English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س):
دانشگاه بستری برای نقش آفرینی دانشجویان در عرصه های گوناگون است

رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) در مراسم بزرگداشت روز دانشجو، با اشاره به شرایط کنونی کشور گفت: دانشجویان در مقطع کنونی بیش از زمان های دیگر، نقش اساسی و مهمی در مسائل کشور دارند و دانشگاه‌ بستری برای ایفای این نقش است.

در این مراسم دکتر ابراهیم عبدی‌پور فرد، ضمن تبریک روز دانشجو اظهار داشت: تاریخ سرزمین ما در طول دو قرن اخیر، پر فراز و نشیب و مملو از دخالت های بیگانگان بوده و روز ١۶ آذر، روز اعتراض جامعه علمی و دانشجویان این کشور به دخالت‌های آمریکا و مبدا زمانی استکبار‌ستیزی است.
رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س)‌ گفت: رسالت سنگین دانشگاه، تولید علم و تربیت انسانی متخصص و متعهد است و دانشجو در کشور ما علاوه بر تلاش در راه تحصیل علم و دانش باید پرسشگر و سردمدار پرچم انقلابی‌گری و عدالت خواهی باشد و با درک مصالح جامعه خود، برای اعتلای کشور تلاش کند.
وی نقش مطالبه گری دانشجو را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: دانشجو باید از مدیران و دولتمردان کشور پیگیر مطالبات مردم به ویژه قشر ناتوان جامعه باشد و نه خواسته های تزریقی دشمنان ملت و یا زیاده خواهانی که به درد اکثریت جامعه توجهی ندارند.
دکتر عبدی‌پور، در پایان از دانشجویان خواست تا آرمان‌گرا باشند و تمام تلاش خود را برای از بین بردن فقر، فساد و تبعیض در جامعه به کار گیرند.

گفتنی است مراسم بزرگداشت روز دانشجو با حضور مدیر کل دفتر برنامه ریزی و سیاستگذاری فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه تجلیل از نفرات برتر رشته‌های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دانشجویان فعال فرهنگی در فضایی شاد برگزار شد و مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س): - دانشگاه بستری برای نقش آفرینی دانشجویان در عرصه های گوناگون است