English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
بيانيه دانشگاه حضرت معصومه(س) در محكوميت اهانت به ساحت پيامبر اكرم(ص)

در واكنش به اهانت روزنامه فرانسوی «شارلی ابدو» به ساحت پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) دانشگاهیان دانشگاه حضرت معصومه(س) با صدور بیانیه این اقدام بی شرمانه را به شدت محكوم كرد.

متن كامل این بیانیه بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
در راستای سیاست خبیث اسلام ستیزی، دشمنان اسلام بار دیگر با اهانت به ساحت پر مهر پیامبر نور و رحمت حضرت ختمی مرتبت محمدبن عبدلله(ص) نقاب از چهره كریه خود برداشته و قلب مسلمانان و آزادی خواهان جهان را به درد آوردند.
هر چند اقدام وقیحانه نشریه فرانسوی شارلی ابدو در اهانت به برترین خلق خدا و عصاره تمام آفرینش هرگز نمی تواند حتی به قدر اندكی محبت صدها میلیون انسان آزاده جهان را نسبت به ایشان تقلیل دهد، لكن مسأله  آنجاست كه این اقدام در كشوری صورت می پذیرد كه سال هاست فریاد دموكراسی و دفاع از حقوق بشرش گوش فلك را كر كرده اما در مقابل این اقدام یعنی اهانت به مقدسات پر طرفداراترین آیین الهی كه جزء بدیهی ترین حقوق بشری است به بهانه دفاع از آزادی بیان مهر سكوت بر لب كوبیده است.
به راستی چه كسی می تواند این همه نیرنگ و رفتار دوگانه را باور كند. تردیدی وجود ندارد كه هر گونه اقدام تروریستی از جانب هر گرایش و سلیقه ای محكوم است، اما اهانت این نشریه پس از آن اقدامات تروریستی و به بهانه آن به هیچ عنوان قابل توجیه و پذیرش نبوده و نخواهد بود.
اكثریت قریب به اتفاق مسلمانان جهان،از آنچه كه امروزه برخی گروه های تروریستی نظیر القاعده و داعش و. انجام می دهند، نه تنها ناراضیند بلكه به ستوه آمده اند اما هم چنان كه بارها و بارها گفته شده است، جنایات این قبیل گروه های افراطی هرگز به مسلمانان مربوط نبوده و ربط پیدا نخواهد كرد.
البته همگان بر این امر واقفند كه این اهانت پس از آنی صورت گرفت كه برخی سران حامی این جریانات تندرو و افراطی از جمله نخست وزیر غاصب رژیم صهیونیستی كه خود منشاء و نماد تروریسم در همه ابعاد آن است، چندی پیش در محكومیت تروریسم در قامتی متظاهرانه راهپیمایی نمودند  و این خود گواه یك برنامه از پیش تعیین شده و هماهنگ شده توسط جبهه كفر است.
از این رو دانشگاهیان دانشگاه حضرت معصومه(س) همگام و همنوا با سایر اقشار مسلمین و آزادگان جهان این جنایت و این اهانت را به شدت محكوم نموده و در خصوص تكرار چنین اعمال وقیحانه ای به همه آمران و عاملان آن هشدار می دهد، كاری نكنید تا كاسه صبر مسلمین و آزادگان جهان لبریز گردد.
از كلیه سازمان ها و نهادهای بین المللی انتظار است ضمن برخورد با چنین اعمال زشت و ناپسندی جلوی بروز هر گونه اختلاف دینی و مذهبی ایستاده و از تقابل میان آیین ها و اعتقادات جلوگیری نمایند.
از مسؤلین محترم كشور تقاضا داریم تا نسبت به این موضوع واكنشی شایسته و به هنگام نشان دهند، همچنان كه مواضع آنان تا كنون نیز همین طور بوده است و این امر جای تقدیر و تشكر دارد.
همچنین انتظار دارد تا با اتخاذ تدابیر حقوقی در چارچوب ضوابط بین المللی تلاش شود، جلوی تكرار این اقدامات گرفته شود.
در خاتمه ضمن تعظیم و ادای احترام به ساحت پیامبر عظیم الشأن(ص) از همه مسلمانان و آزادگان جهان می خواهیم تا با وحدت حول محور ساحت گرانقدر پیامبر اعظم(ص) اجازه نفوذ و رسوخ دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمین به صفوف آهنین امت بزرگ اسلام را ندهند.
والسلام
پایان خبر
93/11/05


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - - بيانيه دانشگاه حضرت معصومه(س) در محكوميت اهانت به ساحت پيامبر اكرم(ص)