English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
پیام رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت آغاز سال تحصیلی

به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، دکتر علی رضا باقری ثالث پیام تبریکی صادر کرد. متن کامل این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
بار دیگر در سرآغاز پاییز، موسم بهار دل انگیز تعلیم و تربیت فرا رسید و دل های مشتاقان علم و دانش و فرزانگی را مسرور ساخت.
بهار علم و دانش همه ساله مقارن است با ایامی پر شکوه و حماسی که ملتی به عظمت یک تاریخ آن را خلق کرد. هفته دفاع مقدس یادآور حماسه عظیم یک ملت در دفاع از کیان ملک و میهنش به تأسی از آموزه های دینی و معرفتی اش است.
این تقارن میمون را ارج نهاده و درود و سلام و صلوات خود را نثار سروقامتانی که می نماییم که سرمست از اطاعت ولی خود حضرت امام خمینی(ره) و با آموختن از مکتب سرخ حسینی، دل از دنیا و هر آنچه در اوست کندند و به اوج ملکوت عروج کردند.
در مطلع این بهار معرفت بر خود لازم می دانم ضمن عرض تبریک این مناسبت فرخنده به جامعه علمی کشور اعم از دانشجویان و استادان و دانشگاهیان به ویژه خانواده معزز دانشگاه حضرت معصومه(س) نکاتی را در این مجال اندک یادآور گردم.
1-    دانشگاه حضرت معصومه(س) به عنوان بخشی از نظام آموزش عالی کشور در سرآغار دومین دهه از فعالیت خود قرار گرفته است. ضروری است در دهه دوم و با بهره مندی از زیرساخت های ایجاد شده، در عرصه تولید علم نافذ بیش از پیش در خدمت کشور قرار گیرد. بدین منظور کلیه عوامل دانشگاه اعم از استادان فرزانه، دانشجویان فهیم و کارکنان ارجمند تلاش خود را در این زمینه مضاعف نمایند.
2-    توجه به ضرورت پیشرفت علمی بر اساس تأکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و سایر بزرگان کشور می بایست نصب العین همگان  باشد و باید سرعت این پیشرفت در دانشگاه متوازن با سرعت پیشرفت کشور باشد.
3-    نگاه به توسعه زیرساخت ها به منظور افزایش ظرفیت ها در خدمت گزاری علمی به جامعه همچنان ضروری است و در دستور کار دانشگاه قرار دارد. با توجه به این مهم، بهره مندی از ظرفیت های مردمی و سرمایه گذاری بخش خصوصی مورد تأکید است.
4-    آنچه موجب ارتقای جایگاه دانشگاه در جامعه علمی کشور می گردد، جهد و تلاش علمی دانشجویان و استادان است، لذا می بایست اینان تلاش خود را بیش از پیش نمایند تا دانشگاه در دهه دوم حیات خود به جایگاه والاتری دست یابد.
در پایان ضمن عرض تبریک مجدد این موسم فرخنده توفیق روز افزون همگان را از درگاه خداوند متعال مسألت می نمایم.
با آرزوی توفیق الهی
علی رضا باقری ثالث- رییس دانشگاه حضرت معصومه(س)
پایان خبر
95/07/01


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - - پیام رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت آغاز سال تحصیلی