English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
پنجمين جشن دانش آموختگان دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد

مراسم پنجمین جشن دانش آموختگان دانشگاه حضرت معصومه(س) صبح امروز با حضور ریاست دانشگاه حضرت معصومه(س) و تنی چند از مدیران و استادان دانشگاه در مجموعه تشریفاتی امیران قم برگزار شد.

در این مراسم دكتر علی رضا باقری ثالث در سخنانی ضمن تبریك موفقیت دانش آموختگان در اخذ درجه كارشناسی، این موفقیت را ثمره زحمات خانواده های دانش آموختگان دانست و افزود: والدین دانش آموختگان امروز بیش از خود آنان خوشحالند و حق هم همین است چرا كه حاصل زحماتشان را مشاهده می كنند.
دكتر باقری ثالث ادامه داد: امروز كه روز شكوهمندی است، در حقیقت كل خانواده دانشگاه حضرت معصومه(س) اعم از دست اندركاران، مدیران، استادان و كاركنان مسرور از این موفقیت هستند.
رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: عزیزانی كه امروز موفق به دانش آموختگی شده اند، هرگز از خانواده این دانشگاه جدا نخواهند شد و همواره اینان به افتخارات دانشگاه افتخار می كنند و دانشگاه نیز به موفقیت های آنان فخر و مباهات می كند.
دكتر باقری ثالث افزود: خوشبختانه امروز دانشگاه حضرت معصومه(س) در زمینه علمی زبانزد است و آمار قبولی دانش آموختگان در آزمون كارشناسی ارشد مؤید این است كه به طور متوسط بیش از 70 درصد آنان در دانشگاه های معتبر كشور پذیرفته شده اند.
رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش دیگری از سخنان خود جنبه های فرهنگی و مذهبی شهر مقدس قم و تحصیل در این دانشگاه پرداخت و اظهار امیدواری كرد: تمامی دانش آموختگان از مواهب فرهنگی و مذهبی دانشگاه و شهر قم بهره مند شده باشند.
دكتر باقری در ادامه با ذكر روایتی از امام حسین (ع) كه می فرمود: میزان ارزش هر كس به اندازه سودمندی اوست از دانش آموختگان خواست همواره در جهت طی پله های ترقی و پیشرفت و سودمندی برای كشور تلاش كنند همچنان كه تا كنون نیز همین طور بوده و موفقیت های دانش آموختگان دانشگاه چه در حوزه علمی و ادامه تحصیل و چه در ورود به فضای كسب و كار به لطف خدا در حد مطلوبی بوده است.
رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سایت در حال احداث دانشگاه گفت: متأسفانه به رغم جدیت دانشگاه در پیشبرد پروژه های عمرانی، امكان برگزاری این جشن در سایت اصلی دانشگاه فراهم نگردید. وی در عین حال اظهار امیدواری كرد: در آینده ای نه چندان دور بتوان در فضای اصلی دانشگاه در خدمت این عزیزان باشیم.
وی در پایان از زحمات بی دریغ استادان و كاركنان دانشگاه در جهت ایجاد بسترهای لازم جهت موفقیت این دانش آموختگان صمیمانه قدردانی كرد.


در ادامه حجت اسلام و المسلمین آخوندزاده نیز در سخنانی ضمن تبریك این جشن با شكوه به دانش آموختگان و خانواده های آنان و نیز تبریك ولادت با سعادت حضرت زینب كبری(س) از دست اندركاران این جشن شكوهمند تقدیر كرد.
حجت الاسلام آخوندزاده در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به دانش آموختگان گفت:  تحصیل در شهر مقدس قم و توفیق هم جواری با كریمه اهل بیت(ع) توفیقی است كه در طی این سال ها كسب نموده اید و من امیدوارم حداكثر بهره را از این نعمت برده باشید.
مسؤل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در بخش دیگر اظهارات خود با ذكر آیه شریفه فَإِذَا فَرَغْتَ فَانصَبْ توضیح داد: معنای این آیه شریفه آن است كه پروردگار از پیامبر اكرم می خواهد كه ای پیامبر هنگامی كه از از كاری فارغ شدی مانند شما كه دوران تحصیل در این دوره را سپری نمودید، به فعالیت دیگری مشغول شوید.
آخوندزاده ادامه داد: بر مبنای این آیه شریفه فراغت از تحصیل معنایی ندارد و همه باید در طی مدارج بالاتر و در دیگر عرصه های زندگی خود چه امور زندگی و چه شغلی تلاش نمایند.
در بخش دیگری از مراسم دانش آموخته هانیه رضازاده به نمایندگی از دانش آموختگان سوگند نامه دانش آموختگی را قرائت نمود.
همچنین تجلیل از دانش آموختگان ممتاز علمی و نیز فعالین فرهنگی بخش دیگری از این مراسم با شكوه بود كه توسط رییس و مدیران دانشگاه صورت گرفت.
پایان خبر
93/12/07


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - - پنجمين جشن دانش آموختگان دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد