار گرفت و در آبان ماه سال جاری تصویب و ابلاغ گردید.
وی هم چنین با اشاره به تأكیدات معظم رهبری از حمایت همه جانبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری كرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها خبر داد.
مدیركل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت استقلال انجمن ها و تشكل های دانشجویی تأكید كرد و افزود: سیاست وزارت متبوعش در این دوره حمایت از انجمن ها و تشكل های دانشجویی است.
دکتر حسین میرزایی در بخش دیگری از اظهارات خود روز دانشجو را به دانشجویان تبریک گفت و همچنین یاد و خاطره شهدای دانشجو به ویژه شهدای این روز را گرامی داشت.
پیش از سخنان مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دکتر علی رضا باقری ثالث در سخنانی تبریک روز دانشجو ویژگی بارز این روز را آزادی خواهی، عدالت خواهی و استکبار ستیزی دانست.
وی همچنین روز دانشجو را نماد بیداری جنبش دانشجویی کشور بر شمرد و با انتقاد از طرح برخی مسائل صنفی در این روز اظهار داشت: پیگیری مسائل صنفی و رفاهی دانشجویان از جمله مسائلی است که بایستی در تمام طول سال مدنظر قرار گرفته و به آن پاسخگو بود و اصلاً وظیفه مسولین و دست اندرکاران دانشگاه در تمام طول سال پرداختن به حل مشکلات دانشجویان و ایجاد بستر مناسب جهت تحصیل آنان است لکن هویت اصلی روز دانشجو باید در این روز تبیین شود.
وی ادامه داد: روز دانشجو را روز بینش سیاسی عمیق دانشجویان و سرآغاز حرکتی بود که از 16 آذر 1332 آغاز شد و به تدریج در طی دوران های مختلف تکامل یافت.


رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت پرداختن به دانشجویان به مسائل جاری کشور و تلاش و هم فکری به منظور حل آن مسائل، دانشگاه را خاستگاه بیداری و تحول دانست.
پس از سخنان رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) حجت الاسلام و المسلمین آخوندزاده مسول نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در سخنان کوتاهی ضمن تبریک روز دانشجو به دانشجویان شرکت کننده در این مراسم روز دانشجو را روز یادآوری و تذکر دانست و خاطرنشان کرد: دانشجویان می بایست همواره نسبت به علت اصلی نامگذاری این روز توجه نمایند.
وی ادامه داد: خوشبختانه حضور دانشجویان در مقاطع مختلف کشور و اثر بخشی این جریان نیز موید وجود بینش عمیق آنان در فهم مسائل است.
آخوندزاده حرکت دانشجویان در مسیر آرمان خواهی را از ویژگی های این جریان دانست و افزود: این حرکت آرمان خواهانه هنگامی که با مصلحت اندیشی مسولان توأم گردد، اتفاقات خوبی را رقم خواهدزد همچنان که تا به حال در حد زیادی این گونه  بوده است.
مسول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود به سه وظیفه اصلی دانشجو و دانشگاه از دیدگاه مقام معظم رهبری اشاره نمود و تأکید کرد: دانشگاهیان باید سه وظیفه مورد نظر رهبری معظم انقلاب را که همان تعلیم، تهذیب و ورزش است، مدنظر قرار دهند.
وی در بخش پایانی سخنان خود ضمن عرض تسلیت فرارسیدن ایام اربعین سرور و سالار شهیدان به روایتی از حضرت آیت اله العظمی بهجت(ره) اشاره کرد که می فرمود: یکی از نداهای حضرت ولی عصر(عج) در هنگام ظهور یادآوری شهادت حضرت امام حسین(ع) با لب تشنه به جهانیان است و این پیاده روی عظیم عاشقان حضرت سیدالشهدا(ع) به مناسبت اربعین گواه بارز یادآوری این رویداد به جهانیان است و این حرکت نیز در همین راستا صورت می پذیرد.


تجلیل از دانشجویان ممتاز و فعالان فرهنگی نیز بخش پایانی مراسم روز دانشجوی دانشگاه حضرت معصومه(س) بود که توسط مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزرات علوم، تحقیقات و فناوری، رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) و مسول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صورت گرفت.
پایان خبر
93/09/18


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - - مراسم گرامی داشت روز دانشجو برگزار شد