English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
پیام ریاست دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت نهمین سالگرد تأسیس دانشگاه و دهه کرامت

به مناسبت فرارسیدن نهمین سالگرد تأسیس دانشگاه حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت، دکتر علی رضا باقری ثالث در پیامی این ایام را تبریک و تهنیت گفت. متن کامل این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
یا فاطمه المعصومه، اشفعی لی فی الجنه
ایام مبارک دهه کرامت، سالروز میلاد با سعادت نگین انگشتری دیارمان کریمه اهل بیت(س) و میلاد سراسر نور سلطان سریر ارتضاء حضرت امام علی ابن موسی الرضا(ع) را به محضر یکایک شیعیان و محبان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) تبریک و شادباش عرض می نمایم.
این ایام فرخنده مصادف گردیده با نهمین سالروز تأسیس دانشگاه حضرت معصومه(س) که متبرک به نام با برکت این بانوی عظیم الشأن است و این نامگذاری شایسته موجب نزول رحمت و برکت برای آن شده است.
همه اجزای این مجموعه و کسانی که با آن به نوعی در طی این سال ها مرتبط بوده و هستند بر این نکته اذعان دارند که لطف کریمانه کریمه اهل بیت(ع) همواره شامل این دانشگاه بوده است.
بسیار مفتخریم که در دانشگاهی خدمتگزاریم که بر پایه آموزه ها و تأکیدات دین مبین اسلام و بر اساس اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل گرفته است.
همان طور که بارها و بارها گفته شده و بر آن تأکید گردیده است هدف اصلی در این دانشگاه تکیه بر اخلاق اسلامی و به حداقل رساندن دغدغه های اخلاقی رایج در برخی محیط های دانشگاهی است.
نگاهی به عملکرد و فعالیت های چندین ساله دانشگاه حضرت معصومه(س) مؤید توفیقات شگرف این دانشگاه در زمینه های گوناگون است.
آنچه در طی این سال ها با جدیت تمام پیگیری شد، مسأله عمران دانشگاه و ایجاد یک فضای مناسب جهت تحصیل دانشجویان بوده که به لطف خداوند متعال در سال گذشته تا حدی محقق گردید و خوشبختانه در این فضای یک صد هکتاری دانشگاه بسترهای فیزیکی مناسب جهت رشد و بالندگی فراهم گردیده و با تکمیل پروژه های نیمه تمام فضای مناسب تری ایجاد خواهد شد.
تلاش در جهت جذب اعتبارات اعم از عمرانی و هزینه ای و سایر از جمله اقدامات دیگری بود که به رغم همه مشکلات اقتصادی کشور در طی این سال ها انجام گرفت و به حمدلله شرایط دانشگاه در تصویب و تخصیص اعتبارات مورد نیاز دارای وضعیت مناسبی است.
افزون بر تلاش جهت جذب اعتبارات دولتی و به منظور جبران کاستی این اعتبارات از سال گذشته دو اقدام مؤثر دیگر نیز صورت گرفت یکی جلب مشارکت های مردمی از طریق تأسیس بنیاد خیرین حامی دانشگاه و دیگری بستر سازی جهت کسب درآمد اختصاصی برای دانشگاه بود که هریک به سهم خود دارای توفیقات چشم گیری است.
اما همان طور که مبرهن است راهبرد اساسی هر مرکز علمی، آموزش و پژوهش است در این زمینه نیز تلاش های بسیاری صورت گرفت. در حوزه آموزش طی سال های آغازین تأسیس دانشگاه تلاش شد تا مجرب ترین کادر آموزشی متشکل از استادان به نام و مشهور به خدمت دانشگاه در آمده و نیز جوانان نخبه استان نیز به عنوان عضو هیأت علمی جذب شوند تا در فرآیند انتقال تجربه پختگی لازم کسب شود. کیفیت سطح آموزش در دانشگاه با توجه به توفیق دانش آموختگان آن در ورود به مقطع بالاتر و جذب در بازار کار مؤید این موضوع است که در این زمینه نیز دارای توفیق بوده ایم.
در حوزه پژوهشی نیز تأسیس انتشارات دانشگاه و چاپ ده ها عنوان کتاب و نیز انتشار چند نشریه علمی گویای به ثمر نشستن تلاش ها در این زمینه است. افزون بر این مشارکت در همایش های علمی و بین المللی معتبر و نیز انتشار ده ها عنوان مستند علمی در معتبرترین مجلات داخلی و خارجی توسط اعضای هیأت علمی و غیرهیأت علمی دانشگاه نشان از شروع بالندگی در حوزه تولید علم می دهد.
در این میان توسعه رشته ای و افزایش دانشجویان در رشته های متنوع مورد نیاز بانوان اولویت امروز دانشگاه حضرت معصومه(س) است که از همه همکاران ارجمندم در دانشگاه می خواهم با جدیت دنبال کنند تا به لطف خدا و همت این مجموعه جوان و کارآمد دانشگاه بتواند به بالندگی رسیده و به عنوان برگ زرینی از کتاب افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی بدرخشد.
در پایان ضمن شکر گذاری به درگاه حضرت احدیت به واسطه الطاف بی کرانش از حمایت های بی دریغ مراجع عظیم الشأن تقلید، مسؤلین محترم وزارت متبوع و استان همچنین حمایت خیرین و معتمدین شریف استان و کشور تشکر و تلاش های خالصانه کلیه عوامل دانشگاه اعم از استادان معزز، کارکنان ارجمند و دانشجویان و دانش آموختگان فهیم دانشگاه که هریک به نوعی در کسب این توفیقات سهیمند، می ستایم و باردیگر نهمین سالروز تأسیس دانشگاه حضرت معصومه(س) را تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
به امید توفیقات روزافزون
علی رضا باقری ثالث- رییس دانشگاه حضرت معصومه(س)
95/05/14


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - - پیام ریاست دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت نهمین سالگرد تأسیس دانشگاه و دهه کرامت