English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
بيانيه دانشگاه حضرت معصومه(س) در خصوص سفر كاروان تدبير و اميد به قم

در پی سفر رییس جمهور و كاروان تدبیر و امید به قم دانشگاه حضرت معصومه(س) بیانیه ای صادر كرد.

متن كامل این بیانیه بدین شرح است:
بسم اله الرحمن الرحیم
مردم شریف و انقلابی شهر مقدس قم به مانند گذشته حماسه عظیم دیگری در استقبال از ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و كاروان تدبیر و امید خلق نمودند.
حمایت مردم همیشه در صحنه و بصیر قم در استقبال گرم از رییس جمهور خدوم خود از آن جهت حائز اهمیت است كه بدخواهان خارجی و داخلی همواره در صدد ایجاد شكاف میان مردم و خدمتگزاران صدیق خود در دولت هستند.
در شرایطی كه كشور عزیزمان و دولت خدمتگزار برای پیشبرد اهداف خود چه در حوزه دشوار اقتصادی و چه در عرصه بسیار مهم و پیچیده دیپلماسی و چه در سایر حوزه ها نیاز به حمایت مردمی كه از دیرباز وفاداری خود را آرمان های اسلام و انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اثبات كرده و همیشه پیشتاز و الگوی مردم سایر شهرهای كشور بوده، داشت این مردم شریف و نجیب قم بودند كه بار دیگر به صحنه آمدند و حمایت قاطع خود را از برنامه های دولت محترم اعلام نمودند.
به راستی كه این همه شور و شعور مردم بصیر قم شایسته ستایش است. دانشگاه حضرت معصومه(س) به عنوان جزئی از مجموعه آموزش عالی استان به سهم خود ضمن قدردانی از مردم متدین و انقلابی قم نكاتی چند را پیرامون این سفر مهم یادآور می گردد:
1-    شهر مقدس قم اگر چه همواره در شمار شهرهای مهم و اثرگذار كشور به شمار می رود لكن این شهر دچار محرومیت های تاریخی است كه می طلبد مسؤلین دولت تدبیر و امید چه در داخل استان و چه در بعد ملی، عمران و آبادی این شهر را با جدیت مضاعف پیگیری نمایند.
2-    حمایت قاطع علمای اعلام بالاخص مراجع عظیم¬الشأن تقلید و تقدیر آنان از عملكرد دولت یازدهم سرمایه ای بس عظیم برای دولتمردان خواهد بود كه جا دارد مسؤلان قدردان این سرمایه سترگ باشند.
3-    نگاه ویژه رییس جمهور محترم به قم كه در جریان سخنرانی های ایشان در این شهر توسط جناب ایشان تبیین گردید، برخاسته از بینش عمیق نسبت به این شهر است كه می بایست در سایر مسؤلین محترم نیز وجود داشته باشد و با این نگاه حل مسائل و مشكلات این شهر می بایست تسریع گردد. همچنان كه بحمداله  تا كنون بوده است.
4-    یكی از معضلات اساسی جامعه در حال حاضر مسأله مهم اخلاق است. همچنان كه رییس جمهور محترم نیز در سخنان خود در جمع برگزیدگان استان بیان نمودند، قم باید پیشتاز احیای اخلاق در جامعه باشد. لذا می طلبد مسؤلان محترم استان قم و نخبگان قم در مراكز حوزوی و دانشگاه برنامه ریزی جامع و منسجمی در جهت احیای اخلاق و ارزش های اخلاقی داشته باشند چراكه اگر این مسأله در قم برنامه ریزی و صورت نپذیرد، انجام این مهم كه به حق یكی از نیازهای جامعه امروز ما به شمار می رود، دشوار به نظر می رسد.
5- در این سفر وعده انجام چندین و چند پروژه مهم عمرانی توسط رییس جمهور محترم و مسؤلان دولت به مردم داده شد. لذا می طلبد مسؤلان محترم استانی نیز حداكثر تلاش خود را در جهت تحقق وعده های رییس جمهور محترم به كار بندند.
در خاتمه بار دیگر بر خود لازم می دانیم از حضور چشمگیر مردم شریف قم و نیز از تلاش های مسؤلان اجرایی استان در جریان این سفر به ویژه استاندار محترم استان حضرت حجت الاسلام و المسلمین صالحی منش، نهادهای امنیتی و انتظامی ، مراكز امدادی و نیز سایر مراكز پشتیبانی كه با همدلی و هماهنگی زمینه برگزاری این سفر مهم و پرخیر و بركت را ایجاد نمودند صمیمانه سپاسگزاری نماییم.
پایان خبر
93/12/08
 


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - - بيانيه دانشگاه حضرت معصومه(س) در خصوص سفر كاروان تدبير و اميد به قم