English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
با حضور مديركل تربيت بدني سازمان امور دانشجويان و مديركل ورزش و جوانان استان قم صورت گرفت: افتتاح دو سالن ورزشی در دانشگاه حضرت معصومه (س)

ظهر امروز دكتر محمدپوركیانی مدیركل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان به همراه مهندس حسن عابدی مدیركل ورزش و جوانان استان قم با حضور در دانشگاه حضرت معصومه(س) ضمن شركت در نشست شورای تربیت بدنی و ورزش دانشگاه دو پروژه سالن بدنسازی و تندرستی این دانشگاه را افتتاح كردند.

در این نشست ابتدا دكتر علی رضا باقری ثالث ضمن قدردانی از حضور آنان و نیز تشكر از حمایت های صورت گرفته از دانشگاه به ویژه در طول دوران مسؤلیت دكتر پوركیانی در اداره كل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان خواستار تداوم این حمایت ها شد.
دكتر باقری ثالث در ادامه با اشاره اعتقاد به امر ورزش و سلامت دانشجویان در بین مسؤلین دانشگاه افزود: علی رغم مشكلات فراوان موجود در دانشگاه های تازه تأسیس به ویژه در زمینه فضای فیزیكی حمایت از ورزش و ایجاد بسترهای لازم جهت پرداختن اقشار دانشگاه به ورزش همواره در دستور كار بوده و با جدیت پیگیری شده است.
وی همچنین ایجاد سالن بدنسازی و تندرستی در دانشگاه را در همین راستا دانسته و اظهار داشت: پیگیری های لازم جهت احداث سالن تربیت بدنی در سایت مركزی دانشگاه نیز صورت پذیرفته و قول های مساعدی نیز در این خصوص توسط مسؤلین ذیربط داده شده است.
وی در پایان از مدیركل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان خواستار پیگیری این موضوع و حمایت از دانشگاه در این زمینه شد.
دكتر محمدپوركیانی نیز در این جلسه ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته توسط مسؤلین دانشگاه از تخصیص امكانات اتاق تندرستی و مشاوره دانشگاه خبر داد.
مدیركل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موقعیت شهر مقدس قم و دانشگاه های آن اظهار داشت: با توجه به مهاجرت های دانشجویی از سایر شهرها باید تلاش كرد چهره آبرومندانه ای از این شهر در ذهن دانشجویان تصویر شود.
وی خدمت در نظام آموزش عالی را یك افتخار دانست و افزود: همه باید تلاش كنیم تا بهترین خدمات به دانشجویان و سایر اقشار آموزش عالی صورت پذیرد.

مدیركل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به محدودیت هایی كه در طی این سال ها در زمینه تخصیص اعتبار وجود دارد، از رایزنی با مسؤلین دفتر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت حمایت از پروژه های خیر ساز در حوزه ورزش خبر داد و افزود: اعتبار قابل توجهی در بودجه سال آینده برای این امر پیش بینی شده است.
دكتر محمد پوركیانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور مدیركل ورزش و جوانان استان در این نشست خواستار ارتباط و تعامل بیش از پیش دانشگاه ها و مجموعه مدیریت اجرایی استان در زمینه ورزش شد.
وی با اشاره به صدور بخشنامه ای از سوی معاون وزیر ورزش و جوانان در خصوص عضویت رؤسای دانشگاه ها در شورای عالی ورزش استان ابراز امیدواری كرد: این امر بتواند در تعامل بیش از پیش دانشگاه ها با ادارات كل ورزش و جوانان در استان ها مؤثر باشد.
مهندس حسن عابدی نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه منتسب به كریمه اهل بیت(ع) خدمت به جامعه دانشگاهی را یك افتخار دانست و اظهار امیدواری كرد: در طول دوران مسؤلیتش بتواند تعامل بیشتری با دانشگاه داشته باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تغییر برخی سیاست ها در اداره كل ورزش و جوانان استان قم به مسأله خصوص سازی سالن های ورزشی استان پرداخت و اظهار داشت: رویكرد جدید این اداره كل واگذاری سالن های مورد نیاز به هیأت های ورزشی استان و واگذاری سالن هایی كمتر مورد نیاز به بخش خصوصی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تأكیدات مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهوری و وزیر ورزش و جوانان در خصوص ضرورت توجه به ورزش همگانی، پرداختن به این موضوع را یكی سیاست های جدی اداره كل ورزش و جوانان در دوره جدید عنوان كرد.
عابدی در ادامه با اشاره به سرانه فضاهای ورزشی شهر قم آن را بسیار پایین تر استاندارد فضای ورزشی در كشور دانست و افزود: طی سال های گذشته ایجاد فضاهای ورزشی در برخی نقاط با جمعیت كم در استان و نیز عدم رعایت عدالت در احداث فضاهای رزشی موجب تراكم و كمبود فضاهای ورزشی در برخی نقاط و نیز بدون استفاده ماندن برخی دیگر از فضاهای ورزشی شده است.
وی در عین حال تأكید كرد: مصمم هستیم تا با حمایت مسؤلین استانی سرانه فضاهای ورزشی در قم را به میزان فضای پیش بینی شده در برنامه پنجم توسعه برسانیم.
وی همچنین نوسازی و بهسازی سالن های ورزشی قدیمی را از دیگر برنامه های اداره كل ورزش و جوانان استان قم دانست.
مدیركل ورزش و جوانان استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تجمیع سه شورای مرتبط حوزه ورزش در استان و تبدیل آن به شورای عالی ورزش استان كه به ریاست استاندار تشكیل می گردد، اظهار امیدواری كرد: به زودی با تشكیل این شورای عالی شاهد حضور رؤسای دانشگاه های استان نیز باشیم.
وی در پایان بار دیگر بر تعامل اداره تحت مسؤلیتش با دانشگاه حضرت معصومه(س) و تداوم حمایت ها از فعالیت های ورزشی این دانشگاه تأكید كرد.
شایان ذكر است: در پایان این نشست بهره برداری از سالن بدنسازی و تندرستی دانشگاه كه با اعتباری بالغ بر 450 میلیون ریال تجهیز شده بود به طور رسمی آغاز شد.
پایان خبر
93/10/10


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - - با حضور مديركل تربيت بدني سازمان امور دانشجويان و مديركل ورزش و جوانان استان قم صورت گرفت: افتتاح دو سالن ورزشی در دانشگاه حضرت معصومه (س)