English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
باحضور 18 زوج جوان؛
مراسم جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاه حضرت معصومه (س) برگزار شد

مراسم جشن ازدواج دانشجویی در یک عصر بهاری با حضور 18 زوج جوان و مسئولین دانشگاه با اهتمام نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و با حمایت مدیریت دانشگاه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزار گردید.

دکتر ابراهیم عبدی پور فرد در پنجمین جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه حضرت معصومه(س) خطاب به زوج های جوان گفت: جامعه امروز سرشار از امواج آلوده فرهنگی است و باید با حفظ حریم و چهارچوب خانواده از نفوذ این آلودگی ها به خانه جلوگیری کرد.

رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) در این مراسم با اشاره به آیه شریفه" انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت و یطهرکم تطهیرا" گفت: اگرچه مصداق اصلی و کامل این آیه شریفه اهل بیت عصمت و طهارت هستند که خدواند آنها را از هرگونه آلودگی بدور داشته است اما همه پیروان اهل بیت نیز باید خود را از آلودگی های دنیایی دور نمایند. مفاد این آیه باید در خانه همه زوج های جوان ومومن جامعه اسلامی جاری باشد و باید همه تلاش کنیم تا همانند اهل بیت زندگی پاک و مطهری داشته باشیم و هر روز به سمت پاکی حرکت کنیم.

وی افزود: در یک جامعه اسلامی باید همه خانه ها و خانواده های مسلمان پاکی و طهارت نسبی وجود داشته باشد؛ البته شاید نتوان همانند پاکان مطلق (اهل بیت) زندگی کرد اما می توان به روش و منش آنها زندگی کرد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: یکی از عناصر پاک زندگی کردن و همانند پاکان زیستن، عفت و پاکدامنی است هم در زن و هم در مرد. دیگر آنکه هر دو به هم وفادار باشند و با هم به کسب فضایل اخلاقی و انسانی بپردازند و در نهایت از رذایل اخلاقی و هر آنچه به خانه و خانواده آسیب می زند، همچون حرام خواری و دروغ و تهمت و غیبت دوری کنند.

دکتر عبدی پور فرد گفت: جامعه امروز سرشار از امواج آلوده فرهنگی است و باید با حفظ حریم خانواده از نفوذ این آلودگی ها به خانه و خانواده جلوگیری کرد تا در نهایت از خانه ها و بیوت پاک، انسان های مومن و شایسته ای به جامعه عرضه شوند.

در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسلمین آخوند زاده ضمن تبریک به زوج های جوان گفت: ازدواج و اهمیت آن در جامعه اسلامی بر کسی پوشیده نیست  و باید ازدواج آسان را در جامعه نهادینه و جایگاه عظیم موضوع ازدواج را در اسلام بیان کنیم.

 

 وی با اشاره به آیه شریفه " قوا انفسکم و اهلیکم نارا" ادامه داد: در این آیه قرآن به شما که خانواده تشکیل داده‌اید توصیه می کند که خود و خانواده‌تان را از آتش دور نگه دارید و آن را حفظ کنید و زندگی خود را با تاسی به اهل بیت(ع) پیش ببرید.

گفتنی است، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه دخترانه حضرت معصومه(س) سال گذشته نیز ازدواج 40 زوج از دانشجویان این دانشگاه را جشن گرفت.


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - باحضور 18 زوج جوان؛ - مراسم جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاه حضرت معصومه (س) برگزار شد