English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
آيين تجليل از پژوهشگران برتر دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد

بعد از ظهر امروز در مراسمی با حضور مشاور استاندار قم در امور آموزش عالی از پژوهشگران برتر دانشگاه حضرت معصومه(س) تجلیل به عمل آمد.
دكتر باقری ثالث رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) در این مراسم طی سخنانی با اشاره برخی فعالیت های صورت گرفته در حوزه پژوهش در دانشگاه، اهتمام به این امر مهم را به رغم نوپا بودن دانشگاه مورد تأكید قرار داد.

رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) در ادامه با تبیین فعالیت های دانشگاه در حوزه پژوهش و فناوری اخذ مجوز فعالیت انتشارات دانشگاه حضرت معصومه(س) و انتشار چندین كتاب، اخذ مجوز چند نشریه از جمله دو فصلنامه رسالت حقوق كیفری كه منتشر گردیده، تدوین دستورالعمل های حمایت از فعالیت پژوهشی پژوهشگران و اعضای هیأت علمی دانشگا، مشاركت فعال پژوهشگران دانشگاه در همایش های داخلی و خارجی، برگزاری همایش ها و سمینارهای علمی از جمله همایش بین المللی فلسفه حقوق زن در اسلام، انتشار چندین مقاله ISI و علمی پژوهشی و انعقاد تفاهم نامه های همكاری علمی و پژوهشی با سایر مراكز را از جمله مهمترین فعالیت¬ها در این زمینه برشمرد.
دكتر باقری ثالث در ادامه ضمن تبریك به پژوهشگران برتر یكی از ویژگی های دانشگاه حضرت معصومه(س) در این زمینه پژوهش را فعالیت های پژوهشی و فناوری كاركنان غیرهیأت علمی دانست.
رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) در پایان سخنان خود از زحمات و تلاش های مدیر پژوهش و فناوری دانشگاه و نیز دكتر علی مراد حیدری مدیر اسبق پژوهش و فناوری صمیمانه تشكر كرد.


دكتر مهدی یزدان شناس مدیر پژوهش و فناوری دانشگاه نیز در سخنانی ضمن تبریك به پژوهشگران منتخب به تدوین اولیه طرح جامع پژوهشی دانشگاه اشاره كرد و توضیحاتی در این خصوص ارائه نمود.
مدیر پژوهش و فناوری در توضیح این طرح اظهار داشت: در صورت تدوین نهایی طرح جامع پژوهشی دانشگاه ضمن قرار گرفتن تمامی سیاست ها و اقدامات بر مبنای این طرح دانشگاه حضرت معصومه(س) پس از دانشگاه علامه طباطبایی(ره)، دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه شیراز چهارمین دانشگاه كشور خواهد بود كه در زمینه پژوهش و فناوری صاحب طرح جامع می باشد.
یزدان شناس از استادان، صاحبنطارن و اعضای هیأت علمی دانشگاه خواست تا ضمن بررسی این طرح، مدیریت پژوهش و فناوری دانشگاه را تدوین نهایی طرح جامع پژوهشی و فناوری دانشگاه كمك نمایند.
مدیر پژوهش و فناوری دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی سامانه جامع پژوهشی دانشگاه خاطرنشان كرد: از این پس كلیه فرآیندهای استخراج اطلاعات پژوهشی پژوهشگران و اعضای هیأت علمی دانشگاه از طریق این سامانه صورت می پذیرد.
یزدان شناس در بخش دیگری از اظهارات خود به مشاركت فعال دانشگاه در نمایشگاه های ملی و استانی اشاره كرد و افزود: در طول این سال های دانشگاه توانسته است حضور مؤثر و موفقی در نمایشگاه های دستاوردهای پژوهشی و فناوری داشته باشد و از این طریق به معرفی آثار پژوهشگران خود در زمینه های گوناگون پرداخته است.


وی در پایان با اعلام این خبر كه به دنبال انعقاد تفاهم نامه های همكاری های علمی با برخی مراكز و دانشگاه ها می باشیم، خاطرنشان كرد: با انعقاد تفاهم نامه های همكاری های علمی مشترك بلافاصله كمیته های اجرایی میان طرفین تشكیل فعالیت های علمی مشترك به سرعت پیگیری می گردد.
سپس در ادامه این مراسم مشاور استاندار قم در امور آموزش عالی در سخنان كوتاهی ضمن عرض تبریك به پژوهشگران منتخب گفت: قدرشناسی و تجلیل واقعی از پژوهشگران عرصه علم و فناوری خارج از توان مسؤلین است.
دكتر محمدرضایی در ادامه ضمن اشاره به فرآیندهای تحقیق، رعایت اصول اخلاقی را یكی از ضرورت های تحقیقات دانست و از پژوهشگران خواست تا نسبت به رعایت این اصول اهتمام داشته باشند.
مشاور استاندار در امور آموزش عالی در بخش دیگری از سخنان خود توجه به امر آموزش و پژوهش در استان را از جمله رویكردهای مسؤلین استان در دوره جدید خواند و افزود: یكی از اهداف اینجانب از حضور در چنین محفلی ابلاغ سلام و عرض تقدیر دست اندركاران استان از پژوهشگران این دانشگاه است.
وی همچنین به تقارن این مراسم با سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) اشاره داشت و این تقارن را به فال نیك گرفت.
در پایان این مراسم از سه نفر از كاركنان هیأت علمی دانشگاه كه حائز بیشترین امتیاز پژوهشی در طی سال های 92 و 93 بوده اند به نام های دكتر علی مراد حیدری، دكتر مهدی یزدان شناس و دكتر مونا جامی پور تقدیر شد.
همچنین ضمن قدردانی از فعالیت های علمی بنت الهدی خبازان، زینب آل بویه، سیده فاطمه حسینی و روح اله ابوطالبی در بین كاركنان غیر هیأت علمی از فاطمه آقاعلی به عنوان پژوهشگر برتر تجلیل به عمل آمد.
پایان خبر
93/10/11نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - - آيين تجليل از پژوهشگران برتر دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد