English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
مراسم گرامي داشت روز دانشجو برگزار شد

بعد از ظهر امروز مراسم گرامی داشت روز دانشجو با حضور مهندس احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم و عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه حضرت معصومه(س) دكتر علی رضا باقری ثالث در این مراسم طی سخنانی ضمن تبریك روز دانشجو یاد و خاطره شهدای دانشجو از ابتدای نهضت اسلامی  تا كنون را گرامی داشت و نسبت به آنان ادای احترام كرد.
رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) در ادامه سخنان خود 16 آذر را روز استكبار ستیزی دانست و اظهار داشت: دانشجویان بصیر كشور در همه ادوار نسبت به نفوذ استكبار حساس بوده و هرجا كه نیاز و اقتضای كشور بوده در دفاع از كیان نظام در صحنه بوده اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بدعهدی آمریكایی ها در موضوع برجام و تمدید 10 ساله تحریم موسوم به داماتو اظهار داشت: استكبار جهانی با این بد عهدی آشكار خود بار دیگر چهره كریه خود را به همه جهانیان نشان داد و بار دیگر به همگان اثبات كرد كه آمریكایی ها به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند.
دكتر باقری ثالث در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به شرایط دانشگاه اظهار داشت: خوشبختانه دانشجویان دانشگاه دانشجویانی فهیمی هستند كه با رتبه های بسیار خوب در آزمون سراسری این دانشگاه را انتخاب كرده اند و قبولی 75 درصد دانش آموختگان در پذیرش مقطع بالاتر مؤید توفیق آنان است.


پس از سخنان رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) مهندس احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم و عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنرانی پرداخت.
وی ابتدا با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای كشور و از جمله شهدای دانشجو گفت: آرامش امروز كشور بدون شك مرهون ایثار و از خود گذشتگی شهداست و ما باید قدردان شهدا باشیم.
امیرآبادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به 16 آذر این روز را روز بیداری، حق طلبی و ماهیت استكبار ستیزی جنبش دانشجویی دانست و افزود: در همه زمان ها جنبش دانشجویی كشور پیشتاز حركت های حق طلبانه و آزادی خواهانه بوده است.
عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی در بخشی از سخنان خود به موضوع برجام نیز اشاره كرد و اظهار داشت: موضوع برجام خواست نظام بوده است و تیم مذاكره كننده كشور نیز مورد تأیید بوده اند لكن انتقادی كه به برجام وارد می دانیم روش مذاكره است كه نباید به آمریكایی ها اعتماد داشت.
این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: در طول مذاكرات آمریكایی ها و كلاً طرف مقابل تا توانست وقت كشی كرد تا بتواند به خواسته های خود در محدود كردن كشور پیش بگیرد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تك جنسیتی بودن دانشگاه حضرت معصومه(س) و آرامش خانواده ها به واسطه تحصیل فرزندانشان درچنین محیط هایی گفت: اقبال دانشجویان با رتبه های بالا و نیز آرامش و احساس امنیت خانواده ها برای همه ما بایستی مهم باشد و روز به روز به جهت اعتلای آن تلاش كنیم.
عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تلاش عده ای در وزارت علوم به منظور تضعیف جایگاه دانشگاه حضرت معصومه(س) اظهار داشت: بنده و همكارانم در مجلس شورای اسلامی ضمن حمایت همه جانبه از جایگاه و موقعیت دانشگاه حضرت معصومه(س) و اهتمام نسبت به حل مشكلات آن با جدیت و قاطعیت تمام با عواملی كه قصد تضعیف این دانشگاه را در هر رده ای داشته باشند برخورد خواهیم كرد.
امیرآبادی فراهانی در ادامه سخنان خود با اشاره به تصمیم كمیسیون تلفیق مجلس در خصوص حمایت از دانشگاه های تك جنسیتی و یا تفكیك جنسیتی اظهار داشت: بر اساس این حكم به میزان 20 درصد به بودجه نهایی این دانشگاه در سال آینده افزوده خواهد شد كه امیدواریم بتوان بخشی از مشكلات این مجموعه را مرتفع كرد.
موضوع عملیات گازرسانی و راه اندازی خطوط حمل و نقل شهری وعده دیگری بود كه نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی به دانشجویان داد.
پیگیری روند احداث و تكمیل سالن غذاخوری، مسجد، سالن تربیت بدنی و محوطه سازی دانشگاه نیز از دیگر مسائلی بود كه نماینده مردم قم بدان اشاره داشت و گفت: پیگیری رفع این مشكلات از اولویت اصلی بنده و دیگر همكارانم در مجمع نمایندگان استان قم خواهدبود. 


وی در پایان با اشاره به وضعیت اقتصادی كشور گفت: متأسفانه ما در وضعیت اقتصادی مناسبی نیستیم و به شدت با عدم نقدینگی مواجه هستیم اما تلاش ما نمایندگان این است كه به طرق مختلف منابعی را برای دولت ایجاد نماییم تا بلكه شاهد گشایش در برخی امور كشور باشیم.
پس از سخنان نماینده مردم قم در محجلس شورای اسلامی نوبت به سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین آخوندزاده نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه رسید.
وی با اشاره به برخی حوادث تاریخی پیروزی ملت ایران را در عرصه های مختلف معجزه و ثمره ایمان مردم خواند.
نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه با اشاره به موقعیت تاریخی وقع حادثه 16 آذر آن را زمانی خواند كه كشور در وضعیت خفقان مطلق قرار داشت و هنوز جرقه های انقلاب حضرت امام(ره) نخورده بود و این حادثه از این حیث اهمیت ویژه ای را داراست.
آخوندزاده در پایان اظهار امیدواری كرد: دانشجویان نسل امروز بتوانند ادامه دهنده راه این شهیدان باشند و بتوانند حق تاریخی این ملت را از استكبار جهانی بگیرند.
پس از سخنان نماینده مقام معظم رهبری مراسم تجلیل از 16 دانشجوی ممتاز دانشگاه برگزار شد.
پایان خبر
95/09/15


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - - مراسم گرامي داشت روز دانشجو برگزار شد